Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Proměny

Mirek [9. 9. 2008, 0.28]

Ve čtvrtek jsme zahájili novou sezonu prvním tréninkem tradičně v ZŠ TGM v Ruzyni a již se nemůžeme dočkat prvních ligových zápasů. Do sezony vstupujeme s řadou změn organizačních i hráčských a před ročníkem 2008/2009 tak panují značná očekávání, zda-li se změny osvědčí podle předpokladů.

Na soustředění jsme zvolili nové kapitána, jak jste se mohli dozvěděl v minulém článku. Role se ujal Roman Jahoda, svého času kapitán juniorského týmu Tatranu Střešovice. Za svého asistenta si vybral Michala Tomana, který v hlasování skončil na druhém místě. Nabídku na pozici trénera definitivně v průběhu srpna, krátce po svých kulatých narozeninách, přijal Ivan Sagač, dosud hráč FT a známá postava pražského florbalu. Jeho asistentem se nakonec nestal kdo jiný než Michal Toman, který tak k funkci výberčího pokut a kontrolora docházky přidal dvě zástupné funkce. Ostrým testem prošel hned na prvním tréninku, kterého se na poslední chvíli nemohl zúčastnit nový kouč a trénink tak odvedl sám.

Bývalý tréner Miroslav Jahoda zůstává vedoucím družstva a hlavní spojkou mužstva se zastřešující organizací Sokola. Poslední změnou ve „vedení“ je nová funkce pro obránce Tomáše Nového, který má od září na starost vybírání pravidelných příspěvků.

Změn v kádru je nakonec víc než se čekalo. Vedle již oznámených odchodů kapitána Honzy Bezoušky (pauza vzhledem ke studiu ve Virginii, USA) a Ondry Rabiňáka (FBC Panthers) budeme navíc postrádat Dana Košťála (roční pauza kvůli studiu v německém Mnichově) a do prosince také Martina Košťála (studijní pobyt v Anglii). Na rok na Nový Zéland odjíždí ztracený syn Martin Musil a jeho herní návrat se tak bohužel odkládá. Honza Salač rozvázal své závazky vůči FBŠ Bohemians Praha a hrozba jeho nižší účasti na trénincích a zápasech byla zřejmě zažehnána.

Vedle známých posil gólmana Filipa Hrbka (Bivoj Litvínov) a střelce Davida Sluky (Tatran Střešovice B, hostování povýšeno na přestup) jsme do svého kádru v létě získali výraznou posilu, útočníka Tomáše Slámu. Dosud hráč Tatranu Střešovice si přinejmenším pro tuto sezonu vybral volno od vrcholového florbalu, v létě již na soupisce domácího mistra chyběl a k nám přichází na roční hostování. Po sezoně se pak ukáže, zda-li bude chtít v našem týmu pokračovat nadále nebo zamíří zpátky do Tatranu či jinam.

Jen pro úplnost: Hrbek bude hrát s číslem 36, Slukovi zůstává 7,12 :) a Sláma bude nastupovat s číslem 10.

Přátelské utkání s B-týmem

Ve čtvrtek sehrajeme místo tréninku přátelské utkání s naším B-týmem. Bývalý juniorský tým FT Sokol Břevnov se v létě proměnil v mužské družstvo a hned v úvodu ostré přípravy na sezonu tak v modelovém přátelském utkání změříme síly. Pro obě strany to bude jistě hledání, přesto však vhodná příležitost odhalit nejakutnější nedostatky či spolehlivé zbraně.

Celé utkání by měl odchytat Tomáš Cebak, vzhledem k tomu, že Filip Hrbek je momentálně zraněný a Filip Hron ještě v té době není v Praze. Účast na utkání je povinná, trenér Sagač bude mít ideální možnost udělat si obrázek o formě jednotlivců a případné rodící se sestavě. Možné omluvenky prosím směřujte přímo na trénery.

A poslední drobnost, B-tým nastoupí ve starších modrých dresech, my budeme hrát v bílých trikách Madeta či starších handmade tričkách.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor