4. [31:49 – N] Michal Pozler 8 (Michal Pletánek 1)
  5. [40:38 – N] Jan Pilař 1 (Miroslav Jahoda 6)
  6. [42:57 – N] Michal Toman 2 (Martin Karlovský 3)

1. [26:44] Roman Jahoda, 2 min držení (910)
  2. [38:29] Miroslav Jahoda, 2 min ruka (920)

Vyloučení soupeře

1. [35:25] Lukáš Lhotský, 5 min (909)
  2. [36:24] Jakub Líbal, 2 min (920)

Komentář

Také v utkání s Vokovickými Šavlemi se na první gól nečekalo dlouho. Už v polovině třetí minuty zapomněla obrana soupeře na Martina Karlovského. Toho si všiml David Sluka a Karlovský si po jeho přihrávce stáhl balonek na bekhend a přesně zakončil. Hrálo se v tempu, s šancemi na obou stranách, do konce první třetiny jsme však přidali další gól už jen my. Ve 14. minutě vyhrál na středu hřiště souboj Sluka a dostal se do brejku. Sám proti brankáři zakončil prakticky identicky jako předtím Karlovský a nejen, že zvýšil na 2:0, ale zároveň zaznamenal 350. gól v historii mužstva!

Ve druhé část padl jediný gól, ve 20. minutě se o něj postaral Tomáš Sláma. Náš nejproduktivnější hráč se na pravé straně brankoviště otočil kolem obránce a prostřelil gólmana Šavlí.

Třetí část zahájil čtvrtou brankou zblízka Michal Pozler. Poté se jsme měli výhodu přesilové hry, když nejprve zamířil na trestnou Lukáš Lhotský (5 minut) a o minutu později Jakub Líbal za hru rukou. Ani dvojnásobnou přesilovku jsme ale nevyužili, výbornou šanci měl Sláma a později dobře střílel Roman Jahoda. Krátce po návratu druhého vyloučeného hráče na hřiště byl vyloučen Mirek Jahoda za hru rukou (no spíš vysokou hůl) a dvě minuty se tak hrálo 4 na 4. Pár vteřin poté, co se do hry vrátili jak Lhotský, tak Mirek Jahoda, se opět měnilo skóre. Z otočky se na brankovišti prosadil Honza Pilař a vstřelil tak první gól za A tým.

Poslední slovo měl ve 43. minutě Michal Toman. Po přihrávce z rohu od Karlovského vypálil zdálky přesně mimo dosah brankáře Šavlí, který měl zakrytý výhled.

Skóre dle mého názoru neodpovídá úplně obrazu hry, předvedli jsme ale dobrý a poctivý výkon. Hra na tři pětky nám zafungovala, debutanti se ukázali ve výborném světle. Čisté konto si zasloužil brankář Filip Hrbek, který tak zaznamenal první ligovou výhru za FT. Vedle řady dobrých zákroků předvedl několik vynikajících, zejména, když tváří v tvář zlikvidoval blafák soupeře.