5. [42:20 – N] Roman Jahoda 13 (Jan Salač 7)

1. [09:56 – N] Radek Vejtasa (Jakub Terkoš)
  2. [20:13 – N] Martin Střelec (Jakub Terkoš)
  3. [39:14 – N] Martin Střelec (Jakub Terkoš)

1. [26:02] Vojtěch Rabiňák, 2 min sekání (901)
  2. [29:22] Roman Jahoda, 2 min sekání (901)

Vyloučení soupeře

1. [25:23] Michael Chrzanovski, 2 min (904)

Komentář

Proti Lóšaďp jsme si sice již mohli zajistit postup, přesto jsme ale proti slabšímu soupeři vyrukovali s hrou na tři pětky, aby se všichni hráči dostali na hřiště. Hra na tři formace není naší silnou strankou a ani tentokrát neměl výkon nějakou extra úroveň. Přesto jsme nehráli vyloženě zle, často jsme podle možností střídali a celkem to šlo. Po první patnáctiminutovce jsme ale prohrávali 1:0, když soupeř udeřil z volného úderu. Jakub Terkoš rozehrál do prava na Radka Vejtasu a ten trefil přesně mezi brankáře a tyčku.

V úvodu druhé třetiny jsme ale soupeři třemi góly za 19 vteřin utekli. Tomáš Čihák dostal balonek na půlce, elegantním způsobem přihrál na křídlo Michalu Pozlerovi a ten srovnal na 1:1. Po buly se dostal k balonku David Sluka a získal nám rychle vedení 2:1. Další vhazování, Ondra Rabiňák posunul opět na Sluku, který se natlačil do branky a bekhendem zvýšil na 3:1. Poslední dvě trefy dělily jen 4 vteřiny (!). Ondra Rabiňák tak zaznamenal svůj první bod za mužský tým.

Ve druhé třetině padly ještě dvě branky, po jedné na každé straně. Na 3:2 snížil Martin Střelec, po pěti minutách pak dlouhý pas Tomáše Nového zužitkoval Roman Jahoda.

Ve 40. minutě vystřelil z volného úderu přes špatně bránícího Mirka Jahodu Střelec a rázem to bylo jen o gól. Po chvilce jsme stáhli sestavu na dvě pětice a hned slavili úspěch. Honza Salač a Michal Pozler si tak dlouho dávali před brankou soupeře přednost až z nulového úhlu zakončil Roman Jahoda. V posledních minutách byl blízko gólu Ivan Sagač, rozhodčí ale jeho branku neuznali, možná proto, že brankář Lóšaďp šikovně vytáhl balonek zpoza brankové čáry, možná pro postavení našeho hráče (v tom případě ale i soupeře…) v brankovišti. My víme, že branka měla platit, bohužel v zápise v kolonce střelců byste číslo 58 hledali (tentokrát!) marně.

Poslední slovo si vzal Michal Pozler, půl minuty před koncem neskutečným způsobem zvýšil na 6:3. Jeho sólo přes půl hřiště a skrz nebo kolem trojice bránících hráčů nemělo chybu a bylo tak parádním zakončením stochovského turnaje, odkud jsme si odvezli jistotu postupu.