Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Celkově více než matný dojem překryl parádní obrat proti Příbrami

Mirek [2. 11. 2008, 23.29]

Nedělní turnaj na Radlic byl opět extrémní. Získali jsme nakonec 4 body, bylo to ale po hodně divokém průběhu. Nebyli jsme zrovna v nejlepší herní pohodě, 5 třetin to bylo dopředu slušné, dozadu hodně slabé. Vše jsme si ale vynahradili v závěru, kdy jsme 8 brankami v jedné třetině otočili nepříznivé skóre v duelu s Příbramí, konec tak byl radostný.

V prvním utkání jsme brzy vyrovnali po gólu inkasovaném v 1. minutě, většinu utkání jsme ale strávili s gólovou ztrátou. Vokovické Šavle se u nás na polovině moc neohřáli, celé utkání se jim ale dařily brejky, kdy snadno pronikali k naší brance. Neskládali jsme zbraně a ve 41. minutě se poprvé dostali do vedení, když rozehrávku Honzy Salače proměnil Roman Jahoda. Bohužel jsme ale v závěrečných chvílích náskok neudrželi a při vlastní dvojnásobné přesilovce inkasovali gól na 4:4. S ohledem na celý zápas je remíza odpovídající, přesto je jasné, že po 45 minutách měli větší radost soupeři, kterým se 32 vteřin před koncem podařilo srovnat.

Večer nás čekala Příbram a ačkoliv jsme chtěli napravit dojem a přidat 3 body, dlouho to vypadalo, že poprvé sezoně prohrajeme. Začátek se nám sice povedl, skórovali jsme hned v 1. minutě. Jenže Příbram těžila z jednoduchého nahazování a vysokého forčekingu. Dvakrát slepenými góly získala vedení 4:1, trenér Ivan Sagač reagoval oddechovým časem, střídáním brankářů a stažením sestavy na dvě pětky. Ve druhé třetině jsme byli pořád dost mimo, místy zoufalý výkon vyvrcholil inkasovanou brankou ve 24. minutě. O chvíli později jsme se však dostali zpátky do zápasu, rozhodčí nám nejspíš pustili faul a Tomáš Sláma snížil. Dál už ale opět nic moc, čekala nás ale neskutečná osmigólová třetí třetina. Ve 41. minutě jsme slepenými góly otočili na 6:5 a ve zbývajících minutách přidali další 4 zásahy. Řada z těchto úspěšných tref byla výstavní a nejen výsledkem jsme si vylepšili náladu.

Pět třetin to bylo až na pár momentů z naší strany, hlavně do obrany, dost strašné. Závěrečná pamatováníhodná 15minutovka ale vše totálně zvrátila. Opět lze říci, že bychom se těžko mohli divit, kdybychom z turnaje odjeli s prázdnou, nakonec ale z prvního utkání máme stále, zřejmě trochu zaujatý, pohled, že jsme o body přišli. Ve druhém pak skvělý obrat a plný bodový počet, který jsme asi po dvou třetinách nečekali, ačkoliv jsme byli odhodlaní stav zvrátit.

Máme za sebou emotivní turnaj, obě utkání byla navíc tvrdá, někdy možná za hranicí. Dvojice rozhodčích pískala celkově velice dobře, jen v některých momentech nechávali hru hodně plynout. Pro nás lehké vystřízlivění, ukázalo se, kde máme nyní slabiny a že máme hodně co zlepšit. Střelecká série proti Příbrami pak naopak prokázala naše silné stránky. Věřme, že na dalším turnaji, který za 14 dní pořádáme na Zličíně, ukážeme jen a pouze tu pěknou tvář.

David Sluka svou třetí brankou proti Příbrami dosáhl 150. bodu v kariéře, do 100. gólu mu nyní chybí jediná přesná střela. Poprvé za Břevnov nastoupil Michal Pletánek.