3. [24:18 – N] Michal Pozler 1 (Roman Jahoda 1)
  4. [34:07 – P] Roman Jahoda 2 (Miroslav Jahoda 2)

1. [04:42 – N] Jiří Pavlata (David Hegner)
  2. [11:18 – N] Tomáš Dvořák (Petr Černý)
  3. [30:40 – N] Vladimír Chaloupka (Pavel Procházka)
  4. [35:20 – N] Vladimír Chaloupka (Petr Černý)

Žádné vyloučení

Vyloučení soupeře

1. [33:42] Jan Zíka, 2 min (907)

Komentář

Proti Zdar Baru nás čekalo obtížnější utkání než to předcházející se Spartou. Mezi zápasy jsme měli jen jedno utkání pauzu, těžko soudit, zda-li to byla výhoda nebo nikoli (od letoška budeme takhle kompaktně hrávat častěji). Každopádně jsme ale v první třetině jen lítali zmateně po hřišti a soupeři nestačili rychlostně, v důrazu ani nasazení. Prakticky jsme nevystřelili na branku, neměli žádné šance a jen s obtížemi se bránili nadšenému Zdar Baru.

V 5. minutě jsme inkasovali poprvé a v poslední minutě před přestávkou pak Zdar Bar navýšil své vedení po zvláštní situaci, která jakoby symbolizovala dosavadní průběh utkání. Dlouhý nához až na brankoviště, v souboji čtyři nebo pět hráčů, balonek ale prošel až za brankáře Filipa Hrbka, kde ho snadno doklepl do branky hráč soupeře. Dlouhé loby a důrazné napadání nám dělaly značné problémy. Proti Spartě jsme všechny vysoké balony sbírali, v tomto zápase jsme naopak všechny ztráceli.

Do druhé části jsme zvýšili aktivitu, pokusili se zjednodušit rozehrávku a víc se tlačit do koncovky. Na přelomu 16. minuty se nám podařilo slepenými brankami srovnat na 2:2. Nejprve Tomáš Sláma prostrčil balonek za obranu na Mirka Jahodu, který si před brankářem stáhl balonek a úspěšně zakončil. O 20 vteřin později se prosadil Michal Toman, jehož vysoká střela kousek za půlicí čarou zapadla pod břevno.

Ve třetí části pak padly dva góly na každé straně a utkání skončilo asi zaslouženou remízou. Krátce po zahájení třetiny Zdar Bar fauloval kousek za polovinou, Roman Jahoda rychle rozehrál na levé křídlo na Michala Pozlera, jehož přesná a pohotová rána zamířila přesně k tyčce. Gólman soupeř zaváhal, ještě se plně nesoustředil na hru a v podstatě nereagoval. Šťastným gólem jsme se tak poprvé v utkání dostali do vedení.

Podivným gólům však nebyl konec, Zdar Bar v 31. minutě srovnal další zvláštní brankou. Po brejku do naší otevřené obrany jsme se sice stačili zatáhnout, balonek po zblokované střele ale ideálně přeletěl přes gólmana Hrbka a znovu se začínalo od nuly. V důrazném utkání, hraném však v rámci fair-play, jsme nakonec měli výhodu jedné přesilové hry, kterou jsme brzy přetavili ve vedení. Po faulu na Ondru Klímu nedaleko stolku časoměřičů se střelou z vrcholu přesilovkové formace trefil Roman Jahoda, když balonek před brankářem Zdar Baru ještě nepříjemně skočil.

Poslední slovo měl ale soupeř, když v záverečné minutě proměnil volný úder. Mirek Jahoda nahozený balonek nad koleny vysokou holí, Zdar Bar pak rozehrál jednodušše do strany a rychlá střela prošla až do sítě.

Po první třetině to s námi nevypadalo dobře, Zdar Bar měl jasně navrch. Postupně jsme se ale dokázali dostat do hry a otočil skóre. Tradičně jsme ale v závěru těsný náskok neudrželi. Oba týmy si v určitých fázích mohly dělat nárok na tři body, konečná remíza se ale zdá spravedlivá.