Dnes je Středa, 17. 1. 2018 [Zaregistrovat se]

Roman Jahoda nasbíral jako první hráč v historii mužstva 100 bodů, nový rok jsme otevřeli úspěšně

Mirek [17. 1. 2010, 0.00]

Do nového roku jsme vstoupili úspěšně, když jsme v ranních utkáních v Unihoc Aréně získali všech šest bodů. Proti Zdar Baru jsme hráli dobře v první třetině a brzy získali tříbrankové vedení. Ve zbytku utkání už nebyl náš výkon ideální, přesto jsme dál měli šance a stříleli branky. Gólově se ale prosazoval také soupeř a tak jsme si nakonec připsali výhru 8:5. První gól za FT vstřelil v polovině sezony Ondra Daniš, poprvé v A-týmu se trefil Lukáš Fietzek, který na křídle druhého útoku zaskočil za Michala Pozlera. První dvě branky v sezoně zaznamenal Michal Pletánek, když v první formaci úspěšné zaskočil Aleše Mosteckého. Proti Zdar Baru jsme se tak mohli spolehnout jak na produkci Tomáše Slámy (3+1), tak na gólový příspěvek z nezvyklých zdrojů.

Před odvetou proti Spartě bylo ústřední otázkou, v jaké sestavě se soupeř představí. V prvním vzájemném utkání nastoupil pouze s pěti mladíky v sestavě, od té doby má ale stále lepší výsledky a naposledy se zaskvěl dvěma vysokými výhrami v Radotínu. Nakonec jsme sehráli vyrovnané utkání, plné osobních soubojů a nasazení, přičemž na konci jsme se mohli radovat z těsného vítězství 4:3. Krátce před polovinou zápasu jsme dvěma góly v rychlém sledu odskočili do vedení 3:1, Sparta ale před přestávkou dokázala vsítit kontaktní gól. V 31. minutě jsme využili chyby v rozehrávce soupeře a Sláma zvyšoval do odkryté branky na 4:2. Sparťané sice v přesilovce na konci utkání snížili opět na rozdíl jediné branky, náskok jsme už ale udrželi a získali další tři body. Velice dobrý výkon podal brankář Filip Hrbek, Vojtu Rabiňáka v obraně výborně zastoupil v obou utkáních spolehlivý Tomáš Pilař. V ofenzívě byli tradičně nejvíce vidět Sláma a Mostecký, druhý jmenovaný pak i přes několik zmařených příležitostí zaznamenal 4 body do kanadského bodovaní za 2 góly a 2 přihrávky.

Prvním hráčem, který dosáhl hranice 100 bodů v historii mužstva, se v utkání proti Spartě stal Roman Jahoda, když v 92 utkáních nastřílel 54 branek a na 46 přihrál. Blahopřejeme!

Týden před Vánoci jsme pak zakončili první polovinu sezony utkáním proti Buldokům Radotín. V ranním souboji s pořádajícím týmem se nám dařilo prakticky vše a postupně jsme dokráčeli k poklidnému vítězství 9:2. Brzy jsme získali vedení po střele Adama Pažouta, v závěru první třetiny jsme pak dvěma góly zvýšili už na 4:0. Čtyři vteřiny po přestávce pak z buly připravil branku Slámovi Mostecký a bylo to už 5:0. Stejným způsobem jsme se prosadili i ve 20. minutě, kdy jen 5 vteřin poté, co Radotín snížil na 6:2, vrátil Sláma Mosteckému a ten se nemýlil. Stejný hráč pak ve třetí části dvěma góly stanovil konečné skóre 9:2.

Další zápasy odehrajeme už za dva týdny ve Střešovicích, kdy se utkáme nejprve s Ruzyní a následně se přestavíme v duelu se Zdicemi.