Dnes je Středa, 17. 1. 2018 [Zaregistrovat se]

Šestibodová sobota na Králově Dvoře

Mirek [13. 10. 2009, 21.24]

Ke druhému letošnímu turnaji jsme vyjeli v sobotu brzy ráno do Králova Dvora. Už od osmi hodin nás čekal zápas s pořádajícími Zdicemi, ve druhém střetnutí jsme pak utkali s Noxou Ruzyně. Ačkoliv jsme rozhodně nepodali nejlepší výkon, domů jsme přivezli všech šest bodů a dostali se v nekompletní tabulce do čela.

V pěkné hale s netradiční barvou povrchu (hráli jsme s oranžovým balonkem) se nám tedy dařilo výsledkově, herně to ale za moc nestálo. Do hry jsme v prvním utkání a většině druhého duelu nasadili tři necelé útoky a dvě obrany a znovu se prokázalo, že toto rozložení našemu tempu neprospívá.

Proti Zdicím jsme získali už na konci první třetiny třígólový náskok a na první gól v naší síti odpovědli dvě góly během jedné minuty Roman Jahoda a Vojtěch Rabiňák. V závěru sice pořádající mužstvo skóre opticky vylepšilo ve svůj prospěch, přesto se mohl brankář Filip Hron rozloučit ve svém pravděpodobně posledním utkání za FT výhrou. Konečný výsledek 5:3.

Druhý zápas nabídl zajímavější podívanou, což však nutně neznamená pohlednější hru. Noxa na minulém turnaji získala v domácím prostředí plný počet bodů, pokud by se nám podařilo zvítězit, svého soupeře bychom v tabulce přeskočili. V opačném případě by Noxa odskočila na rozdíl již 5 bodů. V důležitém duelu jsme nezačali dobře, po pro toto utkání dále typické ztrátě balonku na vlastní polovině získala Ruzyně výhodu volného úderu a dostala se do vedení už v prví minutě.

Relativně brzy srovnal Michal Pozler a po přestávce se dvakrát prosadil Tomáš Sláma (ve druhém případě z nařízeného nájezdu). Noxa měla v utkání navrch, řadu příležitostí ale nevyužila, pouze ve 4 minuty před koncem docílila kontaktního gólu. Postupně se zápas stával stále ostřejším, vše však myslím v rámci fair-play a pod dohledem spravedlivých, byť možná na obě strany trochu benevolentnějších, rozhodčích. Těsný výsledek 3:2 jsme nakonec ubránili a získali na turnaji další 3 body.

Herně žádná sláva, ale body bereme. Nedostali jsme je zadarmo, zas tak špatné to nebylo, příště už bychom se ale mohli radovat z výhry asi těžko.

Změny v kádru II.

Na úvod sezony se nám podařilo získat další velkou posilu. Na hostování k nám příchází z Tatranu Střešovice Aleš Mostecký, naposledy hráč AC Sparty Praha. Lídr turnajového výběru Nordic Ice Crew patřil v juniorském týmu Střešovic k vyhlášeným střelcům, později prokázal svou univerzálnost povedenými výkony v obraně. V červenci s týmem absolvoval několik tréninků a nyní se k nám připojil na hostování do konce sezony. Na hřišti ho uvidíte s dresem číslo 9-2.

Jak již bylo zmíněno výše, v týmu končí působnost brankář Filip Hron, jenž se po ukončení studií na Právnické fakulte UK vrací za prací na Vysočinu. Za FT odchytal mj. historicky první utkání a celkem se představil ve 35 zápasech, z toho 23 vítězných. Zatím není jasné, zda-li a kam povedou jeho další florbalové kroky.

V tuto chvíli nám tedy zůstává brankářská dvojice Tomáš Cebak, Filip Hrbek, přičemž druhý jmenovaný by měl být na podzim dále vytížen střídavým hostováním v jednom z mužstev klubu SK Bivoje Litvínov. Příležitostně můžeme do branky nasadit Tomáše Pilaře, gólmana B-mužstva ale využíváme spíše v obraně.