Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Soustředění a Czech Open 2011

Mirek [7. 8. 2011, 20.12]

Sobota. V sobotu jsme na Czech Open vstoupili do vyřazovacích bojů, 1. kolo jsme totiž díky umístění ve skupině přeskočili. Od 9 hodin nás v 1/64finále čekal tým Ale IBK ze Švédska. V utkání jsme byli celkově lepší, soupeř měl sice dost šancí, brankáře Filipa Hrbka ale překonal nedokázal. Také na druhé straně se několikrát vytáhl gólman, když kryl vyložené šance Martina Karlovského, Michala Podlahy a Mirka Jahody. Vedení nám získal po chybě v rozhrávce Švédů přesnou střelou Ondra Vaculík a na 2:0 pak krátce po přestávce zvýšil obránce Vašek Semrád. Ale bylo sice stále ve hře, byli jsme ale lepším týmem a zápas dotáhli k postupu.

FT Sokol Břevnov vs. Ale IBK 2:0
Góly: Vaculík, Semrád

Sestava: Hrbek – M. Jahoda, Vaculík, Sláma, Semrád, R. Jahoda – Podlaha, Daniš, Karlovský, Kvapilík, Pažout – Toman, Slavík

Od 12 hodin nás v Kunraticích čekal Hattrick Brno, tým, který letos slaví postup do 1. ligy. Soupeř od začátku utkání prokazoval svoji kvalitu a zatlačil nás do obranného bloku. Dlouho se nám ale dařilo odolávat, vynikající výkon opět podal gólman Hrbek, naši branku navíc někdy chránili snad všichni svatí. Brno získalo výhodu trestného střílení, kdy jsme v jeden moment hasili požár i za cenu hry v brankovišti, soupeř ale nabídku nevyužil a zakončil mimo. Byli jsme to tak my, kdo otevřel skóre. Při rozehrávce z rohu se uvolnil Vašek Semrád a stejně jako ráno se zapsal mezi střelce. Brno ještě přidalo na intenzitě a nadále dirigovalo hru, k vyrovnání jsme mu ale pomohli zaváháním při branění, také, rozehrávky z rohu. Hattrick naši chybu ihned potrestal a začínalo se od nuly. Netrvalo to však ani minutu a soupeř vstřelil rozhodující branku. Velmi pěkně sehranou útočnou kombinaci jsme nebyli schopni eliminovat a po přesné střele nad nohu se Hattrick ujal vedení. To později ještě navýšil po důrazu na brankovišti a na konečných 4:1 pečetilo Brno do prázdné branky při naší závěrečné powerplay.

Hattrick Brno vs. FT Sokol Břevnov 4:1
Gól: Semrád (Vaculík).

Sestava: Hrbek – M. Jahoda, Vaculík, Sláma, Semrád, R. Jahoda – Toman, Daniš, Karlovský, Kvapilík, Pažout – Slavík

Za výkon na letošním turnaji se určitě nemusíme stydět, v porovnání s lepšími soupeři jsme na naše možnosti zahráli výborně a nakonec se s Czech Open loučíme ve 3. kole, tedy v 1/32finále. Směrem dopředu máme sice rezervy, kdy je rozdíl mezi jednotlivými soutěžemi znát, v obranné fázi se nám ale, v čele s oběma brankáři, dařilo. Ve velice dobrém světle se ukázali, byť v omezených úlohách, Pepa Slavík a Michal Podlaha, dosud hráči B-týmu. Doufejme, že se nám všem podaří získané zkušenosti prodat také v ligových zápasech.

