3. [23:38 – N] Marek Lhotský (Jakub Líbal)

1. [11:04] Michal Toman, 2 min hrubost (909)

4. [42:28] Pavel Řádek, 2 min (901)
  5. [43:57] Lukáš Lhotský, 2 min (925)
  6. [44:59] Marek Lhotský, 2 min (919)

Komentář

Vstup do utkání s Vokovickými Šavlemi se nám nevydařil, když jsme inkasovali už po 30 vteřinách. Podivná střela přes obránce zapadla do branky a soupeř se ujal vedení. Skóre jsme srovnali ve 4. minutě, Tomáš Sláma s Davidem Slukou zatápěli na brankovišti Vokovic, odražený balonek pak dopravil do sítě Mirek Jahoda. Soupeř byl hlavně v napadání živější a aktivnější, skvěle mu vycházely protiútoky, kdy se snadno dostával za naši obranu. Dvě minuty před první přestávkou jsme inkasovali v oslabení a opět prohrávali. Jak se ukázalo později, přesilovky byly v tomto utkání naší velkou slabinou.

Po 22 minutách hry srovnal střelou z levého křídla Honza Salač, Šavle však rychle znovu utekli na rozdíl jedné branky, který ve 26. minutě smazal David Sluka. Po druhé třetině se tak hrálo nerozhodně 3:3.

Ani v poslední části se obraz hry moc nezměnil. Dopředu jsme nehráli špatně, chyběla nám ale přímočarost. Vokovice naopak stále hrozili z rychlých brejků, které jsme bránili jen s velkými obtížemi anebo vůbec ne. Radost nám udělal ve 41. minutě kapitán Roman Jahoda, když po rozehrávce Honzy Salače prostřelil brankáře Šavlí.

Podobně jako v posledním utkání s SKV C jsme se po ne zrovna ideálním průběhu zápasu dostali do vedení, které jsme však neudrželi. Šavle nám nabídli dvojnásobnou početní výhodu, gól ale padl nečekaně do naší sítě. Lukáš Kubričan byl v souboji se třemi našimi hráči nejšťastnější, z klubka hráčů vyletěl balonek směrem k naší brance a útočník soupeře z dorážky srovnal na 4:4.

Přijít o dva body gólem v poslední minutě a navíc ve vlastní přesilovce 5 na 3 (technicky vzato hrál soupeř při vstřelení branky již ve 4 hráčích, první trest končil právě v momentě, kdy balonek překročil čáru) je otřesné a smutné. Pravdou však zůstává, že ačkoliv jsme se možná někdy cítili herně lépe, Vokovice díky vynikajícím brejkům měli většinu utkání navrch a tak je za celých 45 minut asi remíza odpovídající.

První zápas za FT odehrál Michal Pletánek.