Dnes je Pondělí, 23. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

Do sezony jsme vstoupili slušně + změny v kádru

Mirek [27. 9. 2009, 22.45]

Do nové sezony, páté v historii mužstva, jsme vstoupili poměrně úspěšně. Se čtyřbodovým ziskem je na místě střízlivá spokojenost, výkony byly ucházející, ale rezervy jsou na úvod značné.

Od letoška poprvé hrajeme na čistý čas (3x 12 minut), navíc jsme hráli ob zápas, když dosud byla pravidlem delší pauza mezi zápasy. Obě změny se zdají být pro dobro věci, ale ještě je v tomto ohledu brzy na hodnocení.

Poprvé jsme si zahráli v hale v Ruzyni, soupeřem nám byli AC Sparta Praha C a Zdar Bar, se kterým jsme se utkali i loni. Sparta proti nám hrála bez střídání, se třemi dorostenci v sestavě. Zápas tak neměl moc tempo, soupeř čekal na svou příležitost a tak se čekalo od nás, s čím vyrukujeme. Šancí jsme měli dost, shořeli jsme ale v zakončení nebo na sparťanském brankáři.

První branku v sezoně vsítil Roman Jahoda, ani po půl hodině hry jsme ale nedokázali zvýšit vedení. Sparta 6 minut před koncem nevyužila přesilovou hru (gólovou příležitost zlikvidoval pohotový brankář Tomáš Cebak) a v závěrečných minutách jsme nakonec přeci dvě branky přidali. Na začátek 3:0, ale mohli jsme hrát v klidu a vypracovat si solidní náskok dříve než prá minut před koncem.

Se Zdar Barem jsme sehráli nepříliš pohledné utkání, hrálo se bojovně, tvrdě, ale v rámci mezí. První třetinu jsme byli na hřišti do počtu a soupeř získal dvoubrankové vedení. Po přestávce jsme zjednodušili hru a slepenými brankami srovnali skóre. Ve třetí části jsme po brankách Michala Pozlera a Romana Jahody dvakrát vedli, Zdar Bar ale v obou případech vyrovnal, naposledy v závěrečné minutě.

Víme, v čem musíme zabrat, teď už to jen prodat v dalších ligových zápasech. Čtyři body na úvod jsou fajn, ale mohlo to být lepší. Na další turnaj zajíždíme do Králova Dvora, soupeřem nám budou papírově spíš silnější protivníci Zdice a Noxa Ruzyně.

První ligový zápas za FT odehrál Ondra Daniš, naposledy před odjezdem na půlroční stáž do Řecka se na hřišti představil Ondra Klíma.

Změny v kádru

Pro první letošní utkání jsme zatím představili pouze jedinou posilu; středního útočníka Ondru Daniše, který k nám přišel v létě z B týmu Tatranu Střešovice a za FT již odehrál i letní Czech Open. Na hostování u nás navíc další rok zůstává z Tatranu Tomáš Sláma, náš nejproduktivnější a nejužitečnější hráč v minulém ročníku.

Pro tuto sezonu jsme však získali několik dalších hráčů, kteří zvýší konkurenci zejména v útoku. Po delší herní pauze nás posílil všestranný Jonáš Krása, naposledy hráč B-Boyzzz Tatranu Střešovice. Přestup v minulých dnech uzavřel také levý křídelní útočník Tomáš Mrázek, který přichází z týmu Sokola Královské Vinohrady. V minulosti působil v juniorce Střešovic a krátce také v tehdy extraligovém mužstvu FBŠ Bohemians.

Do hry se dále vrací Martin a Dan Košťálové (studium v zahraničí) a Kuba Milion (dlouhodobé zranění zad). Z B-týmu pak můžeme tak jako na jaře počítat s dvojicí spolehlivých obránců Lukáš Fietzek, Tomáš Pilař.

S mužstvem se naopak v létě rozloučil Tomáš Nový, který po vyřazení z A-týmu nakonec upřednostnil přestup do týmu Vlků, kde již strávil jaro na hostování. Už na jaře nám chyběl také všestranný Honza Salač, nejužitečnější hráč mužstva v sezoně 2006/2007. V létě pak převzal trenérskou taktovku v A-týmu Tago Mago a uzavřel také hráčský přestup do řečeného oddílu. Jak Tomášovi, tak Honzovi přejeme v jejich nových týmech mnoho úspěchů.

Většinu sezony pak budeme postrádat Ondru Klímu (zmíněná zahraniční stáž), na úvod pak navíc také univerzála Martina Volného (zahraničí).

O případných dalších pohybech v kádru (soupiska v tuto chvíli uzavřená není…) budeme informovat.