1. [04:13] Tomáš Nový, 2 min vysoká hůl (904)
  2. [43:02] Ivan Sagač, 2 min nedovolená vzdálenost (915)
  4. [44:08] Miroslav Jahoda, 5 min nesportovní chování (925)

2. [44:08] Tomáš Prokop, ČK1 (614)
  3. [44:08] Tomáš Prokop, 5 min (925)

Komentář

Na závěr sezony nás čekali Buldoci Radotín. Ti měli sice na podzim problémy, ale ve druhé části ročníku začali sbírat body a podávat dobré výkony. Třináctibrankový příděl z prvního střetnutí tak už asi nikdo neočekával.

Od začátku jsme střídali 3 útoky a 2 obrany, což vždycky znamená průměrné tempo a tak nějak rozvláčnou hru. Myslím, že jsme měli lehkou převahu, ale nic co by stálo za řeč. Několik nevyužitých šancí na obou stranách, dost tvrdá hra a o přestávce tak bylo skóre stále bez branek.

První gól vsítil až ve 26. minutě kapitán Honza Bezouška, když se podobně jako v první sobotním utkání trefil přesně ze středu. Branka nám dodala trochu klidu, tím spíš že předcházející přesilovka nám kromě šance Davida Sluky moc nevyšla, jinak se ale výkon obou mužstev prakticky nezměnil.

Do třetí třetiny jsme vstupoval s tím, že zabereme, budeme se snažit zkrátit střídání, hodně hrát s balonkem a hodně střílet. Nemastný neslaný výkon se sice zlepšil, ale pořád to nebyla žádná sláva. Přesto jsme brzy přidali dvě branky a zdálo se, že sezonu v poklidu ukončíme. Nejprve ve 34. minutě nepřesně vystřelil z pravého křídla Sluka a balonek na vzdálenější tyčce srazil do sítě Tomáš Nový. Byla to jeho první trefa v této sezoně a zároveň první v kariéře, pokud nepočítáme gól do prázdné branky. Pořádné gólové radosti se tak dočkal až v 35. utkání. Na 3:0 zvýšil po minutě sám Sluka, když se z opakované střely nemýlil švihem na vzdálenější tyčku.

Samotný závěr ale moc klidný nebyl. Ve 44. minutě byl za nedovolenou vzdálenost vyloučen Ivan Sagač, po minutě hry v oslabení pak nešetrně fauloval Tomáš Prokop Romana Jahodu a dostal tak 5minutový trest. V následné strkanici inkasoval pak ještě červenou kartu, stejně jako na naší straně Mirek Jahoda, který tak hezky načal druhou stovku ligových utkání. Když se ze hřiště vrátili všichni hráči a fanoušci zpátky na střídačky, mohlo se utkání dohrát. Z nějakého důvodu ale pokračovala přesilovka, tentokrát 4 na 3, ačkoliv se červené karty vykrátí a původní trest měl znamenat návrat k rovnocennému počtu hráčů na hrací ploše. Nevadí, 13 vteřin před koncem sezony z přihrávky Romana Jahody uzavřel skóre svou druhou trefou v utkání Sluka a dotáhl se tak s 22 trefami na Michala Pozlera. Díky nižšímu počtu utkání si ale navíc zajistil ocenění pro nejlepšího střelce týmu. Roman Jahoda po rozehrávce posunul Slukovi balonek do běhu mezi nohama obránce a brankář Buldoků šel ostře do následného souboje (krátce před tím se pokoušel Sluku vybít z výhozu :)). Jenže náš kanonýr z první zkušeně posunul balonek mezi jeho nohama do sítě a upravil na 4:0

V druhé brance řešil Tomáš Cebak během tohoto zápasu víc ošemetných situací než proti Zvěři, vždy si ale poradil nebo se mohl spolehnout na pomoc obránců, kteří několikrát zasahovali těsně u brankové čáry. Buldoci měli alespoň tři nebo čtyři velice nadějné šance, nic z toho ale nakonec nebylo ani v jednom případě a tak jsme mohli oslavit druhou nulu na tomto turnaji.