Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Úvod sezony veskrze průměrný

Mirek [24. 10. 2010, 21.27]

Článek s aktuálními informacemi bohužel opět musím začít omluvou za zdržení, na novinky se zde poslední dobou čeká déle než bylo dříve zvykem. V tuto chvíli máme za sebou již 6 utkání v novém ročníku, v našem případě poprvé v 5. nejvyšší soutěži. Do tabulky jsme nasbírali 10 bodů, což pro nás znamená průběžné umístění těsně nad polovinou z celkového počtu 13 týmů.

Nový ligový ročník jsme zahájili 19. září na Vinohradech, kde jsme nejprve porazili 7:3 Dobříš a následně podlehli 6:2 Ekonomu. Zatímco v první duelu jsme byli jasně lepším týmem, ve druhém jsme pak jednoznačně tahali za kratší konec. Proti Dobříši překvapil prvním hattrickem kariéry Mirek Jahoda, a i když soupeř slepenými góly snížil na 3:2, brzy jsme odpověděli a drama nakonec nedopustili. Proti Ekonomu jsme si v útoku nevytvořili prakticky nic, naopak jsme často chybovali a soupeř skóroval bez větší námahy.

Následující turnaj jsme pořádali v domácí hale ve Střešovicích a hned ráno se utkali s favorizovanými a posílenými Desperados. První třetina nám sice herně vyšla, přesto jsme ji prohráli 3:2 a pak už protivník jen navyšoval skóre. Konečný výsledek 9:3, debakl. V tomto zápase jsme jednodušše nestačili, nic se nám nedařilo a Desperados byli jasně lepší. Ve druhém zápase jsme si pak napravili pověst a s do té doby posledními Hamsters Vysočany uspěli 4:0. Filip Hrbek vychytal čisté konto, mnoho práce sice neměl, v několika případech se ale vyznamenal a o nulu se zasloužil.

Třetí turnaj jsme pak odehráli 23. října v Radlicích. Soupeřem nám byl nejprve tým Vodolky, zatím jediné mužstvo v soutěži, které dosud nebodovalo, a poté Red Dragons Hořovice z vrchu tabulky. S Vodolkou jsme brzy získali náskok 4:1, soupeř se ale dotáhl na rozdíl jediné branky a hrozil, že utkání otočí. Slabou chvíli jsme ale ustáli bez fatální újmy a když Michal Pozler zvýšil na 5:3, už jsme zápas nepustili. S Hořovicemi jsme pak sehráli zajímavý a napínavý zápas, kdy se dlouho čekalo na gól. Úvodní branku jsme sice vstřelili my a když Tomáš Sláma zvýšil na 2:0, zdálo se, že bychom mohli i v druhém utkání bodovat naplno. Red Dragons se ale v závěru dokázali dvakrát gólově prosadit a srovnat na konečných 2:2.

Šest zápasů sice přineslo nějaké poznatky (příliš mnoho vyloučených, větší důraz, rezervy ve všech herních činnostech), zatím je ale brzy hodnotit, jakou roli bychom měli jako nováček ve vyšší soutěži hrát.

Oproti minulé sezoně doznala a dozná soupiska několika změn. Po jedné sezoně v našem týmu skončil Aleš Mostecký (26+15 ve 13 utkáních), který u nás působil na hostování z Tatranu Střešovice. Od léta hostuje v mužstvu FBK Czelákovice/Slavoňov a my Alešovi přejeme mnoho úspěchů. Nadále se v A-týmu příliš nepočítá s Michalem Pletánkem (B-tým) a Tomášem Čihákem a pokračovat nejspíše nebudou (?) hráči, kteří přestali hrát už v průběhu minulé sezony, schází nám tak góly Davida Sluky, všestrannost Andreze Klímy, důslednost Jonáše Krásy a rychlost Jakuba Miliona (B-tým). S jejich absencí jsme se ale museli vyrovnat už během loňského roku.

Mezi posily můžeme opět zařadit superproduktivního útočníka Tomáše Slámu, který prodloužil hostování z Tatranu Střešovice o další sezonu a na jeho dovednosti tak budeme nadále spoléhat. Z týmu Lokomotivy Louny k nám v létě přišel na hostování obránce Vášek Semrád, který v úvodu sezony dokazuje, že bude velice platným hráčem. Naopak z hostování Ondřeje Rabiňáka, který se měl na rok vrátit z mužstva FBC Panthers sešlo.

Soupiska je v našme případě z principu stále otevřená záležitost, v letošní sezoně se tak v našem dresu sice v omezené úloze, ale přesto již stihli ukázat Jakub Milion, Michal Pletánek (viz výše) nebo Vojta Novák (všichni B-tým). Některé další ztráty a nálezy budou nepochybně následovat, nerad bych ale v tuto chvíli předcházel. Do všeho zasahují studijní a pracovní povinnosti, jednomu se nedostává času, jinému financní, nic co by naši fanoušci neznali sami z vlastní zkušenosti. Více informací o změnách v kádru přineseme ve chvíli, kdy bude ve stadiu vyřízeno.

A co se událo v prvních šesti utkáních nové sezony z pohledu statistik? 500. gól v historii mužstva vstřelil proti Dobříši Mirek Jahoda, ve stejném utkání pak Tomáš Sláma vsítil svou 50. branku za FT. Michal Pozler odehrál proti Ekonomu 100. utkání za FT a třemi body z posledního turnaje se příbližil na dosah jedinéh bodu k hranici 100 bodů za Břevnov. Proti Dobříši odehrál první ligové utkání za FT Vašek Semrád (debutoval již na letním turnaji Czech Open), kapitán B-týmu pak odehrál své první utkání za A proti Ekonomu.

Na závěr ještě pár informací k B-týmu: z 5 zápasů zatím letos Béčko nasbíralo 10 bodů za 3 výhry, remízu a porážku a prozatím tak drží pěkné 3. místo. Lukáš Fietzek se s 15 body (9+6) dělí o 1. místo v tabulce nejproduktivnějších hráčů a na hostování se z týmu FBK Vlci vrátil Tomáš Nový, společně s ním pak stejnou formou posílili Béčko Vladimír Chovanec a Jiří Zvolský. B-tým tak má pro letošní rok širokou soupisku a určitě větší ambice než v minulých sezonách, alespoň výsledky z úvodu sezony tomu napovídají.

Další zápasy nás čekají už tento víkend, když se v Králové Dvoře střetneme nejprve se zálohou místního T.B.C. a následně se utkání s Malou Stranou.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2010/2011

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor