1. [05:00 – N] Dan Košťál 3 (Jan Bezouška 7)
  2. [16:00 – N] Adam Pažout 1 (Jan Bezouška 8)

Vyloučení

Žádné vyloučení

Vyloučení soupeře

Komentář

V prvním nedělním utkání jsme nastoupili proti FBC Dynamis, který je stejně jako my letošním nováčkem v 6. lize. Vstup do zápasu se nám vydařil, po přihrávce Honzy Bezoušky otevřel skóre Dan Košťál. Soupeř ale brzy otočil šťastnými góly na 2:1 a rozhodil tak naše tempo. Krátce před koncem třetiny přidal na 3:1 a těšil se z dvoubrankového náskoku. Nicméně o přestávce jsme se zvedli, proházeli sestavu a do pěti minut srovnali na 3:3. Nejprve Bezouška od levého mantinelu našel křižně volného Adama Pažouta, který se zahojil přesnou střelou k tyčce. Výborně chytající brankář Dynamisu měl zakrytý výhled a nestihl zakročit. Ve 20. minutě důrazným napadáním na levé straně získal balonek Michal Pozler, natlačil se do branky a skóroval střelou na delší tyčku. Hra poté odpovídala rovnovážnému skóre, šance, či spíš jejich náznaky se pravidelně střídaly na obou stranách, jako první se ale trefil opět Dynamis. Na gól ze 27. minuty jsme odpověděli ještě do přestávky. Při špatném postavení hráčů u standartky z dobré pozice Honza Salač jen nazdařbůh vypálil skrz zeď a balonek překvapivě prošel jak bránícími hráči, tak přes gólmana Dynamisu až do sítě. Ve třetí třetině stále pokračovala vyrovnaná hra a nerozhodné skóre zlomil opět soupeř dvě minuty před koncem třetiny. Nahozený balonek trefil útočník Dynamisu ze vzduchu z dálky bekhendem zády k bráně tak přesně, že zapadl přímo do horního růžku naší branky. Ze smrtelné rány už jsme se nevzpamatovali a při špatně zahrané powerplay přidal soupeř nic neřešící pojistku na 6:4. Přesto se nám utkání docela vydařilo, nově sestavené útoky přinesly své ovoce, v souboji se soupeřem na stejné úrovni jsme nám ale chyběla větší trpělivost a také štěstí. Zatímco Dynamis k jedné pěkné brance přidali čtveřici více či méně náhodných, nám se v okolí branky tolik nedařilo. Nutno však dodat, že soupeř se do takových šancí tlačil celé utkání a šel štěstí naproti. Naše snaha hrát někdy na krásu nebyla efektivní, za stavu 1:2 jsme pak na delší úsek vypadli ze hry a působili zmatečně. Zbytečně mnoho rizika a další nedokonalosti byli v utkání tím, co nám znemožnilo v jinak remízovém utkání bodovat.