Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Posezonní klídeček

Mirek [20. 6. 2010, 23.35]

V posledních týdnech se na našich stránkách mnoho nového neobjevilo, přesto se nedá říct, že bychom na konci sezony záhaleli. Absenci novinek tak tímto článkem zkusíme napravit.

Poslední utkání sezony jsme odehráli 24. dubna na Stochově, kde jsme se večer utkali s Buldoky Radotín. V tomto zápase nám již o nic nešlo, první místo jsme měli zaručené dřívějšími výsledky. Přesto jsme k utkání myslím nepřistoupili lehkovážně, ačkoliv se do branky postavil jinak obránce Michal Toman a brankáři Tomáš Cebak s Filipem Hrbkem naskočili do pole. V utkání se nám nedařilo střelecky, nastříleli jsme asi tisíc tyček a když už jsme srovnali na 2:2, soupeř nám opět odskočil. Na závěr sezony jsme si tak připsali porážku 4:2.

Letošní ročník jsme pak ještě večer po pozdním návratu do Prahy uzavřeli v Capri na Letné a následně v domácím azylu u Martina Volného. Týmové ceny letos nepřinesly žádné překvapení, klíčové ceny pro nejproduktivnějšího a nejužitečnějšího hráče získal Tomáš Sláma (pokud by ale Aleš Mostecký odehrál všechna utkání, mohlo to být napínavější rozhodování). Zlatou helmu za nejkrásnější akci získal Michal Toman, jeho hlavička do vlastní branky dala vzpomenout na nejmenovaného japonského hokejistu na jednom z posledních Mistrovství světa... Celý večer se myslím vydařil, někteří to přehnali s alkoholem, někteří alkohol pijí jak vodu a všem udělala hezky noční procházka po letenských uličkách (zajímavé zjištění: nonstop ne vždy znamená nonstop-máme-otevřeno-vítejte).

Na začátku května jsme se zúčastnili tradičního Niggazzz Cupu, tentokrát se ale při hře 3 na 3 utkalo na Tatranu jen 6 týmů. Velké zastoupení měl FT v rámci Nordic Ice Crew, za Zanzibar hrál samozřejmě Tomáš Sláma. Nakonec to byl masakr a svátek florbalu. Z 10 utkání jsme získali 3 výhry a obsadili 5. místo. Ačkoliv na Niggazzz Cupu nejsme nikdy favorité, letos nám to celke šlapalo. Hodně nám na turnaji pomohl Michal Kubert a po dlouhé době se s florbalkou v ruce (a v dobré formě) představili Kuba Milion a Miloš Kratochvíl. Zanzibar Team letošní Niggazzz Cup vyhrál, Nordic Ice Crew skončili na 6. příčce.

Se Zanzibar Teamem jsme pak 28. května v Unihoc Aréně odehráli zajímavé přátelské utkání. Soupeři odpadla účast na zrušeném letním turnaji a zápasový výpadek tak nahradil zápasem s námi v průběhu pátečního večera. Poprvé jsme si také mohli prohlédnout pěkné nové zázemí na Kotlářce. V samotném utkání jsme se sice nějakou chvíli hledali, postupně jsme se ale chytli a nakonec v přestřelce zvítězili 17:15. Třemi góly přispěli Filip Filipovič a Mirek Jahoda, po dvou nastříleli Lukáš Fietzek, Michal Pozler a Martin Karlovský. Většinou se sice hrálo u nás, ale v koncovce se nám docela dařilo a ke konci jsme docela dobře bránili. Výborně zachytal Roman Sagač, který nás společně s Filipem Filipovičem a Vojtou Šustem pro toto utkání posílil. Zápas se určitě musel líbit, hra se přelévala ze strany na stranu.

První červnový víkend jsmese zúčastnili neoficiálního mistrovství západních Čech Pilsen Games 2010. Mezi 11 mužstvy jsme nakonec obsadili 6. příčku. V sobotu jsme porazili Přelouč a Mirošov a remizovali s pořádajícím týmem FBC Plzeň, který nakonec turnaj vyhrál. I když nás bylo jen 8 do pole, hráli jsme docela dobře. S Přeloučí to bylo celkem vyorvnané, s Mirošovem jsme sice prohrávali, ale skóre jsme otočili a pak soupeře k ničemu nepustili. Napínavý souboj s Plzní jsme odehráli na vynikající úrovni. Ve skupině jsme obsadili druhé místo a v neděli nás tak čekala skupina o postup do semifinále. Bez Tomáše Slámy a v sedmi lidech jsme ale neměli sílu na lepší výsledky a hlavně dopředu jsme byli bezzubí. S Wildcats jsme prohráli 0:2 a následně i s Vasarou 1:2, přičemž remíza by nám zajistila 5. příčku. No nevyšlo to, v neděli už jsme na to neměli. A to přesto, že sobotní večer jsme v pivovaru nijak nehýřili. Vážně! Šesté místo reálně odpovídá našim možnostem na tomto turnaji, ale chtěli jsme asi dosáhnout o trochu výše. I tak se ale jednalo o povedený víkend (na jehož konci se Blackhawks přiblížili Stanley Cupu na jediné utkání :)) a kdo ve zkouškovém období zvolil raději studium (nebo vůli studovat), možná prohloupil. Fotky doplním později, ale Plzeň se myslím hodně povedla (drive-in pro pěší, tichý návrat liduprázdnými uličkami a hra na schovávanou na zkrácení dlouhé zkratky, Google vs. Seznam atd. Taky máte rádi opilecké historky, které nechápe nikdo kromě účastníků? Tak jste měli vyrazit do Plzně taky :)) Hodně nám pomohl Viktor Musil, který vzal florbalku po dlouhé době do ruky a celkově se vůbec neztratil.

Ve středu 16. června jsme pak ve Švandově Labyrintu řešili organizační okolnosti k nadcházející sezoně a dalšímu chodu mužstva. Od září bychom tak měli trénovat místo Ruzyně na Tatranu, v horších časech, ale častěji a na skvělém místě. Změní se tak výše (a způsob) výběru příspěvků. Hlavní slovo za A-tým již oficiálně nemá Mirek Jahoda, šéfem se stal Adam Pažout. Pravomoci a zodpovědnost se dále rozdělí na více osob, k organizační struktuře A mužstva ještě přineseme podrobnější informace později. Stejně tak se dozvítě více o změnách v hráčském kádru, zatím je jasný pouze příchod Ondřeje Rabiňáka na hostování z FBC Panthers.

Den po schůzi jsme se místo tréninku utkali v přátelském zápase s týmem SK Vinohrady. Hrálo se u nás na Ruzyni, takže v klidu a bez zbytečných oficialit. Soupeř hrál v osmi lidech, nás bylo naopak 14 a projevili jsme i svou herní převahu. Celkový výsledek si nepamatuji, ale zpětně jsem napočítal skóre asi 13:3, hattrickem se ukázali Lukáš Fietzek a Michal Pletánek, jejich útok s Michale Pozlerem/Tomášem Mrázek nasázel celkem 8 gólů! Moment utkání si ale pro sebe ukořistil brankář Filip Hrbek, když v situaci 2 na nikoho vykopl betonem balonek směřující po horní tyčku. Klukům z Vinohrad musíme za zápas poděkovat, i když jsme nastříleli hodně branek, na obou stranách bylo dost zahozených šancí a skóre mohlo být na konci vyrovnanější. Přesto jsme férově hrané utkání měli pod kontrolou a zvítězili zaslouženě. Pokud bude ze strany soupeře zájem, myslím, že bychom střetnutí určitě mohlo někdy zopakovat.

V sobotu 19. června jsme pak na losovacím aktivu obdrželi cenu pro vítěze naší divize v minulé sezoně a poté se dozvěděli jména našich soupeřů pro další ligový ročník. Byli jsme nalosováni do divize B pražské ligy a utkáme se s těmito mužstvy: AGC Malá Strana, TJ Sokol Královské Vinohrady B, Sokol Dobříš, Králův Dvůr B, Suchdol Revival, Red Dragons Hořovice, Hamsters Vysočany, Kings Praha, IB Vodolka, Desperados, FBC Ekonom a Pallotaikurit. Pro další rok hrajeme nadále 3x12 minut čistého času, změnou ale je, že se soutěž hraje každé dvoukolo formou dvou turnajů. Na každém se vždy sejde 6 týmů, které odehrají 6 zápasů, 1 družstvo má vždy volno. Pořádají se tedy dva v podstatě půldenní turnaje, v našem případě v říjnu a únoru na Tatranu.

Co nás čeká a nemine

po 21/6 trénink Sokolovna
čt 24/6 trénink Ruzyně
pá 25/6 NHL Entry Draft party u Sosáka
ne 27/6 Den památky obětí komunismu
po 28/6 trénink Sokolovna
út 6/7 trénink Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích (20.00 až 21.30, 3x3)
ne 11/7 trénink ÚVN
út 13/7 trénink ÚVN
ne 18/7 trénink ÚVN
út 20/7 trénink ÚVN
so 24/7 Zet Cup 2010 (celodenní turnaj v Unihoc Aréně, 5x5)
so 24/7 až so 31/7 soustředění Smržovka (odjíždíme po skončení Zet Cupu)
po 2/8 trénink Unihoc Aréna (20.30–22.00)
st 4/8 trénink Unihoc Aréna (20.30–22.00)
ne 8/8 trénink ÚVN
čt 12/8 až ne 15/8 Czech Open 2010
út 17/8 trénink ÚVN zrušeno!
ne 22/8 trénink ÚVN OBNOVENO!
út 24/8 trénink ÚVN zrušeno!
ne 29/8 trénink ÚVN OPĚT ZRUŠENO!
pá 3/9 trénink Tatran (21.00 až 22.30) zrušeno!
ne 5/9 trénink Tatran (20.00 až 21.30)
(...)
ne 19/9 začátek nové sezony (Vinohrady)

Peníze na léto vybíráme zvlášť na Czech Open a dva plánované tréninky ve velké hale předtím a zvlášť na tréninky v nemocnici (jednotlivě nebo dohromady). Startovné na Zet Cupu bude započítáno v rámci platby za soustředění. Více informací bude k dispozici co nejdříve.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2010/2011

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor