3. [13:07 – N] Vojtěch Rabiňák 13 (Miloš Kratochvíl 2)
  4. [20:25 – N] David Sluka 10 (Michal Pozler 14)
  5. [31:54 – P] David Sluka 11 (Jan Bezouška 7)

1. [06:38 – N] Jan Slavík (Petr Benedikt)
  3. [29:06 – N] Petr Benedikt (Jan Slavík)

Žádné vyloučení

Vyloučení soupeře

1. [30:59] Ondřej Krejza, 2 min (906)

Komentář

Úvodní zápas nedělního turnaje byl letošním třetím vzájemným soubojem týmů, které loni hrály o ligu výše. Hornets postrádali svého kapitána a kanonýra Radka Sýkoru a tak se mohlo zdát, že to budeme mít tentokrát jednodušší.

V první třetině jsme vstřelili dva góly zásluhou Davida Sluky a obránců soupeře, třetí gól přidal Vojta Rabiňák. Zadáci Hornets totiž v obou případech dokonale namazali Slukovi na střed a na jeho pohotové zakončení z ideální pozice byl brankář Hornets krátký. Horneti v první části reagovali gólem Jana Slavíka, kdy vyrovnávali na 1:1. Na půlce jsme špatně rozehráli, Roman Jahoda trefil jen bránícího útočníka, který v brejku lehce dloubl balonek mimo dosah Tomáše Cebaka. Částečně šikovné a částečně šťastné vyrovnání ale dlouho nevydrželo a po první třetině jsme vedli 3:1. Dvě minuty před přestávkou totiž na konci dlouhého střídání vystřelil Miloš Kratochvíl a balonek dorazil do sítě Vojta Rabiňák.

Ve druhé třetině završil Sluka hattrick pěknou střelou po přiťuknutí od Michala Pozlera, zanedlouho ale soupeř odpověděl gólem z těsné blízkosti branky. V závěru třetiny zakončil rychlý protiútok zastupující kapitán Hornets Petr Benedikt a přesnou ranou snížil na rozdíl jediné branky.

V úvodu třetí části jsme však využili přesilovou hru, po minutě hře v početní výhodě našel kapitán Honza Bezouška Sluku a ten z ostrého úhlu vsítil už svůj 4. gól v utkání. Byla to naše 250. branka v ligových soutěží a 100. v této sezoně. V samém závěru pak Roman Jahoda neproměnil samostatný únik, když gólman Hornets vychytal jeho bekhendovou kličku. V tu chvíli už se žádní obránci soupeře nevraceli… Podobně blízko gólu jsme byli v tomto utkání častěji, např. neuvěřitelnou pumelici vyslal na branku Honza Bezouška, těžkou soudit, jestli zasáhla spojnice anebo rychlý brankář.

Brzké nedělní utkání nás nezastihlo zrovna v pohybu, vedle střeleckou múzou obdařeného Davida Sluky zahrál velice dobře Kratochvíl, ostatní byli více (eh) či méně matní a chvílemi snad ještě v polospánku. Dobrý výkon předvedl gólman Cebak, když hlavně v závarech na brankovišti působil jistě a spolehlivě. První utkání za náš tým odehrál Ondra Rabiňák.