Pátek. Od 13.00 jsme v pátek zakončili naši účast ve skupině zápasem proti Hamburgu. Utkání asi pro diváky nebylo tak zajímavé jako naše včerejší duely, o to důležitější byl ale výsledek. Brzy jsme se ujali vedení po krásně založeném útoku druhé formace, akci zakončil zblízka Martin Karlovský. Netrvalo dlouho a své vedení jsme zvýšili. Balonek při křižné rozehrávce vzduchem trefil Tomáše Slámu, k odraženému balonku se pak dostal Ondra Vaculík a jeho průnik pak skončil až v síti Hamburgu. Šťastný gól nás dostal trochu do pohody, protivník sice měl své šance, v brance ale narážel na výborného Filipa Hrbka. V řadě soubojů na obou stranách byla vítězem palubovka haly na Děkance, jinak se hrál celkem vyrovnaný zápas. Hamburg hrozil hlavně z křižných přihrávek v blízkosti naší branky, nám se celkem dařilo rozvíjet útok. Soupeř utkání zdramatizoval pěknou kontaktní brankou, přesnou střelu z dálky brankář Hrbek neviděl. Pět minut před koncem získal Hamburg výhodu přesilové hry, v oslabení jsme se ale ubránili a zápas pak po návratu z lavice hanby rozhodl Martin Volný. Ve zbývajících vteřinách už jsme soupeři tolik nedovolili a přestože po snížení na 2:1 nebyl Hamburg daleko od toho, aby srovnal skóre, zápas jsme nakonec zvládli dotáhnout do tříbodového konce.

ETV Hamburg All-Stars vs. FT Sokol Břevnov 1:3
Góly: Karlovský (Volný), Vaculík, Volný (Vaculík).

Sestava: Hrbek – M. Jahoda, Vaculík, Sláma, Toman, R. Jahoda – Volný, Daniš, Karlovský, Kvapilík, Pažout – Podlaha, Slavík

S pěti body jsme obsadili 2. místo ve skupině, za vedoucím týmem KIAS Mora. Do playoff tak vstoupíme v sobotu v 9.10 v hale v Kunraticích, v 64finále nám bude soupeřem švédský tým Ale IBK, který přešel přes německý Braunschweig po výsledku 4:0.

Čtvrtek. Letošní Czech Open jsme zahájili v 9 hodin ráno v areálu Hamr Braník, soupeřem nám byl tým KAIS Mora. Loňský účastník Svenska Superligan přivezl do Prahy jen dva hráče ligového kádru, soupisku pak doplňovali florbalisté mládežnických týmů Jets. Do zápasu jsme sice vstupovali s vědomím, že nemáme moc co ztratit, Mora nás ale nechala nadechnout. Soupeř sice využil dvě naše chyby k tomu, aby získal dvougólové vedení, byli jsme si ale vědomi, že se s Morou můžeme měřit. Po krásné individuální akci snížil Tomáš Sláma, soupeř pak ale proměnil přesilovku po hloupém vyloučení Mirka Jahody. Když už se zdálo, že na body nedosáhneme, získali jsme výhodu pětiminutové přesilovky (do konce utkání ani 5 minut už nezbývalo) a dvěma trefami srovnali na konečných 3:3. Nejprve se Moře nevydařil brejk v oslabení, Ondra Vaculík vyzval Mirka Jahodu a ten bez přípravy procedil míček do branky. Vyrovnávací gól pak šťastně vsítil Ondra Daniš, když se od jeho nohy odrazila Slámova přihrávka do sítě. V samém závěru měl ještě slibnou příležitost Sláma, oba týmy si ale nakonec z utkání odnesly bod. Pro nás se nepochybně jedná o obrovský úspěch, soupeř byl lepší, ale nepředčil nás podle očekávání. Nebýt dlouhé početní výhody, těžko bychom se asi prosadili k bodům, touto nabídkou jsme ale nepohrdli a vyrovnání zvládli. Výborně v tomto utkání zachytal Tomáš Cebak, který se zaskvěl několika parádním zásahy.

KAIS Mora vs. FT Sokol Břevnov 3:3
Góly: Sláma, M. Jahoda (Vaculík), Daniš (Sláma).

Sestava: Cebak – M. Jahoda, Vaculík, Sláma, Semrád, R. Jahoda – Volný, Daniš, Karlovský, Kvapilík, Pažout – Toman, Podlaha, Slavík

Asi za hodinu jsme nastoupili proti B týmu Mladé Boleslavi, který si předtím poradil s Hamburgem. Také v tomto utkání jsme měli tahat za kratší konec a soupeř nás od začátku přehrával. Znovu jsme rychle ztráceli 2:0, dokázali jsme se ale vrátit do zápasu. Z dobrého napadání získal Sláma balonek a předožil před branku Mirku Jahodovi, který snížil. V několik dalších minutách jsme měli navrch, srovnali jsme ale až ve chvíli, když už opět tempo zápasu určovala Boleslav. Na brankovišti se prosadil důrazný Martin Volný a začínalo se od nuly. Do vedení jsme se pak dostali díky přesilové hře. Pěknou přihrávku vzduchem od Adama Kvapilíka zužitkoval u tyčky Daniš. Náskok se nám zanedlouho podařilo zdvojnásobit, Sláma zaměstnal obranu Billy Boye a předložil Vaculíkovi, který už měl snadnou úlohu. Vedení jsme však neudrželi. Po chybě v rozehrávce a výstavním zakončení zaznamenal soupeř kontaktní gól a dvě vteřiny před koncem pak z brejku srovnal skóre na konečných 4:4. Balonek jsme sice měli vepředu na rozehrávce z rohu, situaci jsme ale nezvládli a nabídli Boleslavi poslední příležitost. Soupeř naši chybu potrestal zkušeně a bez potíží, gólman Filip Hrbek něml šanci.

Billy Boy Mladá Boleslav B vs. FT Sokol Břevnov 4:4
Góly: M. Jahoda (Sláma), Volný (Sláma), Daniš (Kvapilík), Vaculík (Sláma)

Sestava: Hrbek – M. Jahoda, Vaculík, Sláma, Semrád, R. Jahoda – Volný, Daniš, Karlovský, Kvapilík, Pažout – Toman

V obou čtvrtečních utkáních jsme byli slabším týmem, nikdy jsme se ale nevzdali a s nepříznivým stavem se dokázali poprat. Chyby a nedůraz v některých momentech v těchto utkáních mrzí nejvíce, nakonec ale máme po celkově zdařilých výkonech 2 body za remízy jak s Morou, tak Mladou Boleslaví. S Billy Boyem nám sice výhra utekla mezi prsty, je třeba si ale přiznat, že naše výhra by tomuto zápasu moc nepříslušela. Pocity musíme mít smíšené, celkově ale převládá spokojenost nad vlastními výkony a dobrými výsledky. V pátek nás čeká Hamburg a následně pak playoff, zde se teprve ukáže, jestli dokážeme na povedený vstup do turnaje navázat.

Smržovka 2011

Letošní soustředění se opět uskutečnilo v severočeské Smržovce, poprvé se tak rok s rokem sešel a my se vrátili na místo činu, tentokrát navíc A a B tým společně.

V hale ve Smržovce jsme se střídali s ženskou výpravou extraligového Chodova a museli se tak časově přizpůsobit. Řada hráčů se střídavě účastnila tréninků A i B týmu a připravovala se tak v třífázovém režimu. Pokud k tomu připočteme živý večerní program, máme za sebou vydařený, i když náročný týden s florbalem mimo hlavní město.

Někteří hráči se z různých důvodů soustředění nezúčastnili, mezi ty šťastné patří Roman Jahoda a Vašek Semrád, kteří přivítali přírustky do rodiny (Michael Jahoda, 16. 7. 2011, a Martin Semrád, 30. 7. 2011). Naopak se k nám přidali Vojta Šust, odchovanec Tatranu Střešovice, který dosud působil v týmu London Vikings (v jeho dresu nastoupí na nadcházejícím Czech Openu), a po delší době se ve výstroji ukázal brankář Filip Hron, který v našem týmu chytal v době, kdy pobýval v Praze na studiích.

Na soustředění jsme se tolik nevěnovali kondici, trenéři Ivan Sagač a Karel Šabršula kladli důraz zejména na nácvik herních situací s míčkem, kombinaci a přechod do útoku. A tým nyní čeká v úterý přátelské utkání s Ressler Boys a od čtvrtka Czech Open.

Pro Czech Open nakonec nemáme žádnou novou posilu, naopak nám několik hráčů chybí (Tomáš Pilař si ze soustředění přivezl sádru na ruce, Michal Pozler nebude hrát kvůli pracovním povinnostem) a tak dostanou příležitost hráči z B týmu. Na soustředění si nominaci vysloužili obránce Pepa Slavík, který s námi už hrál na Pilsen Games, a útočník Michal Podlaha (loni 6+2 ve 12 utkáních za B mužstvo).

Do turnaje vstoupíme ve čtvrtek v 9 hodin ráno v Braníku proti švédskému týmu KAIS Mora, přičemž očekáváme, že jsme se dosud s těžším soupeřem nikdy nesetkali. Mora loni působila ve zřejmě nejlepší lize světa, Svenska Superligan, kde sice byla jasne nejslabší (jediná výhra za celý ročník), přesto nelze vzhlížet o moc výše. Do Prahy z ligovéhpo kádru přiveze Mora zřejmě jen dva florbalisty, svého nejproduktivnějšího hráče, kapitána Alexandera Hallvars-Perssona a obránce Magnuse Borgsgårda, zbytek soupisky tvoří hlavně hráči juniorského výběru.

Krátce poté, už v 11 hodin, nás čeká utkání s B týmem extraligového Billy Boye Mladá Boleslav, ve zbytku dne pak máme volno. V pátek uzavřeme skupinu ve 13 hodin na Děkance proti německému Hamburgu.

Krátké shrnutí sezony 2010/2011

Minulý ročník, první v 5. nejvyšší soutěži, jsme zakončili v klidném středu na 7. místě, do poslední chvíle jsme ale mohli o pár příček klesnout. V únoru a březnu jsme z osmi utkání vyhráli jediné, na posledním turnaji jsme si ale poradili s Vodolkou a Pallotaikuritem a díky zaváhání Hamsters 7. místo uhájili.

V průběhu roku se nám dařilo bodovat jen s týmy, které skončily v tabulce pod námi (prohráli jsme jen s Malou Stranou a Vysočany), naopak výše postaveným mužstvům jsme body rozdávali pravidělně s jedinou výjimkou remízy s Hořovicemi.

Bodově nás opět táhl Tomáš Sláma, který ve 24 zápasech zaznamenal 50 bodů (24+26), 15 góly přispěl Mirek Jahoda, 10 branek vsítil Michal Pozler. Velice dobré výkony předváděl obránce Vašek Semrád, který nás před sezonou posílil na hostování z Lokomotivy Louny. V průběhu podzimu jsme navíc získali další dvě výrazné posily, bývalé hráče SSK Future Ondru Matulu a Adama Kvapilíka. Právě Adam Kvapilík se v předposledním utkání sezony proti Vodolce zapsal do týmové historie, když zaznamenal 500. přihrávku na gól.

Po sezoně jsme si zopakovali účast na Pilsen Games, stejně jako loni jsme skončili někde v klidném středu konečného umístění a v západočeské metropoli si hlavně užili pěkný víkend (provázený opět skvělým počasím).

Výhled na sezonu 2011/2012

Los nám pro novou sezonu nachystal velké derby s Tatranem Stešovice C a přiřkl řadu soupeřů, které známe z minulosti. Králův Dvůr B, Vysočany a Hořovice nám zůstavají z minulého ročníku, s Wildcats a Vasarou jsme se utkali na Pilsen Games (s Vasarou už loni), Tago Mago, Nebušice, Radotín si pak pamatujeme z bojů v nižších soutěžích. Třináctku mužstev pro nadcházející sezonu pak doplňují Texas, Olymp a Beroun.

Na soupisce nechystáme žádný průvan, pokračovat by u nás měli Tomáš Sláma (Tatran) a Vašek Semrád (Louny) a o místo bude bojovat několik hráčů B týmu. Rádi bychom sice ještě posílili, zejména v útoku, v tuto chvíli ale, tak jako v minulých letech v průběhu letních měsíců, není nic uzavřeného. Mezi oslabení musíme počítat dlouhodobě zraněného Lukáše Fietzeka a všestraného Vojtu Rabiňáka, který zejména z časových důvodů už asi v našem mužstvu pokračovat nebude.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2011/2012

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor