12. [35:27 – N] Martin Karlovský 5 (Ondřej Daniš 7)

1. [08:02 – N] Jakub Hošek (Ondřej Šváb)
  2. [11:58 – N] Ondřej Šváb (Jakub Hošek)
  3. [24:57 – N] Tomáš Růžička (Ondřej Šváb)
  4. [25:03 – N] Ondřej Šváb (Tomáš Růžička)
  5. [27:48 – N] Tomáš Růžička (Jiří Janďourek)

1. [12:13] Aleš Mostecký, 2 min blokování hole (902)

Vyloučení soupeře

Žádné vyloučení

Komentář

Proti Ruzyni jsme v souboji prvního s druhým nastoupili na dvě pětky a s Filipem Hrbkem v brance. Hned v první minutě prošla přihrávka na střed až na Tomáše Slámu a získali jsme tak brzy vedení. Ve 4. minutě pak z volného úderu zvýšil Aleš Mostecký a stejný hráč v 8. minutě přidal další branku. Noxa se poprvé prosadila po necelé minutě, když se za naší obranou objevil Jakub Hošek a překonal Hrbka. Na rozdíl jediné branky pak snížil přesnou střelou k tyčce Ondřej Šváb, do přestávky v tu chvíli zbývalo jen pár vteřin.

Ve druhé třetině pokračoval ve svém galapředstavení Mostecký, když ve 22. minutě přidal již svou pátou branku v utkání a o minutu později přihrál na 7. gól Slámovi. Ve 25. minutě pak nejprve obránce soupeře hned na začátek třetiny nešťastně zametl balonek do vlastní branky a po obranném odkopu Romana Jahody naložil s nabídnutou příležitostí bezchybně opět Sláma. Za stavu 9:2 se Noxa dokázala prosadit třikrát v řadě a přiblížit se na přijatelnějších 9:5. Do naší branky nejprve zapadl plachtící balonek, následně pak Ruzyně dokázala, že také umí skórovat hned z buly i z pohledné kombinační akce. Rozjetého soupeře jsme ale už dál nepustili, po třech vteřinách totiž předložil Mostecký balonek Slámovi, ten trefil naprosto přesně a vedli jsme již 10:5.

V závěru utkání se dostal do hry také Michal Pletának a z rychlého protiútoku uspěl s povedenou střelou bekhendem do růžku. Půl minuty před koncem pak uzavřel skóre Martin Karlovský, z ostrého úhlu z pravého křídla se trefil parádně.

Oběma týmům se v utkání dařilo střelecky, branky na obou stranách padaly až příliš jednodušše. Ruzyně ale neměla snadnou úlohu, když v brance musel zaskočit hráč z pole. Dařilo se nám vytvářet si střelecké příležitosti, ve výtečné formě se ukázali naši tahouni Mostecký se Slámou. V obraně jsme měli dost okének, hodně jsme se ale tlačili do útoku. Noxa byla silnější v osobních soubojích a v útoku stále nebezpečná, tentokrát to ale nestačilo a po výrazném vítězství 12:5 jsme získali všechny 3 body.

Do historických statistik se zapsal Aleš Mostecký, jedna z jeho branek byla již 450. v historii mužstva. V utkání nasbíral 7 bodů a v 9 letošních zápasech tak zaznamenal už 30 bodů. Šest bodů (plus výrazný podíl na vlastní brance) získal do statistik Tomáš Sláma.