Dnes je Středa, 17. 1. 2018 [Zaregistrovat se]

Po výhrách nad Tagem a Buldoky vezeme ze Stochova 6 bodů

Cebi [15. 3. 2012, 0.19]

V prvním sobotním zápase nás od 12:30 čekal známý soupeř. Tým Tago Mago známe ze sezony 2007/2008. Před tímto ročníkem však tým prošel značnou přestavbou a stal se tak noční můrou všech svých soupeřů. Naše první měření sil v letošní sezóně dopadlo jednostranným výsledkem pro Tago 12:3.

I proto do sobotního zápasu náš tým vstupoval s velikým respektem a trochu i obavou. Pokyny trenéra Ivana Sagače byly jasné, nepouštět hráče Taga do vyložených šancí a hrát ze zabezpečené obrany. Bohužel už dlouho před zápasem bylo jasné, že budeme postrádat opory týmu Adama Kvapilíka, Ondřeje Matulu a Romana Jahodu. I s tímto faktem jsme si křikli náš pokřik a šli do hry.

Celkem rychle ve 23. vteřině našel Jakub Majer přesnou přihrávkou Stanislava Zbyňka přímo před osamoceným brankářem Hrbkem a ten střelou po zemi poslal balonek do branky: 1:0 pro Tago. Náš tým byl rychlým gólem trochu zaskočený, ale i tak jsme se rozhodli nepanikařit. Po několika minutách se Tago usadilo na naší polovině. Během pár minut obránce Lukáš Brus nastřelil spojnici Hrbkovy branky a Tomáš Sláma mířil ve vyložené šanci mimo. V čase 3:04 zamířil přesně Karel Svatoš a měnil stav utkání na 2:0, asistenci k jeho gólu si připsal náš bývalý hráč a dodnes rekordman statistik FT Sokol Břevnov Tomáš Sláma.

V příští minutě se nám povedlo dostat do vyložené šance, akci však zastavil nepovoleným způsobem Karel Svatoš a sudí v čase 4:48 nařídil trestné střílení. Na středový bod se jako exekutor postavil hráč č.16 Vojta Šust. Svůj nájezd provedl s jistotou a snížil tak na 2:1. Hráči Taga byli trochu rozladěni a náš tým se o to více dostával do šancí. Stav utkání se ale měnil až ve druhé třetině v čase 21:12. K míčku se dostal za brankou gólmana Aleše Jandy útočník Mirek Jahoda, chytrou střelou o brankáře poslal děrovaný balonek do sítě a vyrovnal tak na 2:2.

V následujících chvílích jsme se stali aktivnějším týmem. Trenér Ivan Sagač využíval souhry dvou rychlíků Lukáše Fietzeka a Martina Volného. Zvláště druhý jmenovaný se několikrát dostal do šance, ale buď narazil na skvěle chytajícího Jandu nebo obranu Taga.

Po druhé přestávce Tago změnilo rozestavení hry a začalo se více tlačit do kombinace. V čase 26:38 byl vyloučen za opakované přestupky obránce Tom Pilař. V přesilovce si Tago snažilo vytvořit šance, naráželo však na soustředěného gólmana Hrbka nebo spolehlivě pracující obranu pod vedením Michala Tomana. Je pravda, že při střele Jakuba Nohy už diváci v hale zvedali radostí ruce, ta ale skončila na tyči Hrbkovy branky.

V čase 34:12 byl vyloučen hráč Taga Lukáš Brus na dvě minuty za opakované přestupky. Přesilovková formace držela míček na hokejkách a nepouštěla protihráče do nebezpečných protiútoků. Hodiny ukazovaly 40 vteřin do konce utkání, když se ke střele dostal Martin Karlovský. Jeho pokus v čase 35:23 zapadl za záda brankáře Jandy a my propukli v jásot: 2:3.

Těsně po buly se Tago pokusilo o hru bez brankáře a zatlačilo nás do obrané třetiny. Při poslední střele, kterou kryl brankář Hrbek, se míček odrazil k Šustovi a ten střelou přes celé hřiště uklidnil naši střídačku a uzavřel skore na 2:4 pro FT.

Poprvé v historii se hráčům FT Sokol Břevnov podařilo porazit Tago Mago. Tento zápas bych zařadil do sbírky našich nejhezčích utkání. Myslím, že to byla parádní ukázka týmové hry a zodpovědnosti všech hráčů. Doufejme, že nám tento zápas pomůže se vyhoupnout na vyšší příčky v tabulce. A ještě jendou Happy Birthday Sosáku… :)