Dnes je Sobota, 20. 1. 2018 [Zaregistrovat se]

Po sedmi zápasech bez porážky jsme nevybojovali ani bod, na 7. místě tabulky nás ale sestup ušetřil

Mirek [20. 5. 2012, 22.43]

Vítězství nad vedoucím týmem tabulky Tagem nás nakoplo, v následujících pěti zápasech jsme neprohráli a vyhoupli se na pozice v relativně klidném středu. Na posledním turnaji nám tak k jistotě sestrvání v soutěži stačil jediný bod, v komplikovaným podmínkách jsme ale dvakrát neuspěli. Přesto jsme nakonec večer mohli uzavřít sezonu s tím, že zůstáváme v páté nejvyšší soutěži a oslavit postup B-týmu do šesté ligy z prvního místa tabulky.

S Radotínem nás oproti polednímu utkání proti Tagu posílili Ondra Matula a Adam Kvapilík. Soupeř se sice dostal v 8. minutě do vedení, v polovině zápasu ale právě dva výše jmenovaní zařídili vyrovnání. O pár minut později nám pak Martin Volný a Martin Karlovský získali dvoubrankový náskok a na snížení Buldoků ve třetí části dvakrát odpověděl Vojta Šust, který nakonec v poslední minutě završil hattrick. Do poloviny zápasu to s námi nevypadalo růžově, ale poradili jsme si a zvítězili 7:3. Na překvapivý zisk bodů z předchozího utkání jsme tak úspěšně navázali a potvrdili vzestup.

... jsme zamířili do Berouna. Nejprve nás čekala odveta proti Vysočanům, se kterými jsme před nedávnem prohráli 4:1. Hamsters jsme porážku vrátili stejným skóre a díky brzkým trefám Ondry Daniše a Karlovského drželi zápas celkem pod kontrolou. V dalším utkání jsme se utkali s domácím týmem a do poloviny duelu si vypracovali tříbrankové vedení. Poprvé v sezoně se trefili Adam Pažout a Michal Pozler, na 3:0 zvýšil Karlovský. Soupeř pak ale zabral, dotáhl na 3:3 a nerozhodným výsledkem také utkání skončilo. Ztráta sice zamrzela, popáté v řadě jsme ale neprohráli.

Další turnaj se odehrál až po měsíční pauze, tentokrát v Praze na Děkance. Proti Wildcats nbám brzy získal náskok střelec Karlovský, soupeř ale v první třetině otočil na 3:1. První třetinu jsme neodehráli vůbec dobře, u každého balonku byli pozdě a Wildcats nás přehrávali. Krátce po přestávce ale vsítil kontaktní branku Daniš a minutu před pauzou srovnal Karlovský. Ve třetí třetině už jsme dotáhli obrat do úspěšného konce, nejdřív vstřelil krásný gól po průniku do otevřenější obrany Tomáš Pilař a po vhazování se na brankovišti prosadil Mirek Jahoda.

Následující utkání s Texasem bychom nejraději z poměti vymazali. Začali jsme opět bez pohybu, nic si nevypracovali. Frustraci z vlastního slabého výkonu pak vystřídala nedisciplinovanost: při signalizovaném výhodě jsme dostali druhý trest, Matula si navíc odseděl další dvě minuty za prostesty. Krátce před koncem dvojnásobného oslabení, které se nám dařilo bránit, fauloval protihráče Šust, neudržel nervy na uzdě, místo 10minutového trestu ale dostal možná trochu přísně červenou kartu a protesty u rozhodčích si pak ještě přitížil. Tak jako tak smutný důsledek našeho špatného vstupu do zápasu a nadále jsme hráli ve třech proti pěti. Texas, poslední tým tabulky, dvojnásobnou přesilovku využil minutu před přestávkou a další minutu po začátku druhé části přidal už v klasické početní výhodě druhou branku. Přesto jsme si v oslabení vedli celkem slušně. Ve 23. minutě jsme měli při vyloučení soupeře šanci vrátit se do zápasu, v oslabení jsme ale po brejku sami inkasovali potřetí. Jenže jak jsme se přesvědčili minule v Berouně, třígólové vedení lze ztratit celkem snadno a proti Texasu se nám nakonec podařilo dotáhnout na konečných 3:3. Přesilovku využil Karlovský a ve 28. minutě stejný hráč svým 20. gólem v sezoně krátce po skončení další početní výhody vstřelil kontaktní branku. Soupeře jsme pak ve snaze o vyrovnání zatlačili a za svoé úsilí byli odměněni. Odražený balonek se dostal k Romanu Jahodovi před odkrytou branku a mohli jsme se zaradovat z vyrovnání. Přestože jsme na konci měli šance vstřelil vedoucí gól, nakonec jsme opět dva body ztratili, i když tentokrát jsme z 0:3 stahovali náskok soupeře my. Posedmé v řadě jsme neprohráli, toto utkání jsme ale měli zvládnout od začátku lépe.

Sezonu jsme zakončili 5. května v Králově Dvoře. Tabulka byla před posledním víkendem stále našlapaná, k jistotě udržení ligy jsme potřebovali získat jediný bod. Do zápasu s Vasarou jsme ale z různých důvodu postrádali celou řadu hráčů a nastoupili tak v 8 hráčích v poli, přičemž Michal Pletánek odehrál zápas za A-tým poprvé po delší době. Byl ale právě on, kdo z pravého křídla z první trefil náš první gól. Soupeř však brzy vyrovnal a celé utkání nás tlačil. Přesto jsme se znovu dostali do vedení, zásluhou kanonýra Karlovského. Vasara srovnala krátce před druhou přestávkou po volném údoru z brankoviště. Ve třetí třetině se ujala jen tečovaná střela Vasary, na víc jsme už neměli. V samém závěru jsme se sice snažili o vyrovnání, Michal Toman vybojoval dobrou standardku, vyrovnat nám ale nebylo přáno.

Proti domácímu Královu Dvoru jsme rozšířili sestavu na 9 hráčů v poli, v utkání jsme ale neměli šanci. Soupeř postavil silný tým s hráči z A-týmu a juniorského mužstva ve snaze pojistit si udržení béčka v soutěži. Ve čtvrté minutě jsme dvakrát inkasovali a v 16. minutě už to bylo 4:0. Králův Dvůr měl stále řadu příležitostí, brankář Filip Hrbek nás ale držel a potvrdil své skvělé výkony v této sezoně. Čestnou trefu zaznamenal ve 33. minutě Mirek Jahoda, po porážce 1:4 jsme už ale neměli místo v soutěži ve svých rukou. Vasara ale v utkání s Vysočany remizovala, Hořovice druhý den neuspěli proti Tagu a všechny tři jmenované týmy nakonec sestoupily do nižší ligy. O patro níž nakonec míří dokonce 5 týmů, my jsme ukončili sezonu na 7. příčce o vzájemné zápasy před Tatranem C, který měl stejně bodů. Nejlepší ze sestupujících týmů, Vasara, nasbíral jen o dva body méně.

Je pravděpodobné, že některé ze sestupujících mužstev se v příštím roce střetne s naším B-týmem. Ten sice na posledním turnaji, hraném ve stejný den, jako naše poslední zápasy, získal jediný bod, stejně jako áčko ale doklopýtal k úspěchu. Vzhledem k dalším výsledkům na závěr sezony se béčku podařilo udržet první místo v tabulce a postup o patro výše do šesté ligy.

Na závěr sezony jsme se večer v sešli, abychom oslavili úspěchy obou našich týmů a ocenili hráče v A-týmu. O vítězích v jednotlivých kategoriích se dozvíte později.