4. [17:01 – N] Michal Pozler 7 (Tomáš Sláma 16)

3. [29:59 – P] Martin Smrček (Petr Hromádko)
  5. [40:09 – N] Pavel Vlasák (Petr Hromádko)

1. [28:35] Martin Volný, 2 min hákování (906)

Vyloučení soupeře

1. [33:15] L. Fulín, 2 min (923)

Komentář

Do odvety s FBŠ D jsme nastoupili na 2 pětky a do branky se postavil Filip Hrbek. První třetina patřila nám. Soupeř sice měl brankové příležitosti, nicméně často střílel mimo a když už trefil branku, zasahoval Hrbek s jistotou. Ve 4. minutě využil křižnou přihrávku Tomáše Slámy Michal Pozler a vedli jsme 1:0. Rozhodčí poté Bohemce upřeli vyrovnání, když chybně odpískali hru vysokou holí. A tak jsme se do přestávky ještě 2x prosadili my.

V 11. se opět trefil Pozler a v poslední minutě zvyšoval na 3:0 David Sluka. Náš kanonýr si naběhl na přihrávku z rohu od Ondry Klímy a měl dostatek prostoru na tvrdé a přesné zakončení. Skóre 3:0 ale hře moc neodpovídalo, hrálo se častěji u nás, na druhé straně jsme ale vždy hrozili.

Na začátku druhé třetiny zopakovali spolupráci z prvního gólu Sláma s Pozlerem a vedli jsme již o 4 branky. Obraz hry byl ale stále stejný, přesto se zdálo, že už máme dostatečný náskok, abychom utkání dotáhli do konce. Krátce po polovině zápasu se na hřiště dostala třetí formace a její delší střídání jakoby nastartovalo obrat. Ve 26. minutě jsme inkasovali poprvé, když do branky zapadla trochu nenápadná střela. Zanedlouho to už bylo jen o gól. Rozhodčí odpískali faul Slámovi a nařídili nesmyslně přísné trestné střílení (bez dvouminutového trestu). S tím si proadil Pavel Vlasák bez problémů, když si posunul balonek na forhend a uklidil ho pod břevno. Do přestávky jsme inkasovali ještě jednou. Přesilovku po faulu Martina Volného, přes jeho nohu po otočce přepadl protihráč (faul asi ano, ale 906 Hákování? Musím mít někde chybu… – pozn. aut.), stihl se sirénou využít výstavní ranou z levého křídla Martin Smrček.

Stejný hráč pak krátce po zahájení poslední třetiny srovnal a Bohemka byla na koni. Hrálo se pořád stejně, byli jsme pod tlakem a bránili se ofenzívě soupeřů. Když už jsme se čas od času dostali do útoku, hrozili jsme. Jakkoli se to po 4brankovém náskoku nezdá, nakonec jsme zaslouženě nezískali ani bod, když 5 minut před koncem rozhodl Vlasák. Po dlouhém nahození si udělal místo v souboji s Volným a pohotově prostřelil Hrbka.

Nás výkon byl slabý, rozehrávka se nám moc nedařila a většinu zápasu jsme se bránili. Pokud jsme se ale dostali na polovinu FBŠ, překonávali jsme jejich obranu poměrně snadno. S postupem času to ale byly jen sporadické výpady a nám se nedostávalo fyzických či psychických sil dotáhnout akce do gólového konce. Přes 5 inkasovaných gólů předvedl brankář Filip Hrbek dobrý výkon, s netradiční úlohou obránce se dobře popasoval Michal Pletánek. U ostatních to bylo celkově nic moc anebo jednodušše špatné.