Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Na jinak zapomenutelném turnaji slavíme postup, vítězství v lize už máme jisté!

Mirek [11. 4. 2010, 21.10]

Noty před sobotním turnajem v Čakovicích byly jasně dané. Naše vítězství v lize mohl ohrozit už jedině Dynamis a to pouze v případě, že poslední čtyři ligová utkání vyhraje. Nám k jistotě prvního místa a postupu stačilo ze zbýajících tří duleů získat dva body nebo neprohrát v přímém souboji právě s Dynamisem. Soupeře kromě vzájemného utkání čekali podle tabulky tři nejslabší týmy letošního ročníku a ačkoliv jsme se sami přesvědčili, že zápasy s nimi nebývají snad nikdy jednoznačné, na takovou ztrátu Dynamisu jsme jednodušše nemohli spoléhat.

Na programu jsme měli tentokrát večerní zápasy a na zajímavý turnaj s kvalitními soupeři jsme se těšili. Vše bylo ale nakonec jinak a alespoň za sebe musím upřímně zapsat, že na turnaj, který nám potvrdil postup do pražské ligy, nemusím zrovna vzpomínat jako na špičku… V Čakovicích nás nejprve nepříjemně překvapily zvláštní kovové (??) mantinely a následně se musím doznat ke smíšeným pocitům, když jsme se dozvěděli, že Zdice v závěru předchozího duelu s Dynamisem urvali vítězství 8:7. Tím nám definitivně zajistili první místo a v našem souboji s Dynamis už tak nešlo o nic jiného než o vítězství jako každé jiné, nehledě na to, že v prvním našem vzájemném duelu v letošní sezoně byl soupeř lepší a měli jsme mu tak co vracet.

Dynamis navíc měl do zápasu připraveno jen 7 hráčů do pole, což výrazně ovlivnilo herní projev obou mužstev. Utkání postrádalo větší tempo a nasazení a celkem v poklidu jsme dokráčeli k výhře 7:4, i když oba týmy měly řadu možností jak skóre ještě navýšit. Nerad bych se někoho dotkl, ale upřímně jsem očekával utkání, které bude po všech stránkách patřit mezi ta nejlepší, která jsme kdy v lize odehráli (Sokol Žižkov, Tago Mago, Benešov, Ekonom…). Mělo jít o hodně a soupeř patří k tomu nejlepšímu v letošní sezoně, z objektivních důvodů tomuto zápasu ale náboj a nasazení chyběly. Bohužel, snad někdy příště.

A pokud se ptáte, jak vypadalo naše druhé utkání na tomto turnaji, tak bohužel, snad někdy příště. Beroun byl v našem prvním vzájemném utkání chvílemi lepší, navíc na jaře hrál ve velice dobré formě a znovu jsme tak čekali napínavý zápas. Machos ale v prvním sobotním utkání hráli jen v pěti hráčích, navíc se jim zranil brankář a na poslední utkání nemohl jeden hráč dorazit. Museli jsme dostát předpisům a vyčkat, soupeř se ale bohužel skutečně nedostavil a tak jsme si alespoň chvilku zahráli sami proti sobě. Opět sice z objektivních důvodů, ale zamrzí to, je škoda, že jsme si nemohli zahrát.

Za dva týdny sezonu ukončíme, v sobotu 24. dubna se večer ve Stochově utkáme s Radotínem.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2009/2010

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor