Dnes je Pondělí, 23. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

Po dobrých výkonech jsme ve Stešovicích získali 4 body

Mirek [9. 10. 2011, 20.34]

V neděli 2. října nás čekaly další dvě utkání v nové sezoně. První turnaj jsme vyhořeli a ze dvou zápasů nezískali ani bod, o motivaci tak bylo postaráno. Hned v 8 ráno jsme se na domácím tarketu postavili proti Tatranu Střešovice C, ob zápas jsme se pak střetli s Vasarou.

Do derby s Tatranem jsme nevkročili dobře. Hned v úvodní minutě prošel naší obranou jako nůž máslem Miloš Poživil a z ideální pozice nedal Filipu Hrbkovi šanci. Na dlouhou dobu to ale byla v nedělním ránu jediná branka, kterou jsme inkasovali. Hned z dalšího střídání jsme si vypracovali dvě slibné šance a nenechali se rychle inkasovaným gólem zaskočit. Postupně jsme získavali více ze hry a tlačili se do zakončení.

Kolem první přestávky jsme otočili skóre a dostali se do vedení 3:1. V 11. minutě se po rozehrávce z rohu pěkně trefil Tomáš Pilař a ve 13. vstřelil nakonec vítězný gól Mirek Jahoda, když proměnil přihrávky Romana Jahody, který při aktivním napadání získal u mantinelu na hranici pravidel balonek. Z dalšího střídání uspěl první útok, Martin Karlovský ve slibné pozici ještě posunul na Ondru Daniše a skóre se opět posunulo v náš prospěch.

Do konce utkání jsme navýšili na konečných 6:1, jeden gól vstřelil Karlovský a dvakrát se prosadil Vojta Šust (jednou v situaci 2 na nikoho a jednou po rozehrávce z rohu podle vzoru reprezentanta Tomáše Sladkého). Céčko hrozilo hlavně zásluhou Kuby Zumana, v největší šanci ale jeho střelu ze standartky zastavila branková konstrukce. Jinak jsme měli derby pod kontrolou a několik dobrých příležitostí zahodili. Po nepovedeném prvním turnaji jsme tak zaslouženě získali první body do tabulky.

Proti Vasaře jsme ve druhém nedělním utkání narazili na aktivnějšího a pohyblivějšího soupeře než Tatran, který střídal jen tři obránce. V důrazném střetnutí nebyla nouze o brankové příležitosti, diváci se jistě nenudili (a bylo jich na poměry naší soutěže poměrně dost), ale na obou stranách vázlo zakončení.

Krátce před koncem první třetiny se prosadil Ondra Daniš a získal nám jednogólový náskok. Do té doby jsme možná měli trochu navrch, Vasara ale postupně získala mírnou převahu. Při největších příležitostech soupeře ale zářil brankář Hrbek a skóre se tak dlouho neměnilo.

Vasara se prosadila až 5 minut před koncem zápasu, kdy využila svou třetí přesilovku v utkání. Na střelu Tomáše Horáčka ze strany přesilovkového deštníku Hrbek nedosáhl a začínalo se odznovu. Inkasový gól nás nakopl k větší aktivitě, soupeře jsme s ubývajícím časem zatlačili do obrany a náš tlak vyvrcholil vyloženou šancí Karlovského v posledních vteřinách třetí části, síť Vasary se už ale nerozvlnila a oba týmy tak brali po bodu. Zřejmě spravedlivá remíza v zápase, ve kterém však mohla obě mužstva litovat řady neproměněných příležitostí.

Druhý ligový turnaj se nám herně celkem vydařil, do tabulky jsme si připsali 4 body a odpoutali se ode dna. V neděli 23. října hrajeme opět doma ve Střešovicích, v hale, kde obzvlášť nechceme prohrávat. Soupeřem nám budou Buldoci Radotín a béčko T.B.C. Králův Dvůr.

Ve středu jsme na Tatranu změřili síly v přátelském utkání s rezervou Střešovic a přestože jsme získali slibné vedení 5:2, Tatran postupně zpřesnil hru a otočil na konečných 9:6. Pokud se nepletu, naše branky dávali 2x Vojta Šust, Ondra Daniš, Martin Karlovský, Adam Kvapilík a Tomáš Pilař.