Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Niggazzz Cup 2006: Blízko ke dnu

Mirek [28. 5. 2006, 8.00]

Letošní ročník Niggazzz Cupu nám krutě nevyšel. Po oslavách konce sezony v 7. lize jsme prožili emoce úplně z opačného konce. Nedařilo se nám, hráli jsme hodně špatně a znatelně pod naše možnosti. Nemá smysl turnaj a jeho výsledky nějak přeceňovat, zahráli jsme si jak proti výrazně lepším hráčům, tak proti výkonostně srovnatelným, kteří nás stejně roznesli. Ukázalo se, ale že rezervy v kondičce i kombinaci musíme co nejdříve odstranit.

Hned po ránu nás čekal favorit skupiny, SK SSK MB BEZ „g“ a po první brance Romana Jahody z úvodu utkání jsme se dostali do vedení. Bolka postupně získávala převahu a na konci navýšila skóre až na (ne)konečných 9:1. V dalším utkání nás Wizards DDM Praha 10 porazili 7:2, naše góly dávali opět Roman Jahoda a Honza Salač, který si ho ale musel vyprosit u rozhodčího. Wizards jsou stejně jako my postupujícícm do šesté ligy (omlouvám se za omyl, neověřil jsem si informaci. Správně je, že Wizards jsou postupujícím ZE šesté ligy). Ve třetím utkání pak přišla na řadu Vodolka, prohráli jsme 7:1, jedinou branku vsítil Roman Jahoda. V dalším zápas nás čekal Nordic Ice Crew s Danem Košťálem v sestavě. Prohráli jsme 9:4, ale byla to alespoň srandička, ještě, že jsme si s Nordickem mohli letos zahrát! Góly dávali Jirka Bambous, Miloš Kratochvíl, Roman Jahoda a jeden si nepamatuju (omlouvám se). Před posledním střetnutím ve skupině už jsme měli jisté šesté místo a i když jsme hráli celkem slušně, do sítě nám napadalo asi dvanáct branek a my sami žádný nevstřelili. Soupeřem nám byl SK Bivoj Litvínov. V playoff jsme pak jako poslední tým skupiny B nastoupili proti třetímu týmu ze skupiny A. To si v posledním utkání a v přímém souboji remízou s B-Boyzzz zajistili hráči EL Teamu. Pohráli jsme asi 12:2, když góly stříleli Honza Salač a Mirek Jahoda.

No, nic moc. Nehráli jsme dobře, dostali jsme brzy pár gólů a pak se jen rozčilovali na rozhodčí nebo vzájemně na sebe. Nemůžu ale opomenout Vodolku, to je vždycky něco. Loni skončilo utkání s Vodolkou rvačkou, letos k ní taky nebylo daleko. Pan rozhodčí, hráč Vodolky, který nám pak pískal utkání s EL Teamem, vyloučil Romana Jahodu za nesportovní chování. Vědom si své role jako rozhodčího zřejmě nepovažoval trest za dostatečný a chtěl Romana praštit. Škoda, že jsem nic neviděl, když jsem zrovna pobíhal o hřišti, takže jen zprostředkovaně. Prý si chtěl pro Romana sáhnout na střídačku, když Honza Salač s Ádou Pažoutem „zajistili situaci.“ Ostatně s rozhodčími z Vodolky máme nemilou zkušenost i ze sedmé ligy, hmm. Možná mají nějakou alergii na Břevnov, či co. Je smutné, že se rozhodčím může stát člověk, který má očividně jakési komplexy (to je ostatně jeho věc), v tom případě je totiž to nejhorší, co se může stát, že má povinnost rozhodovat o ostatních. Ať si je jaký chce a má jaké chce problémy, mě je to upřímně jedno, dokud nerozhoduje (o (naší) hře). Je mi líto, že píši obecně o jakémsi duchovi, ale neznám jméno onoho hráče/rozhodčího, co hrál na Niggazzz Cupu za Vodolku. Nechci tady taky někoho ukřižovávat, ale budu rád, když už se s ním někdy nesetkám nebo doufám, že bude příště v lepší náladě, pokud měl jen v sobotu špatný den.

Břevnovské dvojče, Bruno Ferrari, dopadlo podobně jako my. V úvodním utkání musel za zaspavšího Toma Obrtlíka zaskočit Filip Hron, na výsledek to ale asi velký vliv nemělo. Ferrari také skončili ve skupině bez bodu (přesné výsledky neznám) a v playoff pak prohráli se třetím týmem ze skupiny B, Nordic Ice Crew, 3:5, když jeden gól dával Adam Trska a dva potom přidal Tomáš Nový. Ten dal na turnaji celkem 4 branky, Tomáš Čihák skóroval třikrát, u ostatních nevím.

Nordic Ice Crew prý porazili SK SSK MB BEZ „g“, jaké místo ale nakonec obsadili to nevím. Nejspíš to bude místo na WC nebo vedle tenisové haly :). Dan Košťál dal minimálně dvě branky, víc jsem na vlastní oči neviděl. O třetí místo údajně hráli B-Boyzzz a C.S.K.A. Hlásná Třebáň, ve finále pak měli hrát Wizards DDM Praha 10 a Špindl Ubals.

Sestava Břevnoff Stars

Hron — Bambous, M. Jahoda, R. Jahoda, Kratochvíl, Pažout, Salač, Toman

Sestava Bruno Ferrari

Obrtlík, Hron — Čermák, T. Čihák, V. Musil, Nový, Trska

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2005/2006

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor