Dnes je Středa, 20. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Doma velký obrat a 6 bodů do tabulky, Tomáš Sláma překonal hranici 100 bodů za FT

Mirek [20. 3. 2010, 17.13]

Na námi pořádaném turnaji jsme se v neděli na Kotlářce střetli s týmy FKMP a Las Plantas. V obou případech jsme doháněli ztrátu, proti Las Plantas v jednu chvíli dokonce pětibrankovou, nakonec jsme ale oba duely dokázali vyhrát a připsali si do tabulky 6 bodů. Proti FKMP jsme ze začátku tahali za kratší provaz a rychle inkasovali tři branky. Po první přestávce jsme ale srovnali skóre, dvěma góly ve 20. minutě odskočili a FKMP už mnoho nedovolili.

Proti Las Plantas jsme byli papírově favority, opět jsme ale na startu ztráceli. Krátce po přestávce získal soupeř dvoubrankový náskok, který ve 21. minutě navýšil až na 1:6. Po páté brance jsme sice vystřídali gólmany, Tomáš Cebak ale inkasoval už po 6 vteřinách na hřišti. Jenže ještě ve stejné minutě dvěma góly snížil Tomáš Sláma a před koncem druhé části přidal další branku David Sluka. Ve třetí třetině jsme pak přidali další góly a otočili na konečných 8:6.

Je alarmující, že zas a znovu dotahujeme náskoky soupeřů, na druhou stranu ale můžeme mít dobrý pocit z toho, že se nám často daří nepříznivé výsledky otáčet. Po delší odmlce nastoupil David Sluka a v obou utkáních podal dobrý výkon, nehledě na 5 nasbíraných bodů. Sté utkání za A tým odehrál Mirek Jahoda.

Druhým hráčem v historii klubu, který za FT nasbíral 100 bodů, se v duelu s Las Plantas stal Tomáš Sláma, blahopřejeme! Aktuálně má Sláma na kontě 102 bodů a na vedoucího Romana Jahodu (103) ztrácí pouhý bod. Pět bodů chybí do stovky momentálně zraněnému Michalu Pozlerovi. Sláma (61) a Aleš Mostecký (40) dohromady překonali 100bodovou metu jen v průběhu této sezony.

Na příštím turnaji se 10. dubna střetneme s týmy z vrchu tabulky, FBC Dynamis a Sokol Beroun-Machos, fanoušci a diváci se tak jistě mohou těšit na napínavá utkání v závěru tohoto ligového ročníku.