Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Nejužitečnějším hráčem je znovu Roman Jahoda

Mirek [4. 5. 2008, 20.58]

Nedlouho po posledním utkání sezony jsme se přesunuli z Děkanky na Újezd, tentokrát se rozloučení se sezonou konalo v místním Wigwamu. Zatím jsou k dispozici jen některé fotky z předávání cen, to nejzajímavější z hlediska oslavy se ale událo až po našem odchodu :D Nerad bych se probíral detaily, hráči a fanoušci se to jistě dříve či později dozví a před ostatními ze sebe nebudeme dělat kašpary ;)

Ve stejný den oslavil narozeniny kapitán Honza Bezouška, o zapomenutý dárek (Nordic Ice) pak bylo náležitě postaráno. Jako již tradičně jsme konec sezony oslavili dost bujaře, bude na co vzpomínat a co komu vyprávět :) Kápovi ještě zpětně všechno nej nej a hodně gólů nejen v příští sezoně!

Nejproduktivnější hráč: Michal Pozler, 37 bodů (22+15)

Letos byl naším nejproduktivnějším hráčem útočník Michal Pozler. Po celou sezonu byl na čele klubové tabulky produktivity a ve výsledku se mu podařilo zlepšit ve všech klíčových ukazatelích nejlepší výkony, které zaznamenal v naší první sezoně Roman Jahoda (15+12, 27 bodů). Pozler odehrál všech 24 utkání, celkem nastřílel 22 někdy snadných, jindy pohledných branek a přidal 15 přihrávek. V obou případech se zároveň dělil o první místo (v gólech s Davidem Slukou a v asistencích s Romanem Jahodou). V průměru zaznamenal lehce přes 1,5 bodu na utkání a poprvé tak uzmul Romanu Jahodovi ocenění nejproduktivnějšího hráče týmu. V sezoně si zároveň připsal jeden významný gól, když v listopadu vsítil 200. branku v historii klubu.

Nejlepší střelec: David Sluka, 22 branek

Nejlepším střelcem našeho klubu se v této sezoně stal David Sluka. Naše podzimní posila z B-boyzzz Tatranu Střešovice brzy prokázala své střelecké schopnosti, což jsme mohli vidět např. na Stochově, kdy Sluka nastřílel 4 branky v jednom utkání anebo dvě v rozmezí pouhých 4 vteřin! Na konci sezony zaznamenal stejně jako Michal Pozler celkem 22 úspěšných zásahů, potřeboval ale o 8 utkání méně a proto mu náleží diplom a medaile pro nejlepšího střelce týmu. O svém prvenství rozhodl Sluka na posledním turnaji, kdy dal v každém utkání po dvou brankách. Poslední gól navíc vsítil v oslabení 13 vteřin před koncem zápasu. Do listiny střelců se nezapsal pouze ve třech utkáních. Jeho pečeť také nese 250. gól v historii týmu.

Bez vstřelené branky letos zůstali pouze Viktor Musil a Jiří Bambous. První branku v mužské soutěži vstřelil Ondřej Rabiňák a poprvé se do neprázdné branky trefil Tomáš Nový. Druhou branku v kariéře, opět proti Lóšaďp, vsítil Ivan Sagač.

Nejužitečnější hráč: Roman Jahoda

V nejprestižnějším volénem ocenění nakonec získal nejvíce hlasů řízek Roman Jahoda. Ačkoliv Michal Pozler nasbíral o 6 bodů více, také Roman Jahoda si připsal 15 přihrávek a dostal se přes hranici 30 bodů. Kromě toho poměrně dost času strávil na místě v obraně, kdy se mezi útokem a obranou pohyboval nejen od utkání k utkání ale často také během zápasu. V obraně podával pravidelně spolehlivý výkon a chyboval jen výjimečně. Naproti tomu v ofenzívě letos tak často nevyužíval svou vynikajicí střelbu, kterou si soupeři většinou bránili. Přesto dokázal nasázet 16 branek, a to všemi možnými způsoby: střelou z dálky, z brejku, po kombinaci do prázdné, "Magnusem" nebo i pouhým nahozením :) Na dalších místech se umístili Michal Pozler, David Sluka a Michal Toman, jako jediný z nominovaných nakonec nezískal ani bod brankář Filip Hron (jeden bod částěčně, byl poté škrtnutý a opravený :)).

Roman vedle diplomu obdržel malou trofej; figurku hokejisty (letos jsme byli hokejoví, oproti loňským amorfním medailím trochu změna) s podstavcem. Věren tatranské tradici ale domů donesl jen část (pořád lepší jen část než jen kousky), přičemž podstavec nedobrovolně odcestoval kamsi do Petrohradu.

Nejlepší obránce: Michal Toman

Pokud nechcete, aby měla TV Nova co vysílat ve zprávách, hlasujte i příště pro Michala Tomana. Ten opět potvrdil výkonností vzestup ať už co se týče dovednosti nebo sebevědomí a po zásluze byl s jednoznačným náskokem vyhlášen nejlepším obráncem našeho týmu v této sezoně. Podruhé za sebou tak získal Pažout Trophy. V letošním ročníku odehrál tradičně všechna utkání a nasbíral 8 bodů za branku (pamatujete ten padáček přes 2/3 hřiště? :)) a 7 přihrávek. Nejednou se objevil před naší brankou jako poslední instance a zastavoval přečíslení soupeře. Zároveň se stále častěji zapojoval do rozehrávky a do kombinace. V letošním ročníku jednoznačně náš klíčový obránce a pokud zrovna neměl úplně svůj den, bylo to na naší obranné hře znát. Na druhém místě se shodně umístili Tomáš Nový (nejlepší zlepšení roku bych řekl) a Adam Pažout. Ostatní buď hráli v obraně příliš málo nebo hráli vůbec příliš málo :), aby byli nominovaní.

Oddanost florbalu: Adam Pažout

Narozdíl od předcházejícíh ocenění obdržel medaili za Oddanost florbalu pokaždé jiný hráč. V letošní sezoně bylo nominovaných více než dost, což jasně dokazuje obrat proti minulé nevydařené sezoně. Nakonec získal Ságovo ocenění obránce Adam Pažout. Jeden příklad za všechny, po lize v Kobylisých, kde hlavně ve druhém utkání hrál jen chvíli a se zdravotními problémy, se ještě v pondělí v osm večer omlouval, že na trénink nedorazí. No a hádejte, kdo bere za kliku před devátou v břevnovské Sokolovně? :) Kdyby nedorazil, hráli bychom ve třech, takhle to bylo o trochu lepší. Tak vypadá 100% docházka! Bez hlasu nakonec zůstali pouze David Sluka a Martin Karlovský, přičemž druhý jmenovaný si za poslední turnaj opravdu ani hlas nezasloužil :D

Nejkrásnější akce: Ivan Sagač

Tomanovu přilbu v letošní sezoně získal kukající Ivan Sagač. Adeptů bylo proti loňsku dost a dost, v tomto ročníku se nám dařilo střílet krásné góly (např. Kubova zadovka, Honzova střela ze standartky, Romanův Magnus, Šwédova stahovačka na brankové čáře nebo Pozyho výstavní sólo). Zejména Stochov naší ofenzívě přál převelice. Přesto nakonec zvítězila jedna ze dvou nególových akcí (vedle Büphého neskutečné střely z půlky). Nejvíce hlasů získala shodně kombinace první pětky po ose Miroslav Jahoda, Jakub Milion, Vojtěch Rabiňák a zakončující Roman Jahoda do odkryté branky a Sagačova neúspěšná snaha o dosažení branky. V nepřehledné situaci rozhodčí vstřelenou branku neuznali, raději by nechali hru běžet. Sagač dotlačil míček na brankovou čáru, gólman soupeře nicméně zkušeně shrábnul balonek a tak nebylo jasné, jestli ten přešel čáru nebo nikoliv. Sudí rozhodli šalamounsky, Sagač stál v brankovišti a tak byla branka neplatná. Škoda, že mezi naším útočníkem a brankářem stál ještě obránce a mělo by tak následovat trestné střílení. Přesto nám tato akce natolik utkvěla v paměti, že v silné konkurenci byla oceněna jako letos nejkrásnější. Ságo vedle putovní Zlaté helmy Madeta, kterou převzal od Viktora Musila, získal žlutý čepeček na památku.

Oddanost Břevnovu a. k. a. Břevnoff Ultrazzz of the Year (Buloty): Zuzka

Já věděl, že jsem zapomněl nějakou cenu vyhlásit. Loni vzniklou cenu Buloty za Oddanost Břevnovu tentokrát získává Zuzka za vydatnou pomoc při pořádání (letos dokonce dva turnaje) a podporu našeho nejproduktivnějšího hráče. Víc to rozvádět nebudu, protože mám zakázáno si dělat z Pozyho legraci (sorry :)).

Co nás čeká:

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2007/2008

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor