Navigace
Dnes je Neděle, 24. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Po skončení sezony nezahálíme :)

Mirek [14. 6. 2009, 23.24]

Po skončení ligové sezóny nezahálíme a v květnu a červnu jsme odehráli tři přátelská utkání a zúčastnili jsme se dvou turnajů. Vzhledem k tomu, že informace podávám kompletně až takto s odstupem, omlouvám se předem za nepřesnosti (pokud to bude do očí bijící, opravte mě).

Litomyšl Open 2009

O víkendu 9. a 10. května jsme zamířili do Litomyšle, kde se uskutečnil první ročník turnaje hraného na velkém hřišti klasicky 5+1. Celkem se turnaje účastnilo 16 mužstev, rozdělených do 4 skupin. V neděli pak proběhlo playoff. Byli jsme nalosováni do skupiny D, která odehrála svá utkání až v sobotu odpoledne, a soupeři nám byli Lokomotiva Louny, Sykyho Sexi Krtečci a Orel Rtyně.

Do Litomyšle jsme odjeli s brankářskou dvojicí Filip Hron, Filip Hrbek a podle předpokladů 11 hráči do pole. Jenže na dálnici do Hradce Králové pro poruchu zůstalo stát jedno vozidlo, nakonec nám tak chyběl Tomáš Nový s přítelkyní a Martin Volný a Tomáš Sláma s přítelkyní dorazili až krátce před prvním utkáním. Pokud se nepletu, na úvod jsme porazili Louny celkem v klidu 3:1 a úspěšně tak vstoupili do skupiny, kdy jsme si chtěli zajistit co nejlepší pozici pro neděli. Ve druhém duelu nás čekal favorit skupiny, Sykyho Sexi Krtečci, přesto jsme si všechny body připsali my, když jediným gólem rozhodl utkání Miloš Kratochvíl, kterému před odkrytou branku nahrál Sláma. Soupeř se na nás vyloženě netlačil, když už měl nějakou příležitost, dařilo se nám střely blokovat a v jednom případě pomohlo gólmanu Hronovi břevno. Ať už Krtečci přistoupili k tomuto utkání jakkoliv, faktem zůstává, že s ohledem na další výsledky jsme si s předstihem zajistili první místo ve skupině. V závěrečném sobotním duelu jsme pak podlehli Rtyni (3:4), možná jsme podlehli uspokojení, každopádně nás ale běhavější soupeř jednoznačně přehrál. Po výtečné večeři v Pizzerii jsme přes Peklo a kolem Hřbitova zamířili na ubytovnu s dobrým pocitem z pěkné výchozí pozice do playoff.

V neděli nás čekal papírově slabší soupeř, Turnov. Jenže nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do hry a museli jsme obracet skóre. Nakonec jsme potvrdli lepší formu (3:2) a postoupili do čtvrtfinále, kde nás čekalo domácí mužstvo. A-tým Litomyšle se shodou okolností střetl na úvod playoff se svou rezervou a pořádající oddíl tak brzy přišel o jedno své želízko v ohni. Litomyšl se ve vyrovnaném utkání dostala do vedení a skóre se nám podařilo srovnat až na poslední chvíli, když po volném úderu skóroval zdálky Roman Jahoda. O postupujícím tak rozhodovali nájezdy a zatímco Filip Hrbek dva pokusy domácích kryl, za nás se trefili Roman Jahoda i Sláma a byli jsme tak v semifinále. Tam nás čekalo mužstvo Metelesku blesku Šumperk a ačkoliv byl soupeř favoritem, diváci mohli vidět vyrovnané utkání. Nám se ale bohužel nepodařilo skórovat, ačkoliv hlavně Volný měl několik dobrých příležitostí, a po porážce 2:0 jsme zamířili do duelu o bronz. V utkání o 3. místo jsme neměli šanci a v odvetě s Krtečky, kteří tentokrát neponechali nic náhodě, jsme celý zápas tahali za kratší konec a po zásluze prohráli vysoko 7:0. Bez ohledu na herní kvality soupeře jsme navíc sami často kazili a zakončili tak jinak povedený turnaj dost špatným výkonem a výsledkem.

V konkurenci týmů zpravidla o dvě nebo tři ligy výše (ale těžko soudit, v jaké sestavě kdo přesně na turnaj přijel) než hrajeme my musíme 4. místo považovat za úspěch. Ve skupině proti Krtečkům a v semifinále proti Šumperku jsme zahráli výborně, v některých zápasech to ale naopak bylo dost slabé. Celkově určitě dobrý turnaj. Jen pro úplnost dodám, že ve finále porazil Šumperk výběr Alcoholics Innebandy.

Naše sestava na Litomyšl Open 2009: Hrbek, Hron – R. Jahoda, Pažout, Pletánek, Toman – M. Jahoda, Karlovský, Kratochvíl, Pozler, Sláma, Volný – Sagač, Krásná

Niggazzz Cup 2009

6. června jsme účastnili dalšího ročníku neoficiálního mistrovství ČR v malém florbale, 3+1. Na turnaj se přihlásilo jen 8 mužstev, tradičního účastníka Vodolku pak nakonec zastoupil narychlo sestavený DreamMix Team. Ve skupině se hrálo systémem každý s každým o výchozí pozice do playoff, přičemž poslední dvě mužstva hrála na dvě utkání o 7. příčku. Opět jsme na turnaj dorazili s brankářskou dvojicí Hron, Hrbek a připravili jsme celé 3 formace.

Na turnaji jsme nakonec obsadili 7. místo, ve skupině jsme porazili pouze DreamMix a stejný tým jsme pak zdolali i dvakrát v souboji o umístění (5:0 a 5:2). Postupně jsme nasbírali vysoké porážky s Boromany, Wizards, Vácou a spol. a Nordic Ice Crew. Herně sice tolik ne, výsledkově však solidní utkání jsme odehráli se Zanzibar Teamem (porážka 7:5) a C.S.K.A. Hlásnou Třebání. Z naší strany je tento turnaj vždycky tak trochu jiný, nastupujeme proti kvalitním soupeřům a na malém prostoru padají branky snadno. A i když se nám ne vždy dařilo, v určitých chvílích jsme odevzdali dobrý výkon, užili si hru a nastříleli také pár výstavních branek. Z našeho pohledu tak klasický Niggazzz Cup, zahráli jsme si proti hráčům, se kterými se často neutkáváme a i když jsme díru do světa neudělali, ostudu jsme si myslím taky určitě neutrhli. Bratři v Nordic Ice Crew postoupili po skvělém výkonu do semifinále, na utkání o bronz proti Zanzibar Teamu v sestavě s Tomášem Slámou už ale neměli dostatek energie.

Naše sestava na Niggazzz Cup 2009: Hrbek, Hron – Čihák, Pozler, Toman – Karlovský, Kratochvíl, Rabiňák – M. Jahoda, Nový, Pažout

Přátelská utkání

V posledních týdnech jsme odehráli celkem 3 přátelská utkání, nejprve se Zanzibar Teamem (Sláma) v Unihoc Aréně na Kotlářce. Hrálo se převážně na naší polovině, soupeř byl v útoku stále nebezpečný a navíc jsme často chybovali v obraně. Směrem dopředu jsme ale překvapili a sami nastříleli celkem dost branek. Zanzibar nakonec zvítězil 9:7, 5 brankami k naší porážce přispěl Tomáš Vávra. Za nás zaznamenali hattricky Filip Filipović a Miloš Kratochvíl.

O týden později se v naší trénikové hale v Ruzyni představilo mužstvo Nordic Ice Crew (Bezouška, Klíma, Martin Košťál, Mrázek, Sluka) a odehráli jsme utkání, které bylo vyloženě přátelské. Hlavně v úvodu se oba týmy moc nepřetrhly v nasazení, hrálo se převážně na krásu a do útoku. O asi nejkrásnější okamžik se postaral Martin Karlovský, když prokličkoval kolem gólmana Vladana Dřízhala a zasunul balonek do prázdné branky. O krátkou chvíli později si ale oba role vyměnili a brankář Nordic parádním zákrokem zlikvidoval Karlovského gólovku. Tuším, že utkání skončilo stejným výsledkem jako to proti Zanzibaru, tedy naší porážkou 7:9.

Tuto středu jsme pak na Zličíně sehráli přátelský zápas s týmem Spartaku (dříve Aktis Praha). Letos jsme již jednou s účastníkem pražské soutěže změřili síly, když se soupeř sešel v hojnějším počtu a slavil pak výhru. Tentokráte jsme ale mohli nasadit 12 hráčů do pole a role se tak obrátili. Nejen proto, že je utkání v živé paměti, ale hlavně díky práci poctivé zapistovatelky Zuzany Čechové máme z tohoto střetnutí přesné statistiky. Zvítězili jsme celkově 10:3, třemi brankami přispěl kapitán týmu Roman Jahoda.

5., 8., 29. R. Jahoda (Rabiňák, T. Pilař, Hrbek), 15., 34. Karlovský (Toman, Sláma), 11. M. Košťál (Sláma), 26. Pozler (Hrbek), 46. Toman (Sláma) 52. M. Jahoda (Karlovský), 54. Rabiňák – 31. Kořínek, 36. vlastní Hrbek (připsáno hráči v tričku Adidas), 38. Tůma

Ještě jednou se omlouvám za případné nepřesnosti a omyly v konkrétních údajích a doufám, že tento přehled postačí k tomu, aby si naši fanoušci udělali obrázek o tom, že ani mimo sezonu nezahálíme. V sobotu se na losovacím aktivu dozvíme jména soupeřů pro nadcházející ročník, zároveň se koná důležitá sokolská schůze a v příštích dnech tak můžete očekávat článek s informacemi o tom, co nás čeká v létě a v ročníku 2009–2010.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2009/2010

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor