Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

O pohár města Rumburka, 2006: Úspěch?

Mirek [18. 6. 2006, 8.00]

V pátek po tréninku jsme vyrazili na turnaj do Rumburka s vidinou pěkně stráveného víkendu na severu Čech a v očekávání dobrých výkonů. Po nočním příjezdu a ubytování jsme se postupně dostávali do postelí, poslední vytrvalci zalehli v pět ráno (asi… a že ale to bylo náročný). Pro některé(ho) byl problém udržet se na palandě, ale co, nic neprasklo a zdraví vydrželo.

Po ranním překvapení z toho, jak vlastně areál, kam jsme se pod rouškou noci přikradli, vypadá jsme se pomalu probouzeli do herního rozpoložení a první duel jsme odehráli v 11.30. Soupeřem nám byl podle předpokladu nejlehčí soupeř ve skupině, tým Kolovrat (6. liga). Hráči ve fialovém nás porazili 3:1. Na úvodní gól sice odpověděl svou první trefou na turnaji Pozy, ale protihráči přidali po přímočarých akcích další dvě branky. Ve dvě jsme pak nastoupili proti celku Kolína (4. liga) a po dobrém výkonu prohráli 7:4. Soupeř začal dobře, ale postupně jsme se s jeho hrou srovnali a snižovali až na rozdíl jediného gólu. Ve snaze vyrovnat jsme vyrobili dost hrubek, které Kolín ztrestal a nepřipustil větší drama. Ve chvíli, kdy byl ve skóre už pouze jednogólový rozdíl soupeř lehce znérvozněl v rozehrávce, bohužel jsme toho ale nedokázali využít k obratu a zisku bodu nebo bodů. Góly dávali Pozy, Viky a Fogin po vhazování. Čtvrtou trefu přidal asi jeden ze zmiňované trojice. Myslím, že právě během tohohle utkání zahájil Tankista svou lámací show, když přepůlil hůl o brankovou konstrukci. Soupeřova gólmana ani nikoho jiného naštěstí nezranil.

V posledním sobotním utkání a zároveň závěrečném vystoupení ve skupině jsme podlehli Děčínu (4. liga) 0:3. Předvedli jsme opět dobrý výkon, asi nejlepší ze všech tří do té doby odehraných zápasů, ale na vítězsví proti lepšímu soupeři to zkrátka nestačilo. Do branky se místo Cebiho poprvé postavil Filip. Jak Ságo přivolal, tak poraženecký den korunovali svým výkonem čeští fotbaloví reprezentanti, když jasně prohráli s Ghanou. Hmm. Večer jsme (já spal :)) si pak zahráli bowling (vyhrál prý Tankista) a pomalu se nachystali do hajan. Žádné ponocovaní se podle mých informací nekonalo a Áda na chatce pustil tréňovi pro inspiraci záznam představení Ivánek & Milánek.

Ráno jsme otevírali duelem s favorizovanými Ovocnými Bázemi (4. liga) vyřazovací boje a někdy po deváté zahájili utkání. Během rozcvičení však všechny přítomné pobavil svým druhým vystoupením lamačské show Tankista, když při střele zlikvidoval půjčenou Ivanovu hůl. Ale k zápasu: s běhavějším soupeřem jsme ztráceli krok a nedokázali jsme si poradit s jeho kombinacemi. Výsledné skóre 5:0 řekněme odpovídalo průběhu utkání. Několik inkasovaných gólů do prázdné branky nám ale nepřidalo na psychické pohodě. Porážka ve čtvrtfinále nás poslala do bojů mezi neúspěšné týmy.

Po posledním čtvrtfinále nás čekali Bruisers Dejvice (7. liga) posílené o juniorského reprezentanta Honzu Tuška z Tatranu. Vítěz utkání pak postoupil do zápasu o 5. místo, zatímco poražený hrál o 7. příčku. Dejvice sice známe ze sedmé ligy, do Rumburka ale přivezli hodně omlazené mužstvo z branky jištěné známým obrem. Právě gólman Bruisers podal výtečný výkon a zasloužil se tak o to, že jsme vyhráli jen 2:0. Dejvice hráli svým defenzivním stylem na protiútoky, s kterými jsme si ale poradili a většinu času strávili na jejich polovině. Skóre otevřel až ve druhé půlce zblízka do té doby spalovač Kraťas, který nastoupil v útoku s Vikym a vzkříšeným Pozym. Na konečných 2:0 po pohledné akci uzavíral kapitán Fogy.

Stejně jako liga, i turnaj v Rumburku skončil prakticky identicky, ale o stupeň lépe. V souboji o 5. pozici jsme si zahráli odvetu s mužstvem s Kolovrat. Ti nastupili jen v pěti lidech a ještě více unaveni než my. Do jisté míry se opakoval průběh předcházejícího utkání, když se hrálo hlavně na půlce soupeře, který hrozil z brejků. Skóre otevřel Pozy a jak se ukázalo, jeho trefa byla i poslední v zápase. Sice jsme tlačili, ale brankář Kolovrat chytal neuvěřitelně. Jeho styl byl zvláští, zřejmě ho bolela kolena tak jako našeho Tomíka, který v posledním utkaní opět přenechal své místo v brance Filipovi. Mimochodem, hráčům Kolovrat, Cebiho novým kámošům, patří dík za to, jak nám fandili v zápase s Dejvicemi. Skóre bylo sice 1:0, ale zápas mohl klidně skončil 7:0 nebo 1:1. Měli jsme spoustu velkých šancí, ale jak Fogy, tak Čihi nebo Tréňa spálili ty nejtutovější. Naopak krátce před koncem dvakrát velice nepříjemně ohrozil soupeř naší branku, ale v obou připadech minul. Během utkání pak Kolvratům Filip zlikvidoval jeden samostatný nájezd a mohl se tak radovat z vychytané nuly. Nejtěsnějším rozdílem jsme získali ceny za 5. místo a mohli s klidnějším svědomím zamířit do Prahy.

Nevím, jestli mám turnaj zhodnotit jako úspěšný nebo neúspěšný. Asi jsme čekali lepší výsledek a lepší výkony, ale buď si jedeme užívat nebo vyhrávat. Páté místo je dle mého úvažení odpovídajícím kompromisem. Střetli jsme se s mužstvy, který nás přehrávala a museli jsme si přivyknout, že nejsme ti, kteří udávají tempo hry. Je dobře, že jsme si tím prošli; právě v těchto chvílích se ukáže síla týmu a jednotlivců, z kterých se tým skládá. Páté místo považuji za relativní úspěch, hráli jsme myslím lépe než týmy, které skončily za námi a hůře než týmy, které skončily před námi. V ideálním rozpoložení bychom ale měli mířit o příčku nebo dvě výše. Byl to dobrý a přínosný víkend s florbalem (s fotbalem moc ne).

Branky

3x Pozler, 2x R. Jahoda, 1x V. Musil, Kratochvíl, (+ 1 si nepamatuju)

Sestava

Cebak, Hron — Nový, Bambous, R. Jahoda (C), Toman, Hron, T. Čihák, V. Musil, Kratochvíl, M. Jahoda, Pažout, Pozler, Sagač (+ Sagačová)

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2006/2007

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor