Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Úvod sezony jsme nezvládli, po dvou porážkách máme co napravovat

Mirek [28. 9. 2011, 16.19]

Ráno v sobotu 17. září jsme zahájili novou sezonu duelem proti favoritovi letošního ročníku, výrazně obměněnému týmu Tago Mago. Už v první minutě jsme inkasovali a proti v pohodě hrajícímu soupeři jsme neměli nárok. Pár vteřin před druhou přestávkou snižoval na 6:1 Vojta Šust a ve třetí třetině jsme se prosadili ještě dvakrát, Tago ale přidalo dalších 6 branek a zvítězilo 12:3. Je na místě zmínit, že dosud jsem zatím nikdy v ligovém utkání neinkasovali více než 9 branek. Soupeř nás předčil ve všech směrech, nutno však dodat, že jsme mu vstup do nového soutěžího ročníku naši tragickou hrou usnadnili. Přísnější měřítko snese snad jen brankář Tomáš Cebak, přes pěknou nadílku ve vlastní síti několik dalších branek chytil a kryl trestné střílení. Tomáš Sláma, náš lídr z posledních let, zaznamenal v prvním duelu za Tago čtyři body (1+3).

Poprvé za FT nastoupil Vojta Šust, letní posila z London Vikings, a hned se gólově prosadil. První ligový zápas za A-tým odehráli dále dosud hráči béčka Michal Podlaha (také se hned zapsal mezi střelce), Pepa Slavík a Vláďa Chovanec.

Ve druhém duelu prvního hracího víkendu nás čekaly Hořovice, soupeř s kterým jsme se utkali loni (2:2 a 0:3). Do zápasu jsme naskočili s nadšením a tři minuty Hořovice tlačili, pak se ale snadno prosadil Karel Horký a krátce poté Dragons zvýšili. Naše sebedůvěra tak dostala rázný zásah a zápas jsme ztratili nakonec jasně 6:1. V podstatě jsme se do utkání vůbec nedostali a až na pár světlých momentů jsme Hořovice v obraně vůbec nezaměstnali.

První dva zápasy se nám vůbec nepovedly, výsledkově i herně jsme zůstali za očekáváním. Soupeři patří papírově k těm silnějším, z našich výkonů ale musíme být zklamaní. Zvlášť po vydařeném Czech Openu (byť došlo k výrazným změnám v sestavě) se zdá, že jsme zahráli daleko pod svoje možnosti.

Už nyní v neděli hrajeme na domácím hřišti ve Střešovicích s Tatranem C a Vasarou. Máme tak šanci dokázat, že minulý turnaj nás zastihl ve špatné formě, a dokázat, že umí zahrát lépe. Vasara je zatím bez porážky a zatím má na kontě 4 body. Céčko Tatranu je stejně jako my po dvou utkáních bez bodu, v obou zápasech ale mělo hodně blízko k lepším výsledkům. Přijďte se podívat do tatranské stodoly, které z mužstev bude po historicky prvním derby těchto soupeřů šťastnější!