2. [04:41 – N] Daniel Mach (Martin Beneš)
  3. [10:21 – N] Daniel Mach (Tomáš Řehák)
  4. [10:42 – N] Michal Benko (Tomáš Řehák)

1. [35:36] Jan Salač, 2 min bránění ve hře (911)
  2. [44:31] Miroslav Jahoda, 2 min nedovolené vrážení (907)

1. [10:20] Jakub Dvořák, 2 min (923)
  2. [22:37] Daniel Mach, 2 min (909)
  3. [43:05] David Boháč, 2 min (907)

Komentář

Do zápasu s Příbramí jsme vkročili více než dobře, brzy jsme ale spadli opět od marastu z úvodního nedělního duelu. Už po 20 vteřinách vybojoval přesilovku Tomáš Sláma, z rozehrávky jsme pak početní výhodu využili, když se střelecky prosadil právě faulovaný hráč. V 5. minutě jsme však inkasovali dva góly během chvilky a rázem tahali za kratší konec. Nejprve se po několika odrazil dostal balonek až za brankovou čáru a vzápětí jsme tahali míček ze sítě podruhé.

V 11. minutě se Příbram opět nadvakrát prosadila. Nejprve jsme špatně pokryli tyčku a prostor na brankovišti, o chvíli později jsme po tečované střele inkasovali znovu. Trenér Ivan Sagač vzal oddechový čas, vystřídali jsme brankáře a zamíchali sestavou. Slabý výkon proti Vokovicím byl proti tomuto představení ještě dobrý…

První část jsme nějak dohráli a začali stále více získávat pocit, že jsme herně lepší než soupeř, Příbram však s tříbrankovým náskokem v zádech měla k balonku většinou o krok blíž. Bodu mrazu jsme dosáhli ve 24. minutě. Na polovině jsme chybovali v rozehrávce po celkem vydařených okamžicích a Daniel Mach povedenou střelou na nohu okamžitě přetavil momentální výhodu v 5. gól v naší síti.

Snížili jsme ani ne o minutu později, došlo k tomu ale po kontroverzní situaci. Rozhodčí nám zřejmě pustili faul na zadním mantinelu, chvíli se nehrálo, ačkoliv hra nebyla přerušená. Nakonec přeci Mirek Jahoda posunul balonek na Slámu, po jehož střele jsme vsítili druhý gól. Od této chvíle už jsme skórovali pouze my a skóre utkání parádně otočili.

Těžko soudit, jestli byl druhý gól klíčový, každý náš další až do stavu 7:5 pak znamenal pro Příbram velký zásah, větší než by se dalo při takovém obratu se samozřejmostí předpokládat. Zatímco v prvních 15 minutách měli v zakončení štěstí soupeři, tentokrát padalo do branky vše nám.

Na 3:5 snížil krátce po druhé přestávce Sláma. Mirek Jahoda posunul na Davida Sluku, který zatáhl balonek po křídle a naservíroval Slámovi hattrick. Ve 38. minutě si obra hráči role vyměnili. Při hře v oslabení unikli do otevřenější obrany United, několikrát si vyměnili přihrávku a Sluka pak vsítil kontaktní branku.

Ve 41. minutě jsme skóre otočili. Po přihrávce Slámy, který tak bodoval u každého z prvních 5 gólů, se přízemní ranou k tyčce prosadil Mirek Jahoda. Stejný hráč o chvíli později po Slámově akci posunul na Sluku, který neměl problem zakončit do odkryté klece. Sedmou branku zaznamenal ve 43. minutě Martin Karlovský. Po trefě na 6:5 se druhá formace usadila na polovině zmraženého soupeře a nakonec střídání navýšila náskok na dvě branky.

Ještě ve 43. minutě uzavřel po přihrávce Romana Jahody hattrick Sluka, tím však velký obrat ještě neskončil. Ve 44. minutě jsme opět dvakrát rozvlnili síť, nejprve po Slukově akci posunul Mirek Jahoda na Slámu a ten se z křídla nemýlil. O pár okamžiků se podruhé v utkání prosadil Karlovský, když zamířil přesně k tyčce.

Podobný zápas se hodnotí velice snadno. Dvě třetiny jsme byli opět dost špatní, Příbrami se naopak dařilo v zakončení. Přesto se nakonec potvrdilo, že jsme herně lepší a osmigólovou třetí částí jsme otočili až na 10:5. Dokonale se tak naplnila naše nálada po prvním utkání: „Kdybychom vyrovnali v poslední minutě my, byli bychom šťastní.“ Otřepané jednou nahoře, jednou dole i konec dobrý, všechno dobré, tentokrát opět našly své uplatnění.