Navigace
Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Písek 2006: Souhrn

Mirek [8. 8. 2006, 8.00]

Soustředění bylo. Jestli něco nebylo, tak fádní a bezproblémové. Obrazová a videodokumentace bude brzy a podle mého názoru bude lépe vypovídající než tento článek. Pro některé z nás byl minulý týden jedinou letošní dovolenou a podle toho jsme k soustředění přistoupili. Po herní stránce bych soustředění shrnul následovně: během sedmi tréninků jsme stihli to, co by nám obvykle trvalo jeden a půl měsíce. Co mělo být řečeno a provedeno, to řečeno a provedeno bylo. Druhá (alespoň rovnocenná) složka soustředění, povznešení týmového ducha, proběhla precizně ve stylu FT. Byl to dobrý, někdy náročný, ale pěkný týden v malebném jihočeském městečku a přilehlém okolí.

V sobotu dopoledne jsme vyrazili do Písku a bez větších potíží nalezli Soukenickou ulici, kde jsme měli být ubytováni. Odpoledne nás ve dveřích ubytovny uvítal bratr Maxmilián, který byl stejně šokován úvodním setkáním jako my. Nicméně poté, co jsme se dozvěděli, jaká pravidla je nutné v církevní ubytovně vedle židovské synagogy dodržovat, jsme se nastěhovali do pokojů a pomalu zamířili do haly. V areálu TJ Sokol Písek jsou dvě velké sportovní haly, přičemž naše soustředění probíhalo v té druhé, tzv. Obloukové hale, kde se na pro florbal neobvyklém, ale ucházejícím povrchu hrálo mj. nějaké mistrovství v inline hokeji. Přívětivý (btw v Písku jsou tak milí lidé, až nás to nás to někdy zaskočilo) správce nám po dobu soustředění vyčlenil samostatnou šatnu, a to bylo velmi příjemné zjištění. První noc pak na ubytovně nedopadla nejlépe, když se oslava Ságových narozenin sice nesla v klidnějším duchu, ale pro pod námi ubytované příznivkyně řádu to byl cirkus.

V neděli bylo volné dopoledne, odpoledne první klasický trénink (stále v osmi hráčích do pole) a následovala klidnější noc. Žádné potíže a slovy bratra Matrixe se zdálo, že jsme našli vhodný kompromis a že můžeme zůstat. V pondělí dopoledne jsme se po krátkém výběhu přes Kamenný most ocitili v parku u místního hřbitova, kde jsme si mezi keříky zahráli fotbálek. Až následující den jsem zjistil, že kdybychom prošli o pár stromů dál, tak na konci parku najdeme slušné hřiště s brankama :). Třetí noc v kláštěře byla naší poslední v Soukenické. Padající meloun symbolicky uzavřel naše působení v této ubytovně a ráno jsme byli vyzváni k opuštění budovy. Dopoledne tak vyplnila návštěva koupaliště a hledání nového domova. Všechny ubytovny v Písku, které jsme kontaktovali měly obsazeno (nebo byly uzavřeny), a tak jsme po tréninku rádi odjeli do chatové osady Soutok-Putim. Osada leží na soutoku řek Otavy a Blanice nedaleko vesnice Putim asi 5 kilometrů na jih od Písku. Absence pokrývek a ostatních lůžkovin nás po zkušenostech z kláštera, kde se kvůli horku pomalu nedalo spát, netrápila, studená fronta od poloviny týdne nás ale zaskočila. Svépomocí jsme noc přežili a ve středu ve městě nakoupili deky a další potřebné vybavení do chatek, kde dodržovat hygienické návyky nebyl žádný med. Proti klášteru obrat o 180 stupňů. Místo odpoledního tréninku jsme odehráli přátelák (4x20 minut) s jedním z místních oddílů FBC NEOTECH Písek a prohráli asi 4:17. Soupeř měl jednoznačně navrch rychlostně a v důrazu a těchto svých předností (nebo našich slabostí) po celé utkání jednoznačně využíval. Středeční noc v chatkách (a autech) už byla pohodlnější, ale ranní fotbálek byl docela náročný. Na plácku, kde jsme hráli o den dříve, se ubytovali vodáci a museli jsme tak vzít za vděk vedlejším prostranstvím z množstvím záludných prvků jako kopřivy, výmoly a ohniště. Čekání na první branku prolomil jedinečnou fintou brazilský tankista. Další góly pak padali až po přestávce. Z nepříjemně blízké Otavy jsme lovili míč jen jednou a na hrbolatém terénu si nikdo neporanil kotník, uf.

Odpoledne na tréninku jsme pak probrali, co nám ukázal středeční přátelák a závěrečná hra vypadala velmi dobře. Večerní finální akci zatím nebudu komentovat, vše mám navíc jen z doslechu. Počkejte si na fotky a videa. V pátek dopoledne jsme zabalili a přemístili se do Písku. Poslední trénink už nám docházely všechny síly a soustředění tak asi skončilo v pravou chvíli. Rád bych poděkoval všem zúčastněným. Inside the Matrix!

Sestava

Cebak, Hron, Královec — Nový, R. Jahoda, Toman, Hron, T. Čihák, Kratochvíl, M. Jahoda, Pažout, Sagač, Královec, Cebak, D. Košťál, M. Košťál, Bezouška, Martin z Písku (+ Sagačová, Sojková)

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2006/2007

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor