Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Nejužitečnějším hráčem je Roman Jahoda

Mirek [25. 4. 2006, 8.00]

Na závěr sezony byli vyhlášeni vítězové klubových cen v sedmi kategoriích. Sedmnáct hráčů vyplnilo svůj lístek a k přepočítání odevzdalo trenérovi a notáři v jedné osobě (který samozřejmě ví, kdo si cenu nejvíce zaslouží). Vyjma přítomných jsme zaregistrovali telefonické hlasy z KFC, jedné rodinné oslavy (všechno nejlepší Lukymu Musáčovi!) a z dálnice v Deutschlandu. Kapitán Bezouška nestihl hlasovat v uvedeném časovém limitu (do 19.59:50), dle svých slov ale plně podporuje týmové rozhodnutí a držitelům cen posílá svůj hlas.

Nejproduktivnější hráč: Roman Jahoda

V první ze dvou kategorií, které nezáležely na názoru hráčů, zvítězil s náskokem pěti bodů Roman Jahoda. Celkem ve 20 zápasech nasbíral 27 bodů za 15 vstřelených branek a 12 přihrávek. Vyloučen byl jednou a to na 19 minut :). Honza Bezouška, favorit v této kategorii, zahájil s noblesou, později se ale vytratil a pilotoval mužstvo v jiných ohledech. Na posledních dvou turnajích ze studijně-pracovních důvodů absentoval a uvolnil tak trůn pozdějšímu vítězovi. V posledním utkání sezony ho navíc na bronzovou příčkou odstřil Michal Pozler, který nasbíral 22 bodů za 15 gólů a 7 asistencí. Kápo skončil s 20 body za 15 tref a 5 přihrávek. Další v pořadí Dan a Martin Košťálové nasbírali shodně 17 bodů a přes 10 se dostali i jinak antiproduktivní centři Mirek Jahoda a Viky Musil. Druhý nejproduktivnější zadák Jirka Bambous zaznamenal 9 bodů. Nebodovali pouze oba brankáři, v jediném odehraném utkání Štěpán Tůma a ve čtyřech zápasech, kdy toho moc neodehrál, Filip Starý. Vítěz Roman Jahoda získal diplom a malou trofej se zlatým balonkem.

Nejlepší sřelec: Jan Bezouška, Michal Pozler, Roman Jahoda

O cenu pro nejlepšího střelce se podělili Honza Bezouška, Michal Pozler a Roman Jahoda, kteří shodně nasázeli 15 branek. Poslední dva jmenovaní dosáhli této mety až na posledním turnaji a protože Büphé chyběl a na 15 zásahů mu stačilo 15 utkání, diplom je jeho a trenér mu ho předá při nejbližší příležitost (rozuměj až budeme vědět kdy jedeme na soustředění). Přes 10 branek dali ještě Dan a Martin Košťálové, blízko této ceněné cifry se nedostal žádný z dalších hráčů. Tomáš Čihák, Míla Kratochvíl, Honza Salač a Míša Toman měli před posledním turnajem na kontě jedinou trefu, v tuto chvíli už ale své konto rozšířili. S jediným gólem tak ukončili ročník jen Adam Pažout a Ivan Sagač, který se radoval až v samém závěru posledního střetnutí. Alespoň si ty góly budou pamatovat a při vyprávění se nespletou. Vyjma hráčů, kteří vůbec nebodovali, se do tabulky střelců nezapsal ani Tomáš Nový. Na bilanci Raye Bourquea 0+1070 zřejmě nedosáhne (i když hrát na úrovni se dá i v po čtyřicítce, jak předvádějí Ságo a Chris Chelios, o tom, že do repre Grónska ho budou povolávat pravidelně nadcházejících 50 roků na přáteláky s Cookovými ostrovy ani nemluvě), ale pět přihrávek, jedna hezčí než druhá, je dobrá statistika. Tak jako Sagi zavřel 7. ligu, Naháč se chystá na pětiměsíční třífázový trénink a v 6. lize to šestým bodem v kariéře prý otevře. Jen aby to neotvíral v šestém zápase a po šesté Plzni na kontě.

Nejlepší obránce: Adam Pažout

Z nominované pětice (víc beků stálých nemáme) získali po jednom hlase Jirka Bambous (od Vikyho) a Honza Salač (od Ády, jak jinak). Krátce před deadline notář zaregistroval hlasy od Toma z KFC, které situaci na první pozici vyrovnaly, a patovou situaci definitivně rozřešil Ságo. Třetí místo se 4 hlasy obsadil Michal Toman, s 5 hlasy byl na druhé příčce Roman Jahoda. Vítězem se s převahou jediného hlasu stal Adam Pažout, zosobněná jistota v zadních řadách břevnovských. Páža si svými výkony i přístupem získal spoluhráče a vyhrál v nejvyrovanější kategorii. Polehčující okolnosti, jako že dostal hlasy jen proto, že jako jediný v neděli nebodoval, neberu. Závist je ošklivá věc, kluci :). Protože Áda jako jediný z hlasovaných ocenění získal jen diplom, budete mít brzy příležitost přečíst si na webu rozhovor s tímto laureátem (pokud tedy nenechá odměnu propadnout).

Nejkrásnější akce: Michal Toman

Z nominované pětice neodešel nikdo bez jediného hlasu (to ostatně v žádné z kategorií). Jeden hlas obdržel Martin Musil za geniální střelu přes ruku proti Dejvicím, Roman Jahoda ve volné kategorii, kdy napopáté prostřelil obětavého obránce Kyjí, oslovil také jediného spoluhráče a v neposlední řadě uvolnění Honzy Bezoušky u mantinelu přes dva protihráče a gólová tečka Kápovi vynesly též jeden hlas. Pětkrát hráči zaškrtli přihrávku Tomáše Nového, kdy proti Neu Dana Žáčka doběhl ztracený balonek a přes tři marně se natahující obránce přihrál před prázdnou branku Romanu Jahodovi. Z devíti hlasy však zazářil Michal Toman svým prvním a do neděle posledním zásahem. Bengálský tygr vyrazil z obrany za kořistí, prokličkoval středem mezi dvěma hráči Kyjí a neposedný balonek zarazil do země za brankovou čáru. Vedle diplomu Rusák, jenž hrdě a upřímně hlasoval sám pro sebe (jak tohle mohl vidět a ocenit?), dostal Zlatou helmu MADETA, kterou mu ještě večer spoluhráči a fandové malém rozštípali na kousky.

Cena za oddanost florbalu: Ivan Sagač

„Tak Ivan si hodně pomoh tím gólem,“ prohlásil Viky Musil. V kategorii Cena za oddanost florbalu zvítězil favorit, když druhé dva nominované Adama Pažouta a Michala Tomana porazil nejvýraznějším rozdílem večera. Áda se stoprocentní účastí na lize i trénincích (!) získal jediný hlas, Tankista, který stejně jako Adam odehrál všech 21 utkání, obdržel o jeden hlas více. Čtrnáct hlasů tak podle očekávání přineslo diplom a lízátko Ivanu Sagačovi, hrdinovi nejen nedělního turnaje. Ságo si navíc mohl za odměnu za vstřelený gól vychutnat doutník, který mu sehnali Honza Salač s Roman Jahodou, načež mu ho namazávač Fogin obřadně zažehl. Sagi to je king!

Nejužitečnější hráč: Roman Jahoda

V nejprestižnější kategorii byl také vítěz jednoznačný. Jeden hlas získal Dan Košťál, který nejen čtyřmi vítěznými góly výrazně přispěl k vydařené sezoně. Tři hlasy (od Dana, Maxe a Kouče) si vysloužil Honza Bezouška, platný ve všech možných ohledech. K úspěšnému ročníku přispíval nejdříve bodovými explozemi, později dostál úloze kapitána více na střídačce než na hřišti a nyní manažersky zajištuje letní soustředění. S 10 hlasy se však nejužitečnějším hráčem ročníku 2005/2006 stal Roman Jahoda, nejproduktivnější hráč týmu. VStřelil celkem pět vítězných branek a navíc zaznamenal gól na 4:4 v utkání s Kyjemi, který nám zajistil postup na vyšší soutěže. Zkušený univerzál nám v závěru některých zápasů vytrhl trn z paty a vystřílel několik (bonusových) bodů. Výherce si mimo diplomu odnes malý pohárek se zlatým balonkem.

Nejlepší trenér: Miroslav Jahoda

V neplánované a rebelsky undergroundové anketě o nejlepšího trenéra zvítězil těsným rozdílem jediného hlasu (respektive jediného… ehm… geometrického obrazce?) Mirek Jahoda. Třetí příčku obsadil tataráček Franz Straka se třemi hlasy a v drsném souboji tak bojovali o přízeň hráčů a fanouškům pan Dostdobrý a pan Výborný. Nakonec těsně o pověstný vlásek (pravý!) vyhrál Míra a Frantovi, respekt, musí stačit výhra v playoff hokejové extraligy. Možná za rok, kámo.

Tři hlasující hráči (Čihák, Hron a Toman) vybrali za své favority všechny pozdější vítěze a nejmladší ze zmíněné trojice, Tomáš Čihák, nám svou volbu poněkud objasnil: „Nejužitečnější hráč je jasnej. Roman rozhodnul pár zápasů, že se vůbec ptáš,“ komentoval svůj hlas pro držitele nejváženějšího ocenění. „Áda hrál dobře, ale víš co, on v neděli vůbec nebodoval, tak aby mu to nebylo líto,“ vyjádřil se k ceně pro nejlepšího zadáka. A jak viděl nejkrásnější akci? „Míša jak tam prokličkoval to byla nádhera. Sice jsem nejdřív vybral Naháčovu přihrávku, ale Míša seděl hned vedle mě a všimnul si toho…“ A co oddanost florbalu, proč jsi dal hlas Ivanovi? „Ivan tomun florbalu hrozně moc dává, navíc nám namaloval dresy a zařídil mikiny. Nebylo co řešit.“ [redakčně upraveno]

Protože hrajeme prvním rokem a jmenovaní hráči byli prvními, kdo obdrželi diplomy (a trofeje), budou od této chvíle ceny pojmenovány po nich. Proto od příštího ročníku budeme znát vítěze „Ceny Romana Jahody“ pro nejproduktivnějšího hráče týmu, „Bezouškovy trofeje“ pro nejlepšího střelce, „Tomanovy přilby“ za nejkrásnější akci, „Pažout Trophy“ pro nejlepšího obránce a „Ságova ocenění“ za oddanost florbalu.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2005/2006

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor