Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Sláma posílil Tago Mago, za Břevnov bude hrát Vojta Šust a už v sobotu nás čekají dva těžké zápasy

Mirek [13. 9. 2011, 23.47]

Již tuto sobotu zahájíme v Kunraticích novou sezonu, když se nejprve v 9 hodin střetneme s pořádajícím týmem Tago Mago a od 11.20 se pak utkáme s Hořovicemi.

Do nového ročníku nakonec vstoupíme s dvěma výraznými změnami v sestavě. Tomáš Sláma, hlavní postava naší ofenzívy v posledních třech letech, vyslyšel nabídky Taga a v sobotu bude hrát v mužstvu našeho prvního letošního soupeře. Sláma za Břevnov odehrál celkem 65 ligových zápasů, ve kterých nastřílel 71 branek a na 84 přihrál. Vyloučen byl na 58 minut. Tomášovi za jeho přínos děkujeme, v našem týmu byl neskutečnou osobností a vždy patřil mezi hlavní hvězdy soutěže. Nyní mu tedy přejeme mnoho úspěchů v novém působišti.

V létě jsme pak získali jednu velkou posilu, když se z Londýna vrací Vojta Šust. Bývalý kanonýr rezervy mužského týmu Tatranu Střešovice nastupoval v posledních sezonách ve výběru krajánků London Vikings, suverénu britské ligové soutěže. Při návratu do České republiky nakonec zvolil Břevnov, kde se zřejmě opět sejde v jednom útoku s dřívějším spoluhráčem Ondrou Danišem.

Tým bychom ještě rádi posílili dále, přestože jednání probíhala a nadále probíhají, zatím ale není nic jasného. Pokud se nám podaří s některými dalšími hráči domluvit na jejich budoucím působení v týmu Břevnova, budeme Vás na tomto místě včas informovat.

V přestup se pak před letošní sezonou změnilo hostování vynikajícího obránce Vaška Semráda, dosud hráče Lokomotivy Louny. Počítat už naopak nemůžeme s Vojtou Rabiňákem a minimálně v úvodu sezony nám budou scházet zranění Lukáš Fietzek a Tomáš Pilař. V průběhu letních měsíců si pak o místo řeklo několik hráčů B týmu, již v sobotu se tak možná na hřišti představí obránce Pepa Slavík nebo útočník Michal Podlaha.

Na úvod sezony nás čekají dva týmy s nejvyššími ambicemi. S Tagem jsme se potkali před čtyřmi lety v nejnižší soutěži, odkud jsme společně postoupili do 6. ligy (všechny ostatní týmy skončily sezonu se záporným skóre, Tago navíc bez porážky). S tehdejší soupisky Taga Maga ale zůstal jediný hráč, na naší straně pak vzájemné souboje pamatuje hráčů hned sedm. Tago během letošního léta vyměnilo velkou část svého mužstva, přičemž vydatně posílilo zejména o zástupce turnajového výběru Zanzibar Team. Těšit se tak můžeme na duel nejen s naším dřívejším lídrem Tomášem Slámou, ale také s bývalými hráči Tatranu a Chodova Kubou Majerem a Jakubem Nohou. Do Taga před sezonou dále přišli mj. Lukáš Brus, Adam Vejrych, Tadeáš Velechovský nebo Karel Svatoš.

Red Dragons Hořovice známe z minulého ročníku, kdy jsme nejprve uhráli remízu 2:2 a v odvetě pak prohráli 3:0. Draci sice na matrice ČFbU neevidují žádnou posilu, loni ale byli do poslední chvíle ve hře o postup a prezentovali se pěknou a účelnou hrou. Do sezony vstoupí rozehrání z Poháru, kde po postupu do druhého kola změřili síly se Sokolem Královské Vinohrady, Ústím nad Labem, Slávií Ústí nad Labem a Benešovem.

Do nové sezony 2011/2012 sice vstoupíme v hale v Kunraticích, která je trochu z ruky, přijďte nás ale povzbudit do boje s výbornými soupěři!

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2011/2012

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor