Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Rumburk 2008: Osmé místo, ale jinak ok

Mirek [18. 6. 2008, 21.44]

O víkendu 14. a 15. června jsme se podruhé zúčastnili turnaje O pohár města Rumburka. Přestože herně to nebylo úplně špatné, výsledkově jsme dopadli bledě. Z šesti utkání jsme jednou vyhráli a jednou remizovali, což nám nakonec stačilo na 8. místo před domácím mužstvem, které po smolné neděli skončilo jako poslední.

Do Rumburku jsme opět vyrazili už v pátek na večer i přes Čihiho oskarový výstup jsme se na místo dostali v plném počtu. Uvítal nás rozšířený a vylepšený areál, jen s obsluhou to nebylo nic moc. Páteční diskotéka znamenala pro většinu pozdní večerku a divočejší noc ještě před samotným začátkem turnaje.

V sobotu jsme nastoupili hned k zahajovacímu utkání, soupeřem nám byl Děčín. Papírově silnější tým z vyšší ligy, jenže to jsme netušili, že na turnaj vyrazila jeho omladina (dorost?). Protivník předváděl jednoduchý flrobal s šablonovitým přechodem do útoku, k vidění byla vyrovnaná hra. Oba týmy si rychle vyměnily pár branek, za nás se v přesilovce rychle přes parádně stínicího Filipa Hrona trefil Mirek Jahoda a poté přidal další branku Michal Pozler. Děčín přivítal gólmana Filipa Hrbka v prvním oficiálním utkání za FT dvěma nešťastnými brankami, nejprve po odrazu od zadního mantinelu doklepnutím do prázdné a poté tečovanou střelou zblízka. No a protože ve zbytku utkání už se prosadili jen dvakrát děčínští, prohráli jsme na začátek 4:2.

Ve druhém střetnutí jsme nastoupili proti Nové Pace a opět se hrálo vyrovnané utkání. Na jedné straně jsme vstřelili parádní branku, kdy přihrávku Pozlera přesně uklidil Martin Karlovský, a na druhé jsme se pak první půlku druhé poloviny jen bránili tlaku soupeře. I když měla Nová Paka asi víc šancí, také jsme mohli vyhrát a výsledek 1:1 tak byl OK. Jediný gól jsme dostali po špatně bráněné standartce.

Do třetího zápasu jsme vstupovali bez větších ambicí, Ovocné Bázi patřili k favoritům turnaje. Herně nás jasně přehráli, ale my jsme si nevedli zle. Soupeř nehrál úplně naplno, řadu šancí spálil, přičemž třikrát nám pomáhala branková konstrukce. Báze nejprve proměnili standartku a druhý gól přidali po přímočaré akci s přihrávkou na brankoviště. Víc už ale do naší sítě nenapadalo a přestože jsme mohli prohrát víc, nakonec jsme odcházeli poraženi jen 2:0.

Ve čtvrtém střetnutí nás čekal úplně neznámý soupeř, celek Gaudeamus. Opět relativně rovnostranné utkání, které rozhodla jediná branka až v poslední minutě. Dlouhý přízemní balonek středem se po několika lehkých tečích dostal až k útočníkovi Gaudeamu, který nohou, avšak v souladu s pravidly, získal svému týmu dva body. Přes dobrý výkon jsme podruhé za sebou neskórovali, ale den jsme na hřišti zakončili slušně. Několikrát nás vychytal brankář soupeře, nejprve kryl střelu Mirka Jahody z dobré pozice a poté se vytáhl proti pokusu Michala Tomana. Ten dostal přihrávku z rohu a napálil dělovku na branku, ovšem gólman soupeře zakročil ramenem.

Jediný bod ze čtyř utkání ještě mohl znamenat postup, Děčín nás ale nepodržel a tak jsme šli do nedělních bojů jako nejslabší tým skupiny A. To nám zaručovalo dvě utkání kolem druhé hodiny, když jsme měli čekat na své soupeře z řad nejhorších týmů dopoledního playoff. Sobotní noc byla stejně jako předloni klidnější, došlo na nohejbálek, kulečník nebo televizi na pokoji s překvapením.

V neděli jsme dlouhé dopoledne vyplnili vedle spánku třeba týmovým ping pongem (nebo četbou Troyi, přiznávám se ;)) a když jsme se konečně dostali na hřiště, čekal nás domácí Rumburk. Ten měl v novách už dva zápasy, nejprve na nájezdy málem vyřadil Ovocné báze (!) a poté znovu na nájezdy spadl až do soubojů o poslední tři místa. Rumburk vytrvale hrozil nebezpečnými střelami ze středu, k nám se ale konečně přiklonilo štěstí v zakončení a poprvé na turnaji jsme vyhráli, i když těsně 3:2. Prví gól vsítil do odkryté branky po chytré přihrávce Pozlera Karlovský, druhý pak dal z ostrého úhlu Miloš Kratochvíl. Nerozhodný stav zlomil minutu a půl před koncem výstavní pumelicí přes ruku na vzdálenější tyč Michal Toman a v závěru jsme pak už hubený náskok ubránili.

V posledním utkání jsme pak nastoupili proti celku Příbrami. Vítězství nám zaručovalo 7. místo, přesto jsme se ale vrátili o 24 hodin zpátky a v relativně vyrovnaném utkání nezískali ani bod. Soupeř se dostal brzy do vedení šťastnou trefou, zanedlouho si vypracoval druhý gól a když ve druhé polovině zvyšil po přímočaré akci na 3:0, bylo rozhodnuto. Inkasovali jsme ještě laciný gól po rozehrávce z rohu, poslední slovo měl ale Pozler, když z dálky trefil přesně růžek branky. V utkání jsme jinak většinu šancí zazdili (třeba Filip Hrbek byl gólu hodně blízko a Tomáš Čihák trefil břevno), ale nakonec jsme poslední zápas nedohráli s nulou na kontě.

Následně jsme si pak počkali na výsledek utkání Rumburku s Příbramí a protože domácí prohráli, obsadili poslední místo, o jednu příčku za námi.

No a potom? Cesta byla dlouhá, ale jak jsme dopadli s Tureckem, to jsme s přehledem stihli vidět na vlastní oči :(

Naše sestava:

Filip Hrbek (G), Filip Hron (G), Adam Pažout (C), Michal Toman, Tomáš Nový, Martin Karlovský, Tomáš Čihák, Michal Pozler, Mirek Jahoda, Miloš Kratochvíl

Ve čtvrtek proti Nordic Ice Crew

Předposlední letošní trénink v Ruzyni vyplníme přátelským střetnutím s týme Nordic Ice Crew. Sebou modré dresy (nebo jiné tmavé oblečení) a hlavně doražte, Nordic hlásí plnou polní a s některými dočasnými/občasnými přeběhlíky nemůžeme počítat :)

Mikiny

Vybírám od každého 300 Kč na nákup a výrobu potisku týmových mikin, nezapomeňte mi zároveň hlásit velikost a osobní Easter Egg (více info kdyžtak na tréninku). No a kdo ještě nedoplatil příspěvky a pokuty (už jen pár dlužníků), neotálejte a vyčistěte si u mě štít :)

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor