Navigace
Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

FT Sokol Břevnov FT Sokol Břevnov Unihoc

Hořovicím jsme vrátili porážku, s domácím Berounem se nám ale nedařilo vůbec nic

Mirek [11. 1. 2012, 23.36]

Nový kalendářní rok jsme zahájili v neděli 8. ledna výhrou 5:1 nad Hořovicemi, hned v následujícím utkání nás ale po výsledku 8:1 posadil na zadek domácí Beroun. Po polovině sezony tak máme na kontě jen 11 bodů za 3 výhry, 2 remízy a 7 porážek.

Hořovice přes zimu výrazně oslabily, před první letošní odvetou jsme si tak věřili na to, že soupeři vrátíme zářijovou porážku 5:1 z Kunratic. To se nám nakonec povedlo a shodným výsledkem jsme brali 3 body. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a vcelku s klidem se propracovali k vítězství, po kterém jsme mohli mít radost s předváděné hry. Hattrickem přispěl Vojta Šust, Ondra Daniš přihrál na tři branky a v prvním utkání po delší době se připomněl jednou asistencí Michal Pletánek. Brankář Filip Hrbek nás podtržel, nebyl to pro něj ale zrovna nejtěžší zápas. Těžko hodnotit, zda-li o průběhu utkání rozhodl náš výkon, nebo spíš fakt, že Dragons neměli svůj den, respektive že jdou do roku 2012 oslabení. Pravdou však je, že ačkoliv ve třech předchozích zápasech, které jsme s Hořovicemi odehráli, byl soupeř vždy lepší, jen tentokrát tomu bylo naopak a po zásluze jsme tak získali všechny body.

Druhé utkání proti domácímu Berounu byla oproti tomu naprostá tragédie. Hned ve čtvrté vteřině jsme inkasovali po akci, která předznamenala průběh celého zápasu. Po hrubé chybě v naší obraně nám chybělo trochu štěstí a soupeř se dostal do šance, kterou bez potíží proměnil. Během tohoto duelu jsme nakupili velké množství minel, které berounští v prvních dvou třetinách s radostí trestali. Nedařilo se nám ale vůbec nic, když jsme seskupili obranu, sami jsme soupeři nabídli gólovou situaci, častěji jsme ale domácí pouštěli do přečíslení 2 na 1 nebo 3 na 2. Počet gólů v naší síti se stále navyšoval a přestože jsme nehodili flintu do žita, na obrat jsme neměli. Soupeř nás nepřehrál nějak výrazně při hře, byl ale daleko efektivnější ve všech situacích. Sice jsme si vytvořili šance a bojovali o naději, dokud nějaká byla, zahodili jsme ale alespoň pět vyložených příležitostí, všechny stejným způsobem: střelou nad domácí branku. Třetí část už přípomínala víc divadlo než sportovní utkání, otevřeli jsme hru, která se rozkouskovala do jednotlivých osobních soubojů, Beroun měl dost prostoru na to, aby přidal další branky, také soupeř už se ale nebyl tak nekompromisní v jejich zakončování. Ke konci utkání začaly téct nervy na obou stranách, rozhodčí dvakrát vylučovali za oplácení, my zaznamenali navíc ubráněné dvouminutové oslabení ve třech nebo další technické tresty za špatné střídání nebo nedovolenou vzdálenost. Vše vyvrcholilo sérií ošklivých zákroků, po které sudí udělil hráči soupeře červenou kartu, zápas pak už dospěl do svého závěru. Z jednoznačného vítězství 8:1 se radovali domácí, kteří nás po zásluze přejeli jak parním válcem. Můžeme být spokojení leda tak s tím, že jsme utkání dlouho nezabalili a snažili se s výsledkem něco udělat. Jinak ale všehovšudy tragédie a bez bodu.

Po minulém kole, kdy jsme na Děkance nebodovali ani jednou v utkáních s Wildcats a Olympem, se tak krčíme na sestupové příčce. Před Vánoci jsme si sice vylepšili náladu přátelským utkáním se Zanzibar teamem (rychlá porážka v prodloužení, tuším 6:5), hned na začátek nového roku jsme ale znovu ukázali obě tváře. V tomto ročníku už jsme poztráceli dost bodů zbytečně, nemáme tak moc prostoru na chyby. S Berounem jsme jich ovšem nakupili ranec a dojem z předchozího utkání proti Hořovicím jsme si tak pokazili.

V neděli 22. ledna nás v domácím prostředí ve Střešovicích čekají zápasy s Nebušicemi a s Vysočany. Nebušice se drží v tabulce vysoko, hrají pohledný florbal a i když si s námi v prvním měření sil poradily celkem hladce, věřím že se bude na co dívat. Vysočany jsou sice aktuálně v tabulce předposlední, nejsou to ale žádná ořezávka jak by se z pohledu na tabulku mohlo zdát. K bodovému úspěchu potřebujeme podporu našich fanoušků, přijde nás proto povzbudit!

« Starší článek Novější článek »

Zprávy ze sezony 2011/2012

Unihoc Florbal Expert TELE3
Florbal Expert

Tabulka:

Stálý nábor