2. [20:55 – N] Miloslav Čech (David Hauser)
  4. [34:42 – N] Pavel Zikmund (Miloslav Čech)

1. [27:55] Martin Košťál, 2 min hrubost (909)

1. [11:07] Jiří Neusbert, 2 min držení (919)
  2. [27:55] Jan Heřmánek, 2 min vrážení (909)
  3. [30:42] Jiří Neusbert, 2 min vrážení (909)

Komentář

Proti Hopochos se nám vydařil hned vstup do utkání, když jsme skórovali už po 7 vteřinách. Po buly se dostal balonek na pravé křídlo k Romanu Jahodovi a jeho přihrávku na střed uklidil do sítě Honza Salač, který tak sóroval ve třetím zápase v řadě. V 6. minutě přidal další branku Vojta Rabiňák, když si ideálně seběhl na křižnou přihrávku Romana Jahody a z první rozvlnil sít podruhé.

Rychlý úvodní gól a brzké navýšení vedení, zdálo se, určilo tón utkání. Hráli jsme převážně na soupeřově polovině a Hopochos hrozili občasnými brejky. Na začátku poslední minuty úvodní třetiny vystřelil Roman Jahoda do boční sítě, odražený balonek si ale brankář Hopochos srazil do sítě a bylo to 3:0.

Od druhé třetiny jsme podle předpokladů začali hrát na tři formace, zvýšili svůj náskok, ale následně ho téměř celý prohospodařili. Ve 20. minutě pohotově dorazil střelu Michala Pozlera Mirek Jahoda, soupeř ale po 10 vteřinách snížil, když využil naši nepřesnou rozehrávku po buly. O minutu později přidal další gól a utkání začalo být daleko vyrovnanější.

Ve 32. minutě útočník Hopochos zkušeně zužitkoval únik, když přehodil brankáře Tomáše Cebaka a uzavřel tak svůj hattrick. Museli jsme reagovat opět stažením hry na dvě pětky. Naši nejlepší hráči reagovali téměř okamžitě a na nás nezvykle rychle a důrazně odkázali Hopochos do patřičných mezí. Dvěma góly ve 28. minutě jsme soupeři opět utekli, nejprve skóroval Pozler a následně se z nulého úhlu trefil Roman Jahoda. Stal se tak prvním hráčem, který v dresu FT Sokol Břevnov nasbíral 50 bodů.

Minutu před přestávkou zvýšil Rabiňák a mohli jsme tak v klidu opět roztáhnout hru na tři formace. Hopochos sice v situaci 2 na 1 nejprve snížili na 7:4, do konce utkání ale inkasovali třikrát z Pozlerovy hole. Ten v poslední minutě utkání dokončil hattrick a pár vteřin na to přidal po přihrávce Tomáše Čiháka další branku. Čtyřmi góly tak parádně oslavil svůj sobotní svátek.

Hopochos v dopoledním utkání nebyli v nejlepší formě, což potvrzuje jejich hra a výsledek druhého utkání proti Hornets. V souboji s námi byli hodně pasivní a snažili se kratkými nahozeními dostat do brejku. Pokud jsme se lacino zbavili balonku, byli nebezpeční, ale celkově Tomáše Cebaka příliš často neohrozili. V pro brankáře obtížném utkání, ale přesto dokázali vytěžit z minima maximum. Přestože 10 branek v jejich síti je možná příliš mnoho, stejně tak 4 vstřelené góly obrazu hry moc neodpovídaly. Naše další měření sil bude zajímavé, chvílemi to vypadalo, že kvalitativní rozdíl mezi oběma mužstvy je markantní, jindy se zase tyto rozdíly setřely téměř úplně.

K prvnímu utkání za FT Sokol Břevnov nastoupil útočník Martin Karlovský.