2. [28:36] Roman Jahoda, 2 min nedovolené vrážení (907)
  3. [32:13] Jakub Milion, 2 min nesportovní chování (925)

6. [31:00] Daniel Masopust, 2 min (901)
  7. [31:47] Tomáš Veselý, 2 min (907)
  8. [32:13] Marek Stýblo, 2 min (907)

Komentář

V prvním utkání nás v sobotu čekal Sokol Beroun a vzhledem k tomu, že soupeř svůj první zápas na turnaji vyhrál, mohl se v případě další výhry dostat před nás. Beroun měl pouze 8 hráčů do pole, začali jsme tedy jen na dvě pětky, abychom hned od úvodu nehledali tempo.

Hned v prvním střídání jsme si vypracovali několik slibných šancí a dostali se do pohody. První branku jsme ale vstřelili až v početní výhodě v 6. minutě, když po přihrávce Aleše Mosteckého skóroval z pravé strany Tomáš Sláma. V 9. minutě pak zvyšil na 2:0 Martin Karlovský, když přesně trefil z křižné přihrávky od Michala Pozlera.

Ve druhé části branka nepadla, na obou stranách ale bylo hodně příležitostí. Nás několikrát spolehlivými zákroky podržel brankář Tomáš Cebak, v jednom případě mu po povedené střele pomohlo břevno. Ani na druhé straně se žádný ze střeleckých pokusů neujal a tak bylo utkání o druhé přestávce stále vcelku otevřené.

Třetí třetina už ale připomínala frašku. Beroun postupně inkasoval 7 menších trestů (v jednu chvíli byli na trestné lavici čtyři hráči, tři na hřišti a jediný na střídačce), my přispěli dvěma dvouminutovými vyloučeními a navíc trochu zlobila časomíra. Více času než samotnou hrou jsme tak strávili prodlevami.

Hned půl minuty po začátku třetí třetiny využil přesilovku Jonáš Krása a po řadě spálených příležitostí konečně uklidil balonek do sítě. V 27. minutě pak stejný hráč přihrál nahoru na Vojtu Rabiňáka, který trefil přesně k tyčce. O dvě minuty později se pak mezi střelce znovu v přesilovce zapsal Krása a vedli jsme již 5:0. Do hry se tou dobou již zapojila třetí formace, málokdy se ale hrálo v plném počtu hráčů na hřišti.

V 31. minutě se Beroun poprvé a naposledy prosadil gólově, po nedůsledně odehráném souboji u mantinelu se dostal soupeř do brejku a pohledně zakončil. Na konečných 6:1 pak uzavřel Mostecký.

Beroun prokázal, že má šikovné hráče, a ve druhé třetině byl před naší brankou hodně nebezpečný. Nám se ale dopředu také dařilo, kromě 6 vstřelených branek ještě řadu dalších šancí neproměnil Krása, odkrytou branku minul Roman Jahoda a branková konstrukce zastavila pokus Ondry Daniše. Ve třetí třetině jsme pak už díky častým vyloučením soupeře neměli problém dovést utkání k poklidnému vítězství.