Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Tři týmové ceny získal Tomáš Sláma

Mirek [29. 4. 2009, 0.25]

Poté, co jsme završili sezonu porážkou s Benešovem 3:2 (soupeř pročel sezonou bez jediné prohry, blahopřejeme!), zamířili jsme z haly na Děkance na Anděl, kde jsme ve staročeské pivnici U Drahokoupilů oslavili konec sezony. Letos jsme poprvé neměli důvod slavit postup nebo zapíjet sestup, bronzová příčka, nejlepší úmístění v historii klubu, nám zaručuje pro příští sezonu setrvání v 6. lize. Rozloučení s ligovým ročníkem tak proběhlo nečekaně v mírném tónu a poklidu. Letošní sezonu musíme hodnotit jako úspěšnou, přestože jsme během roku zbytečně poztráceli řadu bodů. I když jsme si v průběhu sezony chtěli věřit na postupovou příčku, tu nakonec právem obsadily týmy Benešova a Ekonomu, které předváděly líbivou a efektivní hru. Přestože Nebušice a céčko SKV získali na posledním turnaji všech 6 bodů, měli jsme před sobotou dostatečný náskok a o tři body jsme se pak udrželi na třetí pozici.

Před záhajením sezony bychom takové umístění vítali, nakonec tak nemůže panovat zklamání z postavení v tabulce (mezi 3. a 5. týmem není velký rozdíl), jako spíš ze způsobu jak jsme v některých zápasech rozdávali body. Celkově vzato musíme říct, že to byla dobrá sezona.

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Sláma, 41 bodů (17+24)

V letošním ročníku byl naším nejproduktivnějším hráčem Tomáš Sláma, který nás před sezonou posílil na hostování z týmu českého mistra Tatranu Střešovice. Čtyřnásobný vítěz extraligového playoff odehrál všech 20 utkání, během kterých nasbíral 41 bodů za 17 branek a 24 přihrávek. V historické tabulce nahravačů FT Sokol Břevnov se tak během jednoho roku posunul na celkové 5. místo. Ke dvěma letošním dvouminutovým trestům přidal osobní trest a červenou kartu v odvetě proti Nebušicím. Sláma se podílel téměř na polovině všech našich branek (41 z 94 gólů) a v průběhu sezony předvedl několik výstavních akcí.

Nejlepší střelec: David Sluka, 25 branek

Kanonýr David Sluka vylepšil svou loňskou bilanci a v posledním utkání sezony tentokrát na Děkance zakulatil počet svých úspěšných zásahů na 25! V průměru tak vstíil vynikajících 1,25 branky na utkání, nejednou po kombinaci se Slámou nebo ve spolupráci s Ondřejem Klímou a Martinem Karlovským. Výstavní byla zejména jeho rána v prvním střetnutí s Ekonomem a bez zajímavosti jistě není ani několik gólů vstřelených v oslabení.

Gól letos nevstřelili Miloš Kratochvíl, kterého v závěru sezony nepustilo na hřiště zranění, Tomáš Nový (na jaře na hostování v týmu Vlků) a dvojice obránců z B-týmu Lukáš Fietzek, Tomáš Pilař. První gól za FT vstřelili Klíma, Honza Pilař, Michal Pletánek, Sláma a Martin Volný.

Nejužitečnější hráč: Tomáš Sláma

Nejužitečnější hráčem jsme v letošním sezoně zvolili Tomáše Slámu. Ve dvojici s Davidem Slukou byl naším nejnebezpečenějším hráčem a tahounem v produktivitě. Na letošním třetím místě se podílel největší měrou podle 13 hlasujících (vedle přítomných hráčů hlasovaly také Zuzka a Tereza). Pět hlasů obdržel ostrostřelec Sluka, dva kapitán Roman Jahoda a jeden brankář Tomáš Cebak.

Nejlepší obránce: Roman Jahoda

Po dvou sezonách, kdy byl nejlepším obráncem Michal Toman, jsme letos ocenili přínos kapitána Romana Jahody. Přestože v několika utkáních nastoupil alespoň na část zápasu v útoku, získal celkem 10 hlasů pro nejlepšího obránce. Na druhém místě se usadil obhájce Pažout Trophy Toman, obdržel dohromady 8 hlasů. Tři hlasující zvolili Adama Pažouta, bez bodu nakonec zůstal Vojta Rabiňák, který byl před letošní sezonou z nouze přeškolen na zadáka a zpravidla si v obtížné roli vedl více než dobře.

