Navigace
Dnes je Neděle, 24. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Turnaj roku jsme nezvládli a padáme na 3. místo

Mirek [12. 1. 2009, 15.27]

Hned na úvod nového kalendářního roku nás čekal pravděpodobně nejtěžší a nejdůležitější turnaj sezony. V prosinci jsme se kochali špičkovým florbalem na MS a po nepěkné porážce v přátelském utkání s Aktisem jsme si spravili náladu povedeným výkonem v dalším přáteláku s Poison. Po svátcích jsme měli vedle pravidelného tréninku na programu navíc ještě jeden, abychom nebyli úplně z tempa.

Právě to se nám ale v obou utkáních přihodilo, inkasovali jsme krátce po vhazování a do půlky utkání hráli hodně špatně ve všech ohledech. Oba zápasy s týmy z vrchu tabulky si byly hodně podobné, soupeři aktivně a důrazně napadali a šikovně kombinovali. Nám vázla rozehrávka a směrem dopředu jsme byli bezzubí. Až ve chvíli, kdy ztráta narostla, se náš výkon zlepšil a dokázali jsme, že ani za Benešovem, ani za Ekonomem nezaostáváme. V neděli jsme ale byli slabší a tak jsme se se ziskem jen 1 bodu propadli na 3. místo, navíc už na příštím turnaji musíme v souboji s Vinohrady bodovat, jelikož na nás ztrácejí již jen 2 body.

Výsledkově a z větší části herně nepovedený turnaj teď znamená, že pokud chceme dál myslet na postup, prostor pro chyby a ztráty se hodně zmenšil, navíc musíme spoléhat na zaváhání našich nedělních soupeřů. Sezona se ale jen lehce přehoupla do své druhé poloviny a zdaleka není konec, jakkoli jsme po tomto dvojzápase zklamaní.

Ačkoliv se na sebe můžeme právem zlobit, že jsme dlouho podávali trapný výkon, může nás na druhou stranu těšit, že ani za stavu 0:6 a 0:3 jsme nepřestali se snahou nepříznivý stav zlomit a ve své hře přidali. Nakonec ale máme pouze 1 bod. A když už nedostáváme branky v posledních vteřinách, tentokrát nám utíkají začátky zápasů.

Přes velké zklamání, brzké a vysoké ztráty a pokusy o zvrat měl nedělní turnaj řadu drobných pozitiv: 50. branku za FT vsítil, poněkud kuriózně, Michal Pozler. První soutěžní utkání za Břevnov (a hned s gólovou příchutí) odehrál Martin Volný, poprvé se v lize v našem dresu představil gólman Filip Hrbek. Brankář Filip Hron si připsal první asistenci v kariéře, zrovna u skvostné branky Tomáše Slámy. Na druhé utkání nás přišli mimo tradičních fanoušků povzbudit také v tuto chvíli „neaktivní“ hráči FT; Tomáš Nový již o víkendu odehrál první utkání za Vlky, kde stráví jaro na hostování, a Dan Košťál s Honzou Bezouškou zanedlouho opět ze studijních důvodů ČR opustí. Více o aktuálních změnách v kádru se na našich stránkách dozvíte zanedlouho.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor