Dnes je Pondělí, 25. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Na začátek sezony výhra nad Falconem a porážka s Tagem

Mirek [28. 9. 2012, 0.21]

Letos jsme se bohužel nemohli zúčastnit letního Czech Open, jen v týmu londýnských Vikingů nás úspěšně reprezentovali Vojta Šust, Ondra Daniš a Lukáš Fietzek. Absenci letního turnaje jsme si ale vynahradili kvalitními tréninky s rezervou Tatranu Střešovice a pro začátek ročníku jsme tak snad dobře připraveni.

V neděli 23. září jsme novou sezonu sezonu zahájili na turnaji v Kunraticích a domů přivezli tři body za výhru 8:4 nad Falconem. Tu jsme bohužel ve druhém utkání nedokázali potvrdit a prohráli s Tago Mago B 5:2. První zápas se nám povedl, dařilo se nám střelecky a do nového roku jsme vstoupili pravou nohou. Proti Tagu už to zdaleka tak dobré nebylo, soupeř získal vedení a zaslouženě dotáhl zápas do vítězného konce, přestože jsme se snažili vzdorovat až do konce.

První letošní branku vstřelil kanonýr Martin Karlovský a na vyrovnávací gól Falconu odpověděl ještě před přestávkou Fietzek, který zaskočil za potrestaného Šusta v prvním útoku. V končící 16. minutě vybojoval balonek za brankou Falconu Michal Pozler a z dorážky byl pak za svou snahu odměněn gólem. Falcon sice prakticky vzápětí štastným gólem snížil, dvoubrankový náskok nám ale povedenou ranou ze středu těsně po konci přesilovky vrátil Fietzek. Ve 22. pak Falcon rozebral naši obranu a do prázdné branky snížil Ondřej Ždímal na 4:3.

Kolem druhé přestávky byl soupeř hodně aktivní, zatlačil nás do obrany a ve 28. se dočkal vyrovnání, když ve vlastním oslabení využil naší hrubé chyby při obsazovaní. V navazujícím střídání byl Falcon jako politý živou vodou a zdálo se, že zlomí zápas na svou stranu. Zkusili jsme tedy otupit jeho tlak oddechovým časem, zklidnili hru a trochu zahýbali sestavou. Tento tah přinesl své ovoce prakticky okamžitě a ve 30. minutě se gólově prosadil Ondra Koráb, naše nová posila. Ten sice začal zápas v obraně, krátce po svém přesunu do středu druhé formace ale zaznamenal svou první branku za FT.

Ve 33. na sebe parádní střelou z voleje upozornil Fietzek a hattrickem nám získal trochu prostoru. V dalším střídání se opět na prostředku nejlépe zorientoval Koráb a přesnou střelou skóroval podruhé. A protože pár vteřin před koncem se opět trefil Fietzek, zvítězili jsme výrazným výsledkem 8:4. V utkání jsme byli zřejmě lepší, dařilo se nám proměňovat šance a na začátek sezony jsme předvedli dobrý výkon. Hrubě jsme ale nezvládli přesilové hry, ve druhé třetině nás Falcon tlačil do defenzivy a na začátku třetí to vypadalo, že zápas otočí a získá body pro sebe. S nelehkou situací jsme si nakonec poradili, ale je to s vykřičníkem a v odvetě nás nepochybně čeká znovu vyrovnané a pro diváky atraktivní utkání.

Do druhého zápasu jsme měli o hodinu delší volno než Tago B a pauza nám rozhodně neprospěla. V utkání jsme byli pomalejší, těžko jsme se dostávali do hry a celkově se nám moc nedařilo. Soupeř taky nehrál nikterak zázračně a zápas tak neměl moc vysoké tempo. Diváky ovšem bavili řadou neuvěřitelných zákroků brankáři na obou stranách.

V první třetině měl největší šanci Michal Toman, po rozehrávce z rohu ale chvilkovou nekoncentrovanost soupeře nepotrestal. Ve druhé třetině nás několikrát podržel brankář Tomáš Cebak, ve dvou oslabení krátce po sobě jsme nicméně inkasovali a ve 20. minutě pak po pěkné akci přidalo Tago třetí branku. Byli jsme v tu chvíli hodně dole, zápas jsme ale nevzdali a po chvilce nás trochu nakopl Karlovský, který svým 50. gólem za FT snížil na 3:1.

První pětce se celkem dařilo zatlačit soupeře a vytvářet si pravidelně šance, ty největší ale Daniš neproměnil. Druhá formace se naopak těžko držela na balonku a nezbývalo nám než bojovat o šanci na zvrat. Ve 28. jsme ale po individuální akci a skryté střele Tadeáše Velechovského inkasovali počtvrté a i když nás další gól Karlovského udržel ve hře, z kontaktního gólu už jsme se přes některé slibné příležitosti neradovali. V závěru ještě přidalo Tago gól do prázdné branky a pojistilo si tak zisk všech tří bodů.

Druhý zápas se nám nepovedl, nepodali jsme sice tragický výkon, chyb a vyloučení ale bylo příliš mnoho. Nebýt vynikajícího Cebaka v brankovišti nebo, pokud bychom, při vší úctě k soupeři, hráli s některým z lepších soupeřů, bylo by po první třetině po zápase. Přesilové hry byly tou rozhodující zbraní, která posadila Tago do sedla a soupeř už si ve druhé polovině utkání celkem v pohodě pohlídal a zaslouženě zvítězil.

Z prvního turnaje tak máme dobré tři body, máme na čem stavět, ale ukázaly se (znovu) některé naše neduhy. Už za dva týdny jedeme do Stochova, kde se střetneme s EMCO Cholerics a Wizards DDM Praha 10 C. Neradi bychom tak jako loni spadli na podzim na dno tabulky, abychom se pak museli složitě drápat nahoru. Postavení v tabulce je sice v květnu důležitější než v prosinci, body se ale získávají těžko po celý rok. Víme, že můžeme hrát v poklidu ve středu tabulky a snažit se sahat po vyšších příčkách, soupeři nám ale žádné chyby neodpustí a celkově bychom tak měli odevzdávat lepší výkony než na prvním turnaji. Ale umíme hrát i hůř :) Na začátek to bylo dobré a už příští turnaj napoví víc.

První zápas za FT odehrál Ondra Koráb, naposledy hráč Londonu Vikings, a hned se prosadil dvakrát gólově (ve druhém duelu už jsme se bez něj bohužel kvůli práci museli obejít). Oproti tomu už 150. zápas za FT odehrál Adam Pažout. Martin Karlovský vstřelil 50. gól za A-tým, jeho další trefa pak byla jubilejní ďábelská #666 v historii mužstva. Lukáš Fietzek zaznamenal první hattrick za A-tým, čtyři góly vstřelil v jednom utkání za FT naposledy Michal Pozler v dubnu 2011 proti Vodolce. Týmový rekord v počtu vstřelených branek v jednom zápase drží společně Ondra Klíma a Aleš Mostecký, kteří na začátku roku 2010 nastříleli po 5 gólech do sítě Noxy, respektivě Barracudas.

Na prvním turnaji nám chyběli mimo Šusta, který je ještě v trestu z minulé sezony, také Ondra Krejčíř, loni hráč Nebušic, jehož přestup z Horoměřic můžeme uzavřít až v listopadu, a dále Ondra Matula s Adamem Kvapilíkem, kteří minimálně letošní rok vynechají. Stále méně můžeme počítat s Romanem Jahodou, naopak v našem dresu by se zase mohl představit Vojta Rabiňák a opět můžeme sázet na Vaška Semráda, který se dříve ukázal jako jeden z pilířů naší obrany. Ještě několik měsíců nebude k dispozici zraněný Michal Podlaha.

Náš B-tým vstoupil do sezony už o týden dříve a po výhře 4:1 na Bourbonem a remíze 3:3 s Ressler Boys získal do tabulky 4 body. Gólově se prosadili 2x Daniš, 2x Fietzek, Karlovský, Honza Turek a 16 vteřin před koncem utkání s Ressler Boys Tomáš Pilař. Béčko přišlo před sezonou o Honzu Pilaře, získalo Kubu Šlahounka a do branky pak má posilu v Marku Fröhlichovi. Další utkání je na programu 13. října v Čakovicích.