Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Na Vinohradech šest za šest

Mirek [28. 9. 2008, 0.48]

Návrat do šesté ligy se nám vydařil na výbornou, když jsme po kvalitních výkonech porazili FBŠ D 4:2 a Ekonom Praha 5:1. Z haly Sokola Královské Vinohrady, kde jsme hráli poprvé, tak odjíždíme s plným bodovým ziskem.

Bang Team na nás nastoupil s týmem plným dorostenců, od začátku utkání ale lehce ztrácel. Na naší úvodní branku sice dokázal odpovědět, nedlouho po vyrovnání jsme ale opět získali vedení. Za stavu 3:1 sice Bohemians vstřelili kontaktní gól, výhru jsme ale ubránili. Skóre myslím neodpovídá hře, měli jsme převahu. Nicméně ve druhé části jsme celkem dost vytuhli a po brance na 3:2 nebyla FBŠ rozhodně daleko od vyrovnání a bodového zisku.

První turnaj jsme uzavřeli zápasem proti Ekonomu, který odpoledne rozstřílel Horoměřice. Předpokládali jsme, že to bude náročnější utkání, což se také, bez ohledu na lepší konečné skóre, projevilo. Ze záčatku byla hra vyrovnaná, soupeř běhavější (tak jako po celý zápas :)), ale šťastnou brankou jsme získali náskok a tím se vyhoupli do sedla. Vedení jsme postupně navýšili až na 3 góly, v závěru druhé třetiny se nám ale nevydařily přesilové hry. Ekonom toho využil rychlou trefou po začátku 3. třetiny, krátce na to, jsme už ale (byť v závěru) další početní výhodu zužitkovali a utkání už nepustili.

Po turnaji…

Výkon jsme rozhodně nepodali bezchybný, z naší hry ale na začátek sezony musíme mít dobrý pocit. V obou utkáních jsme měli lepší formu než soupeř, ale spálili spoustu šancí (hlavně bývalý trenér Miroslav Jahoda a letní posila Tomáš Sláma ne a ne rozvlnit síť). V důležitých chvílích nás, jak je častým zvykem, podržel brankář Tomáš Cebak, který jinak moc práce neměl. Tahouny mužstva byli tentokráte tradiční opory, David Sluka nastřílel 4 branky (2 vítězné), neúnavný Honza Salač řídil hru druhé pětky a čerstvý kapitán Roman Jahoda přidal k prakticky bezchybné defenzívě dvě úspěšné trefy.

Sezona je dlouhá a po dvou zápasech není na místě, abychom se plným bodovým ziskem uspokojili. Myslím, že jsme si jak proti FBŠ, tak proti Ekonomu ověřili, že pokud nejedeme naplno, soupeři jsou schopni nás trestat a využít našich chyb. Stejně tak je ale nutné objektivně uznat, že úvodní turnaj se nám povedl a z odvedených výkonů můžeme mít radost.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor