Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

NORDIC!!!VIVAT!!!

Mirek [3. 11. 2009, 23.06]

V neděli 1. listopadu jsme na Spartě II. odehráli třetí letošní turnaj. Přestože jsme v utkáních museli dotahovat, v obou případech se nám podařilo zvítězit a bodovat tak naplno. Na čele tabulky tak nyní máme čtyřbodový náskok, proti některým soupeřům ale máme zápas k dobru.

V prvním utkání jsme se střetli s mužstvem J.B.M. Praha, které bylo před turnajem na posledním místě. Soupeř se ale v úvodu utkání prosazoval lépe, před brankami byl důraznější a v první části tak získal dvougólový náskok. V posledních pěti minutách druhé části jsme ale třemi brankami skóre zvrátili a krátce po zahájení třetí třetiny nám svým prvním gólem za FT dopřál trochu klidu Aleš Mostecký. J.B.M. se pak v přesilové hře dotáhlo na rozdíl jediného gólu, hned po buly jsme ale oět odskočili.

Nebylo to z naší strany úplně ono, místy jsme hráli hodně složitě a proti přímočareji hrajícimu soupeři jsme se málo prosazovali. Šancí bylo přesto dost a v průběhu celého utkání jsme měli lehce navrch, dobře nám navíc zachytal Tomáš Pilař. Soupeř nám ale nadělal dost problémů a výsledkově bylo utkání prakticky stále otevřené.

Ve druhém utkání nás čekal papírově silnější protivník, což Barracudas brzy potvrdili. Aktivním napadáním nás Slaný dostával pod tlak, hrálo se až příliš často na naší straně. Ve 4. minutě se pak soupeř dvěma brankami dostal do trháku a museli jsme přidat na aktivitě. Do konce první části jsme snížili a ve druhé ostřejší třetině padlo několik gólů na obou stranách. Před třetí dvanáctiminutovkou byl stav vyrovnaný 4:4.

V závěrečné třetině pak oba týmy získali a ztratili své vedení než hattrickem rozhodl o naší výhře Aleš Mostecký. Během prvních dvou zápasů za FT si připsal 7 bodů. Proti Barracudas jsme sehráli zajímavé a dramatické utkání s řadou pohledných branek. Hodně starostí nám nadělal útok Slaného z druhé vlny, v tomto střetnutí jsme ale měli dostatečnou útočnou sílu, abychom dotáhli zápas do vítězného konce.

V 10. minutě duelu proti Barracudas David Sluka nejen snížil na 2:1, zároveň ale načal druhou padesátku svých branek za FT a vstřelil 400. gól v historii mužstva. Blahopřejeme! První zápasy a body za FT sbírali Aleš Mostecký a Jonáš Krása, poprvé za A tým chytal Tomáš Pilař a letos poprvé se na hřišti představili Dan Košťál, Martin Košťál a Jakub Milion.

Na příštím turnaji 14. listopadu se ve stochovské hale utkáme s Las Plantas a FKMP. O den dříve vstoupí do svazku manželského brankář Tomáš Cebak a další gólman Mgr. Filip Hron se zároveň v Podolí na oslavě své promoce rozloučí s Prahou. Za 14 dní tak nebude florbal pro FT na prvním místě, nebo ano? ;)