1. [40:16 – O] David Sluka 25 (Tomáš Sláma 24)
  2. [44:16 – N] Tomáš Sláma 17 (Roman Jahoda 6)

1. [08:07 – N] Oldřich Svoboda (Filip Horálek)
  2. [08:57 – N] Ondřej Kieler (Milan Baloun)
  3. [22:44 – N] Aleš Chod (Ondřej Bartůněk)

1. [38:50] Roman Jahoda, 2 min vysoká hůl (904)

Vyloučení soupeře

Žádné vyloučení

Komentář

Na poslední letošním turnaji nás čekalo jediné utkání, když jsme se až na samotný závěr soutěže střetli s v odvetě s lídrem tabulky, týmem Benešova. Soupeř si už v prvním sobotním utkání zajistil výhrou nad Zdar Barem ligový titul a tak mohl do zápasu s námi jít v poklidu.

Benešov nás pak hned od začátku zatlačil do obrany, soupeř byl rychlejší, vyhrával valnou většinu osobních soubojů a stále jako by byl o krok před námi. První gól jsme inkasovali v 9. minutě, když se Benešov dostal na polovině k balonku po naší nepřesné rozehrávce a využil naší ne úplně připravené obrany. O necelou minutu později pak soupeř své vedení zdvojnásobil, když se opět prosadil po úspěšném zachycení rozehrávky v nebezpečné pozici.

Postupně jsme se sice dostávali do šancí, bylo jich ale poskrovnu a Benešov na druhé straně stále hýřil aktivitou. V dobré formě se ukázal benešovský brankář, když kryl zejména vynikající příležitosti Michala Pozlera, Tomáše Slámy a Davida Sluky. Na druhé straně se zaskvěl Tomáš Cebak, když vychytal šanci soupeře, který se dostal za naši obranu.

Ve 23. minutě Benešov zvýšil šťastnou brankou po tečované střele z pravé strany už na 3:0 a ačkoliv měl utkání pod kontrolou, tak jako letos už mnohokrát jsme utkání nezabalili. Snížení jsme se dočkali až v závěrečné pětiminutovce a nakonec jsme dotáhli skóre na konečných 3:2. Ve 39. minutě byl za hru vysokou holí po nepovedené střele vyloučen Roman Jahoda a v oslabení udeřil náš nejlepší střelec Sluka. Adam Pažout zabojoval u mantinelu, balonku se pak ujal Sláma a přesnou přihrávkou vyzval nabíhajícího Sluku, který zamířil zblízka přesně.

V posledních chvílích letošní sezony jsem se nabuzeni vstřelenou brankou snažili tlačit dál do útoku, obránci Benešova v rozehrávce několikrát zachybovali a my jsme tak mohli oslavit nakonec ještě jeden gól. Zblízka si tentokrát už s gólmanem soupeře Sláma poradil a svým 41. bodem v tomto ročníku uzavřel skóre.

Po nás pak nastoupili do baráže o extralizu mužstva Znojma a FBŠ Bohemians, možná také kvůli tomuto zápasu se snažili sudí naše utkání moc nebrzdil. Přes pár ostřejších zákroků toho myslím ani jeden tým nezneužil, navíc se hrálo podle benešovských not v tempu a k tomu prostě osobní souboje patří. Bohužel jsme stále ztráceli krok a s Benešovem zaslouženě prohráli. V utkání jsme nepředvedli náš nejlepší výkon, v podstatě jsme celé utkání reagovali na hru soupeře a tím se nedostali k pořádnému založení útoku. Hra nahoru dolů je sice lákadlem pro diváky, nám ale mnoho úspěchů proti kondičně zdatnějšímu Benešovu nepřinesla. Přesto si myslím, že i druhé vzájemné střetnutí patřilo k tomu nejlepšímu, co se letos v naší divizi odehrálo.