Nejlepší brankář: Tomáš Cebak

Letos poprvé jsme se mohli těšit z luxusu tří brankářů po celou sezonu a proto jsme se také na její závěr rozhodli udělit cenu nejlepšími gólmanovi. V tomto případě nebyl vítěz určen hlasováním, ocenění udělilo silou svého úřadu vedení mužstva dle svého nejlepšího vědomí a svědomí Tomáši Cebakovi. Ten si v tomto ročníku vysloužil důvěru v polovině duelů, v průměru inkasoval 2 branky na zápas a zaznamenal jedno čisté konto. Jeho konkurenti Filip Hrbek a Filip Hron odchytali polovinu utkání a inkasovali v průměru 2,6 a 2,83 branek. Zatímco Hrbek v Benešově proti Vokovickým Šavlím vychytal čisté konto, Hron byl jediným z trojice našich brankářů, který letos nezaznamenal porážku.

Oddanost florbalu: Martin Karlovský

Martin Karlovský byl adeptem na Ságovo ocenění za oddanost florbalu již loni, nakonec ale nezískal jediný hlas. Tentokrát v této kategorii nebylo nominovaných, každý z nás musel volil bez nápovědy. Celkem tak získalo hlas 7 hráčů, přičemž největší přízni hlasujících se těšil právě Karlovský, který se v průběhu sezony nenechal rozhodit zdravotními lapáliemi a na tréninku se objevoval s železnou pravidelností i ve chvílích, kdy sotva chodil. Čtyři hlasy získal vedoucí mužstva Mirek Jahoda, po dvou pak letošní posila Andrez Klíma, v docházce 100% Adam Pažout s Michalem Pozlerem a a multifunkční asistent Michal Toman. Jeden čestný hlas pak zaznamenal kouč Ivan Sagač, jehož jméno toto ocenění nese.

Nejkrásnější akce: Tomáš Sláma

Také třetí nejdůležitější cenu získal pro sebe náš letošní lídr Tomáš Sláma. S devíti hlasy získal Tomanovu přilbu za jedinečnou akci v prvním utkání proti Benešovu. S nejlepším týmem naší divize jsme prohrávali na začátku kalendářního roku po první třetině už 0:3, Sláma pak snížil na 1:3 a v polovině utkání vsítil kontaktní gól. Na půlicí čáře převzal balonek po výhozu brankáře Filipa Hrona, prokličkoval přes dva bránicí soupeře a následně vymíchal i benešovského gólmana.

Sláma se podílel také na druhé letošní nejkrásnější akci, když ve třetím utkání sezony utekl v oslabení proti Merkuru s Davidem Slukou, výborně zvládnuté přečíslení 2 na 1 pak druhý jmenovaný bez potíží přesně zakončil. Tato gólová akce získala 4 hlasy, o jeden méně pak obdržel brankář Filip Hrbek, nominovaný za výstavní zákrok v utkání s Vokovickými Šavlemi, když se bleskově přesunul k tyčce a zlikvidoval blafák útočníka soupeře, který se dostal za naši obranu. Po dvou hlasech získaly obě nominované akce po ose Sluka -> Martin Karlovský. V jednom případě našel Sluka Karlovského za obranou Vokovic a Karlovský pak elegatně obešel i brankáře, ve druhé Sluka vybojoval balonek za brankou Příbrami a předložil Karlovskému snadnou trefu před odkrytou klec. S jedním hlasem pak skončila poslední vybraná akce, úvodní střídání v odvetě s Horoměřicemi, kdy se postupně dostali ke střele všichni hráči naší první pětky. Vojta Rabiňák nejprve napálil tyčku a na závěr střídání skóroval kapitán Roman Jahoda.

Vedle medaile pro nejproduktivnějšího hráče a malého poháru pro MVP tak letos získal Sláma také putovní Zlatou helmu Madeta, gratulujeme!

Co nás čeká:

9. a 10. května se zúčastníme turnaje Litomyšl Open, další mimosezónní program zveřejníme co nejdříve. V jednání je aktuální přátelské utkání se Zanzibar Teamem a v nejbližší době si snad budete moci na webových stránkách přečíst hodnocení letošní sezony, tak jak ji viděl hlavní trenér Ivan Sagač.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2008/2009

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor