Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Niggazzz Cup 2008

Mirek [14. 5. 2008, 18.04]

Doufal jsem, že budou k dispozici podrobnější výsledky, ale zdá se, že nikoli. A přestože je má pamět děravá, pokusím se Vám nastínit jak se vydařila nebo nevydařila naše účast na turnaji Niggazzz Cup 2008.

Na turnaji hraném na dvou malých hřištích ve 3 hráčích v poli (+ brankáři a velké branky) nás čekalo celkem 11 utkání, tj. celodenní dřina na Den osvobození. Obsazení bylo veskrze tradiční a tak jsme se mohli těšit na souboje s řadou vynikajicích florbalistů.

První zápas od 10 hodin jsme odehráli proti Bivoji Litvínov (1. liga). Tým, odkud nás posiluje nový/další gólman Filip Hrbek, byl překvapivě malátný a oproti naší naplněné lavičce měl jen jediného hráče na střídání. Poměrně vyrovnaný souboj zlomil několika slepenými góly a ačkoliv jsme se snažili o vyrovnání, nakonec jsme prohráli 4:3. Litvínov pak své výkony rapidně vylepšil a skončil na celkově stříbrné pozici. Škoda, taky nám chybělo větší nasazení a pokud bychom zabrali víc, měli bychom slušnou šanci bodovat hned na první pokus.

Ve druhém utkání nás čekali pořádající B-Boyzzz (1. liga), kteří se ovšem sešli v podobném počtu jako Litvínov. Bedlův mančaft nás nicméně jasně přehrál a vyhrál jednoznačným rozdílem. O chvíli později jsme hráli proti týmu Kines-maséři, složenému z Tatranské omladiny (Vácu a Tádu známe ze Zanzibaru a jestli se nepletu, zrovna Táda nám nasázel dost branek…) a dopadli jsme ještě hůře. Inkasovali jsme příliš mnoho gólů a příliš lacině. Po přihrávce do křídla a rychlém zakončení neměl gólman Tomáš Cebak šanci a po utkání tak byl čas pořádně si promluvil.

Niggazzz Cup je turnaj pro radost a pro nás je navíc příležitostí si pořádně užít hru proti často o několik tříd lepším hráčům. Ve zbytku turnaje jsme sice dál výsledkově nezářili, herně jsme se ale vzpamatovali, dohráli ten dlouhý den v pohodě a hlavně doufám měli dobrý pocit. Po utkání s Wizards (3. liga), kdy jsme opět inkasovali hodně branek po lehkých a účiných kombinacích soupeře jsme odehráli relativně vyrovnané zápasy se Špindlem (královéhradecká liga) a Vodolkou (pražská liga). Zlepšenou hru jsme pak potvrdili proti El Teamu (Vinohrady, 1. liga).

Po páté hodině odpolední ale přišli naše nejlepší chvíle. Přivykli jsme si na jinou herní rychlost a podmínky, začali hrát líp a možná se také projevila lehká únava soupeřů a snad nás i trochu šetřili. Nicméně SK SSK MB v TJ (Boleslav, Extraliga) dlouho jen obstřelovali naši branku, gólman Cebak se vyznamenával a několikrát mu pomohly tyčky. Proti jednomu z favoritů na celkové vítězství jsme si zahráli, soupeř nás nenapadal a tak jsme se celkem snadno dostali do hry. Jistě, opět jsme byli jasně slabší, ale nebylo to vůbec špatné.

Dobrou pohodu jsme si přenesli i do dalšího mače. Přímý souboj o předposlední příčku jsme odehráli s Tatran JunBoys náhradníkem za původně avizované Tigers Vrchlabí. Soupeř měl už na kontě jeden bod za remízu s Kines a tak jsme museli vyhrát. Přesto jsme věděli, že máme na závěr trumf v rukávu v podobě zápasu s Nordic Ice Crew :) Vedení 1:0 jsme rychle ztratili a museli obracet nepříznivé skóre 1:3. To se podařilo, dvakrát se trefil Tomáš Čihák, který si pak připsal další bod za přihrávku při gólu Mirka Jahody na 4:3. Potvrdilo se však okřídlené nedáš dostaneš. Tomáš Nový se tlačit do šance, možná faulován možná ne ale nedokázal zakončit a hned z protiútoku bylo srovnáno. Alespoň jsme získali první bod a věděli jsme, že musíme vybojovat ještě nějaký další.

Proti pozdějším vítězi C.S.K.A. Hlásná Třebáň (2. liga) jsme také podali slušný výkon. Soupeř si však dobře uvědomoval svoji převahu, navíc mu vítězství zaručovali jasné prvenství a tak neponechal nic náhodě. Snažili jsme se a neudělali mnoho chyb, přesto byly karty jasně rozdány.

Poslední utkání a hned derby s NIC. Museli jsme vyhrát a kdo neviděl, ten asi neuvěří. Michal Pozler s Vojtou Rabiňákem pálili o 106 a tak byla na hřišti k vidění pěkná přestřelka. Krátce před koncem (půl minuty? dvě minuty? :)) jsme se dostali do vedení, nicméně hned po buly faul a „přísné“ trestné střílení, které elegantně proměnil Žába. Nakonec jsme nezískali ani bod, Šwédovu střelu Cebak vyrazil nad sebe, balonek se od horní sítky nebo od břevna vrátil zpátky a náš gólman si ho rukou lehce srazil do sítě. Byla to však pomyslná třešnička na dortu a vynikající utkání na závěr.

Skončili jsme sice poslední, ale ne bez bodu. Pravda, blízko k bodu jsme překvapivě měli i v prvním utkání s Litvínovem a dvakrát jsme sahali po výhře. Výsledkově asi nepodařený turnaj, ale věděli jsme, že hrajeme trochu jinou ligu a jsme tu hlavně sobě pro radost. S postupem turnaje jsme mohli mít stále lepší náladu a doufám, že se nám povedlo zanechat nakonec v Unihoc Aréně slušný dojem. Možná že v poledne jsme měli nakročeno k tomu, abychom byli za šašky, přesto já ve výsledku takový pocit nemám. Příležitost zahrát si proti takto šikovným hráčům se nenaskýtá často a pokud to není zábava, tak je to velká škola. Jsem rád, že jsem tohle nemusel na turnaji obšírně vysvětlovat a obhajovat, proč sem nás vůbec přihlašoval. Byl to náročný, ale dobrý den.

Naše sestava:

Tomáš Cebak (G), Adam Pažout, Vojta Rabiňák, Kuba Milion, Miloš Kratochvíl, Michal Pozler, Tomáš Nový, Tomáš Čihák, Mirek Jahoda, Roman Jahoda

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2007/2008

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor