Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Okolo Třeboně…

Mirek [16. 8. 2008, 22.30]

V pátek večer jsme v dešti opouštěli Třeboň a ačkoliv to byl náročný týden, všem nám asi bylo trochu smutno, že už se vracíme do Prahy.

Do Třeboně jsme dorazili podle plánu v sobotu před 16 hodinou a nedaleko autobusového nádraží se nás ujal místní boss pan Exelhauser. Na poslední chvíli vystřídala předpokládané ubytování v internátu rybářské školy jiná studentská ubytovna přímo v prostorách malebného třeboňského zámečku. Ještě v sobotu jsme si zabrali šatnu a ve věí spokojenosti ozkoušeli halu.

Rozpis tréninkových hodin byl identický jako loni ve Veselí nad Lužnicí, včetně ranních výběhů (podle mapy cca 2,5 km po hrázi Světa, do parku a zpět). Ranní tréninky byly v podstatě klasické, lehce náročnější než ty odpolední, kdy přišel ke slovu dřevák. Jeho speciální třeboňskou variantu, muchomůrkový klobouček z hračkářství na náměstí, oblékli dvakrát Roman a Mirek Jahodové, jednou Martin Volný, jediný hráč na soustředění, který není oficiálním členem FT Sokol Břevnov a také jediný, který neváhal oběhnout celý Svět ve volném čtvrtečním odpoledni.

Ve čtvrtek, kdy nebyla v plánu odpolední fáze (ostatně i v úterý bylo volno), jsme se místo tréninku v hale sešli v klubovně na ubytovně a v tajném hlasování zvolili nového kapitána. Do hlasování se zapojili všichni přítomní, tedy 13 hráčů (Volný nehlasoval, a stejně tak Miloš Kratochvíl, toho času vinou špatné komunikace s tréňou někde na výletě :)). V prvním kole získal 4 hlasy Roman Jahoda, 3 hlasy Mirek Jahoda a Michal Toman, 2 hlasy Tomáš Nový a 1 hlas Adam Pažout. Ve druhém kole si pak Roman Jahoda i Toman připsali další tři hlasy a těsným výsledkem 7:6 tak předseda volební komise Tomáš Čihák jmenoval novým kapitánem Romana Jahodu. Ten si posléze vybral Tomana za svého zástupce.

Stávající kapitán Honza Bezouška odlétá za studiem do USA a dvě sezony nám tak bude chybět. Právě z toho důvodu došlo po třech letech ke změně a náš tým tak má nyní svého historicky druhého oficiálního kapitána (s páskou při různých příležitostech nastoupilo za FT Sokol Břevnov již 5 různých hráčů – Bezouška, Honza Salač, Roman Jahoda, Michal Toman a Adam Pažout). Po volbě kapitána jsme se věnovali sledování záznamu našeho prvního střentutí s Tagem Magem (prohra 4:3).

Po florbalové stránce považuji soustředění za povedené. Ne vždy jsme měli plno sil, ne vždy byl výkon ideální, ale celkově lze předvednou hru hodnotit kladně. Myslím, že se osvědčilo rozdělit hned na začátku tým na dvě poloviny, které tak odehráli celé soustředění po hromadě. Střídání sice výkon pětky častěji rozhodila než stmelila, ale s tím se musí počítat. Ve druhé polovině týdne jsme si pořádně vyzkoušeli napadání 2-2-1 a přes počáteční rozpaky se myslím ukázalo, že i tímto způsobem můžeme pravidelně hrávat. Výtečnou formu na soustředění prokázali zejména brankář Tomáš Cebak a útočníci Kuba Milion s Martinem Karlovským, těžko však vyzvihovat jednotlivce.

Po společenské stránce jsme udrželi svou normu. Poznali jsme řadu místních restaurací a hospod, oblíbeným se stalo hlavně bistro U Kapra. Divoký Green Zone i sportovní/sportovně-pařanský pokoj si snad vybojovaly své právo na existenci, ačkoliv jsme se museli naučit žít vedle běžných výletníků do lázeňského města Třeboně, tak jako oni vedle nás. V Třeboni jsme zanechali stopu tak jako v jiných místech, kam jsme dosud zavítali, a vydatně k tomu tentokrát pomohly novotou zářící bílé týmové mikiny. Znají nás v Roháči i v pivovaru, zná nás místní omladina i slečny v restauracích, u lukostřelby a ráno na hrázi, zná nás snajpr u večerky i postarší paní s přetíženým bicyklem, znají nás prodavačky v Prameni i číšníci z Plzeňky, jen se stážníky jsme se zapomněli seznámit ;) (Ačkoliv k tomu prý nebylo daleko?)

Jak již padlo v diskuzi, heslem letošního soustředění je „vyčerpávající,“ ale stálo to sakra za to, stejně jako loni a předloni. Dost slov, brzy necháme promluvit obrázky a pozdravíme diváky YouTube :)

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor