Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Doma jsem zahráli dobře, ale získali jen jeden bod, z Králova Dvora jsme přivezli tři

Mirek [5. 11. 2011, 21.53]

Poslední dva říjnové víkendy jsme nezvykle jen s týdenním odstupem odehráli dva ligové turnaje. Nejprve jsem jako pořadatelé přivítali ve Střešovicích Buldoky Radotín a rezervu Králova Dvora, následující víkend jsme pak vyrazili právě do Králova Dvora, kde nás čekaly zápasy s Nebušicemi a Texasem. Ze čtyř střetnutí jsme získali jen 4 body a předváděli jsme výkony nejrůznější kvality.

Proti Buldokům jsme nastoupili už od osmi ráno a svého protivníka předčili, přesto to na bodový zisk nestačilo. Brzy po začátku utkání se po pěkné individuální akci prosadil Martin Karlovský, Radotín ale brzy otočil. Podařilo se nám sice vyrovnat, v poslední minutě ale Buldoci proměnili další brejk a zvítězili 3:2. Měli jsme sice více ze hry, na druhou stranu je třeba připomenout, že brankář Filip Hrbek vytáhl několik zázračných zákroků. Radotín byl z protiútoků nebezpečný, přesto jsme hráli dost dobře na to, abychom si nějaký bod připsali.

Neúspěch z předchozího utkání se na nás tolik nepodepsal, Králův Dvůr se sice dostal do vedení už po 15 vteřinách hry, postupně jsem ale soupeře zatlačili a vytvořili si řadu příležitostí. Ve druhé třetině jsme sice otočili skóre a později navýšili na 4:2, Králův Dvůr ale nesložil zbraně a dočkal se vyrovnání. Nejprve se prosadil Joel Inouye, který si tak nadělil odměnu za povedený výkon, následně pak prošla do naší sítě ne úplně povedená střela bez přípravy ze středu. Na skóre 4:4 se už nic nezměnilo, i když jsme v závěru dál snažili získat vedení na svou stranu. V poslední vteřině měl výhru na holi Karlovský, oba týmy se ale musely spokojit s bodem.

O týden později jsme se pak utkali s Nebušicemi, týmem, který zatím letos hraje pěkný florbal. Zápas nám vůbec nevyšel, soupeř tentokrát sice nehrál tak dobře, jak jsme jej mohli vidět v minulých kolech, náš výkon byl ale natolik tragický, že se Nebušice na snadné vítězství 6:2 nemuseli moc nadřít. Za stavu 3:0 nám dal naději po signálu ze standardky Ondra Daniš, chybu v naší rozehrávce ale po chvíli potrestal Michal Smutný a zase to bylo o tři góly. Vojta Šust pak z brejku předložil balonek před prázdnou branku Karlovskému, který vsítil 600. ligový gól v klubové historii, soupeř ale zase brzy odpověděl a při hře bez brankáře uzavřel na konečných 6:2.

Nedlouho po poledni jsme měli šanci složit reparát, protivníkem nám bylo mužstvo Texasu, které sice rozhodně nehraje špatně, s mizerným bodovým ziskem se ale pohybuje na chvostu tabulky. Soupeř se sice dostal do vedení, Michal Toman ale potvrdil dobrou formu a ještě v první části srovnal. Krátce po přestávce právě z jeho aktivního forčekingu vznikla chyba v rozehrávce Texasu, kterou potrestal Michal Podlaha. Na vyrovnání ale pohotově reagoval Karlovský, soupeř nám pak pomohl vlastním gólem po nešťastném odrazu k dvoubrankovému náskoku a když v 29. minutě zvyšoval Šust na 5:2, zdálo se, že máme výhru v kapse. Jenže následnou přesilovku jsme nesehráli moc dobře, Daniš zahrál vysokou holí, když se Texas dostával do šance, a z trestného střílení pak snížil Pavel Harouš. Trošku šťastnou střelou ze skrumáže se pak soupeř přiblížil na jedinou trefu, do konce zápasu už si ale vypracoval jen jednu výhodnou střeleckou pozici, s kterou si naštěstí Tomáš Cebak poradil a mohli jsme tak po dramatickém konci oslavit tříbodový zisk.

Námi pořádaný turnaj se nám herně vyvedl, zapsali jsme si ale pouze jeden bod, přestože jsme nebyli daleko k tomu, abychom získali všech 6. O jak důležité body jsme přišli, to se ukázalo hned v dalším zápase. Přestože Nebušice měli, zdá se, slabší den, na bodový zisk jsme po velmi špatném výkonu neměli šanci. S Texasem jsme také nebyli daleko bodové ztrátě a i když jsme utkání dotáhli do vítězného konce, měli jsme zápas rozhodnout dříve, když jsme měli příležitost. Mimo zápasu s Nebušicemi můžeme být spokojeni s naší hrou, produktivita a snaha tlačit se do zakončení ale rozhodně nebyla na potřebné úrovni. Sami tak na sebe vytváříme tlak a postavení v tabulce tak neodpovídá naší snaze ani předpokladům. Na začátku sezony jsme ztratili už hodně bodů a pokud se nechceme strachovat o sestup, musíme buď zápasy, kdy jsme lepším týmem, začít vyhrávat anebo ukrást body mužstvům s vyššími ambicemi.

19. listopadu nastoupíme k ligovým zápasům naposledy v letošním kalendářním roce, na Děkance se nejprve střetneme s Wildcats a následně nás čeká souboj s Olympem, týmem, který se letos těšil z vydařené pohárové sezony, kde nakonec nestačil až na extraligový Liberec.

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2011/2012

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor