Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

„Magnus“ na 100 způsobů

Mirek [22. 11. 2008, 21.57]

Kanonýr David Sluka (a.k.a. Swed) zaznamenal na posledním turnaji 100. (zdokumentovaný) gól v kariéře. Čtyřiadvacetiletý útočník získal v roce 2007 titul ve 2. lize mužů, v létě s B-boyzzz Tatranu Střešovice obsadil třetí místo na Czech Open a pro nadcházející sezonu posílil na hostování FT Sokol Břevnov. V sezoně zaznamenal 22 branek a dělil se o první místo v tabulce střelců, v létě se pak hostování z Tatranu změnilo v přestup. Na podzim 2008 zatím nastřílel 12 gólů v 8 utkáních, přičemž tím posledním zaokrouhlil svůj účet na rovnou 100.

Při příležitosti zdolání významného milníku jsem Swedovi položil několik tématických otázek. Swed reprezentuje FTS na SKS
Swed reprezentuje FTS na SKS [Foto © Slávistický poločas]

Jaký byl tvůj první gól?

Úplně první gól, to nevím, ale první gól v juniorech Tatranu jsem dal proti Future. Zády k bráně mezi kruhy, „magnus“ a gól. Ani jsem nevěděl, že je to bráně, než jsem si všimnul, že kluci jásají. Hrálo se to někdy v roce 2000 v tatranské stodole.

A jaký bude tvůj poslední gól?

Ten dám v roce 2712 do vlastní branky, zlomím hokejku o bránu a půjdu domů.

Kterou svou trefu považuješ za nejdůležitější?

Gól, který jsem dal loni ve čtvrtfinále Czech Open proti švédskému týmu. V poslední minutě jsem ze vzduchu vyrovnal na 3:3. Jiří Jandáček mi poslal za půlkou střílenou přihrávku na zadní tyč a já z náběhu trefil ze 3 metrů pod víko. Nakonec jsme vyhráli, postoupili jsme na nájezdy.

Který z tvých gólů byl nejhezčí?

Asi tenhle proti Švédům, jinak nevím, těžko říct. Swedova ekvilibristika
Swedova ekvilibristika [foto © Dita Havránková]

A naopak, která branka byla nejošklivější?

To netuším. Ale nejbizardnější jsem dal ve Znojmě s B-boyzzz. Byli jsme po mejdanu, dostali výprask 9:3 a v poslední třetině jsem dával hattrick. Třetí branka byla po pěkné kombinaci, kdy jsem dostal přihrávku zpátky na pravé křídlo a z první vystřelil. Střela mi sjela, ale míček letěl vzduchem směrem bránu. Běžel jsem dál a když už jsem za brankou, jen koukám, jak míček teprve letí za bezmocného gólmana, který padá na záda a nedosahuje na něj.

Kdybys měl ze svojí 100 nějak vybrat nebo vyhodnotit typický gól, jak by vypadal?

„Magnus“. Anebo jiný styl bekhendu, popřípadě náhoďák :)

A jaký by byl tvůj vysněný gól?

„Magnus“ od půlky! Jednou jsem na Tatranu vystřelil „magnusem“ asi 2 metry za půlkou, ani nevím, proč jsem to udělal. V juniorské lize proti Chodovu a gólman ani netušil, když míček orazítkoval spojnici.

Swedova stávající střelecká bilance: 12 branek za starší žáky Tatranu, 12 branek za juniory Tatranu, 36 branek za muže B Tatranu v lize, 6 branek za muže B Tatranu na Czech Open, 34 branek za FT Sokol Břevnov. Jen tak dál a víc! :)

2008 minut florbalu

Záznam krátké reportáže z florbalového maratonu v pořadu Branky, Body, Vteřiny. V červených dresech FT Sokol Břevnov, v modrých Toxi(c)k Floorball. Konečné skóre 8:6 a celkem tedy 294 Kč pro Florbal na kolech.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor