Dnes je Neděle, 24. 6. 2018 [Zaregistrovat se]

Dvě porážky ze Stochova

Mirek [15. 10. 2012, 19.14]

Druhý ligový turnaj nás nezastihl v dobré pohodě. Sestavu jsem lepili na poslední chvíli, přesto jsme měli dosáhnout na lepší výsledky. Ze Stochova jsme nakonec nepřivezli ani bod a v průběžné tabulce klesli na 10. příčku. Po delší době se vrátil do hry Vojta Rabiňák a zdařilý výkon okořenil dvěma body za gólové přihrávky.

První utkání proti Wizards jsme i díky přesilové hře nezačali špatně, po chybě na polovině hřiště jsme ale protiútok soupeře zastavili až faulem těsně u naší branky. Wizards se po proměněném trestném střílení dostali do vedení a výsledkem 1:0 první třetina také skončila. Jen pár vteřin po přestávce ale soupeř potrestal naši chybu, získal balonek na naší polovině u mantinelu a po křižné přihrávce úspěšně zakončil. Do poloviny zápasu přidali Wizards další dvě podobné branky a protože my jsme si pak vykoledovali hned čtyři menší tresty, těžko jsme mohli pomýšlet na zvrat.

Zápas skončil sice jednoznačným výsledkem a celou dobu jsme tahali za kratší konec, přesto nelze říct, že bychom podali tragický výkon. Ve všech odledech nám mnoho nestačilo, abychom se soupeři vyrovnali, vždy jsme ale byli o něco pozadu.

Druhý zápas proti Cholerics vypadal od začátku o dost lépe. Dvěma rychlými brankami během jednoho střídání nám Mirek Jahoda získal náskok, který po chvilce zvýšil Lukáš Fietzek. EMCO, hrající pouze v sedmi lidech do pole, sice po pěkné individuální akci rychle odpovědělo, po první třetině jsme ale vedli 3:1 a vypadalo to s námi dobře.

V polovině zápasu vstřelil soupeř kontaktní branku, dvougólový náskok nám poté na chvilku vrátil střelou z dálky Vašek Semrád. EMCO se ale zvedlo k úspěšnému obratu. Po rozehrávce z rohu se soupeř efektně prosadil u vzdálenější tyčky a ve 30. minutě vyrovnal nedlouho po konci přesilové hry šťastnou střelou, která se snesla přímo do horního růžku branky.

V ten moment nám sice nebylo hej, Fietzek ale o minutu a půl později uklidil balonek nenápadnou střelou do spodního rohu a svým druhým gólem v utkání nás znovu poslal do vedení. To už jsme ztratili nadobro dvě a půl minuty před koncem. Dvěma slepenými góly po střelách od levého mantinelu dokonal hrdina zápasu Tomáš Tajer hattrick a otočil skóre na 6:5 pro Cholerics.

V první třetině jsme si sice vypracovali vedení, EMCO ale mělo dost šancí z rychlých protiútoků. Rozhodli jsme se tedy stáhnout hru a zavřít prostor před naší brankou, pro většinu z nás se ale tato myšlenka změnila jen na povolení přestat běhat. Už jsme nezískávali další šance s dobrého napadání a soupeři nadále nechávali dost prostoru k útočení, jen podoba jeho šancí se změnila. V průběhu utkání je pak EMCO začalo, byť někdy možná se štěstí, využívat, a o neúspěch jsme si tak koledovali. Ztratit zápas po takovém začátku je na pováženou, body nemůžeme tímto způsobem rozdávat, pokud chceme hrát v lize důstojnou roli.

Už o víkendu se na Děkance představíme proti Benešovu a Panthers, jediným dvěma týmům, které dosud neztratili ani bod (byť Panthers zatím sehráli jen dvě utkání).

Béčko odehrálo v neděli v Čakovicích jediný zápas, fotbalovým výsledkem 1:1 udrželo neporazitelnost. Ve vyrovnaném duelu s výběrem Pedagogické fakulty měl soupeř asi víc šancí, které volaly po gólu, béčko oproti tomu nedokázalo využít své lehké územní převahy. Výborný výkon podal brankář Filip Hrbek, střelecky se prosadil z protiútoku do otevřené obrany Lukáš Fietzek. Nedlouho před koncem utkání se ale učitelé radovali z vyrovnání během hry v oslabení. Sami pak svou přesilovku k získaní výhry neproměnili, naopak to bylo béčko, které v závěrečném náporu sahalo po obou bodech. Utkání ale skončilo zřejmě odpovídající dělbou bodů. Další zápasy jsou na programu až 4. listopadu, kdy se naše rezerva utká na Zličíně s Wildcats B a Dynamisem.