8. [27:11 – N] Michal Pletánek 2 (Tomáš Sláma 16)

1. [14:42 – N] Karel Svoboda (Jan Machač)
  3. [23:21 – P] Petr Černý (Karel Svoboda)
  4. [28:32 – N] Vlastimil Chaloupka (Vladimír Chaloupka)
  5. [30:59 – N] Pavel Procházka (Vlastimil Chaloupka)

1. [22:38] Martin Karlovský, 2 min ruka (920)

Vyloučení soupeře

1. [10:12] Pavel Procházka, 2 min (901)

Komentář

Do odvety proti Zdar Baru jsme nastoupili na dvě pětky a Aleše Mosteckého na levém křídle první formace zastoupil Michal Pletánek. Do branky se postavil Tomáš Cebak. Ve třetí minutě nás poslal do vedení právě Pletánek, když po střele Romana Jahody sklepl balonek do sítě. O dvě minuty později zdvojnásobil naše vedení svou první ligovou trefou za FT Ondra Daniš a v 7. minutě pak už na 3:0 zvýšil pěknou ranou z levého křídla Lukáš Fietzek, pro kterého to byl první gól v A-týmu. První část jsme dohrávali v početní výhodě, přesilovka se nám ale příliš nevyvedla a od té chvíle se z naší hry tak trochu vytratila přesnost a pohoda.

I přesto jsme ale dál měli řadu příležitostí, proti zlepšenému napadání soupeře se nám ale moc nedařila rozehrávka. Zdar Bar snížil v 15. minutě, když se střela Karla Svobody ze standardky odrazila od nohy útočícího hráče na brankovišti. V následujících třech minutách pak padly další tři branky. Nejprve se trefil Tomáš Sláma, na druhé straně pak z brejku nadvakrát uspěl znovu Svoboda. Brankář Cebak sice jeho první pokus kryl, balonek ale nedokázal plně ztlumit a útočník soupeře skóroval z dorážky. Třígólový náskok nám ale znovu zajistil Sláma, když si pohrál s gólmanem Zdar Baru a kolem tyčky zasunul balonek do branky. Před přestávkou se pak ještě trefil přesnou ranou z pravé strany Martin Karlovský a už na 7:2 zvyšoval svým třetím gólem v utkání Sláma, když si opět snadno poradil před brankou Zdar Baru. Soupeř ještě v poslední minutě druhé části kontroval gólem v přesilovce, kdy na trestné lavici pykal za hru rukou po závaru před naší brankou Karlovský.

Ve třetí třetině jsme už moc dobře nehráli, špatně jsme se pohybovali a nepřesně zakládali útok. Naopak i přes výraznější brankový rozdíl soupeř stále hrozil. Ve 28. minutě se podruhé v utkání prosadil Pletánek a po pěkné kličce zvýšil už na 8:3. V posledních minutách ale ještě dvakrát skóroval Zdar Bar a upravil tak na konečných 8:5. Nejprve přesně střílel od naší střídačky Vlastimil Chaloupka a stejný hráč pak získal na středu hřiště balonek a rychle založil poslední gólovou akci utkání.

Prvních deset minut bylo z naší strany hodně dobrých, dařilo se nám i střelecky, přičemž gólově se prosadili hráči, kteří letos ještě neskórovali. Možná jsme se pak nechali trochu ukolébat, možná jsme jen nechali Zdar Bar trochu více hrát a pak už se těžko dostávali zpátky. Šancí jsme měli více než dost, řadu jsme jich také proměnili, celkově ale nebyl výkon zrovna povedený. V rozehrávce žádná sláva a stále častěji jsme prohrávali osobní souboje. Ne, že bychom hráli vyloženě špatně, ale dobrá a nevydařená střídání přicházela po sobě s železnou pravidelností.