Dnes je Pondělí, 16. 7. 2018 [Zaregistrovat se]

Zlepšené výkony přinesly jen dva body

Mirek [23. 10. 2012, 21.23]

Na třetím ligovém turnaji jsme na Děkance odehráli zápasy proti jediným dvěma týmům, které dosud neztratily ani bod. V obou případech jsme podali kvalitní výkon, získané vedení jsme ale nedokázali udržet a oba zápasy skončily remízou.

Jako první nás čekal Benešov, na začátku sezony lídr soutěže. Jeden z favoritů na postup se dostal do vedení už ve třetí minutě po výběhu při rozehrávce volného úderu, brzy jsme ale skóre otočili. Hned v dalším střídání se překvapivou střelou do spodního rohu prosadil Michal Pozler a v končící páté minutě tečovali střelu Vaška Semráda do sítě nejdřív Michal Toman a nakonec ještě Lukáš Fietzek. Stejný hráč zvýšil náš náskok po pěkné individuální akci ještě před přestávkou.

Vstřelené branky nás nakoply k velice dobrému výkonu, hra měla spád a diváci se jistě nenudili. Druhou třetinu jsme začali nevyužitou přesilovkou 5 na 3 a do konce nadšeně odehraného utkání dostala obě mužstva ještě několikrát výhodu hry v početní výhodě. Krátce před koncem druhé třetiny využil Benešov naší nepřesnosti a po přesné kombinaci zakončil do odkryté branky.

V 29. minutě využil soupeř střelou od mantinelu přesilovku a srovnal na 3:3. O chvilku později dostal znovu výhodu hry v početní výhodě, v oslabení jsme ale vybojovali vyloučení také na druhé straně. Obě mužstva se v posledních minutách snažila získat rozhodující náskok, žádná další branka ale nepadla a s Benešovem jsme si tak rozdělili po jednom bodu.

Ve druhém utkání nás čekala rezerva Panthers. Soupeř dosud odehrál jen dvě utkání, obě však vyhrál a tušili jsme tedy, že nás nečeká lehký duel. Od začátku zápasu nám k dobrému výkonu opět pomohl rychlý gól. Toman zachytil rozehrávku soupeře u mantinelu a jeho přihrávku na střed pak Mirek Jahoda prodloužil na Fietzeka, který už zakončoval do prázdné brány.

Na další gól čekali diváci 20 minut. Měli jsme sice trochu navrch, třikrát jsme ale promarnili možnost zvýšit v přesilové hře a tak svou šanci využil soupeř. Panthers sehráli situaci pěkně a po křižné přihrávce srovnali střelou do prázdné branky. Naše odpověď ale přišla ani ne po minutě. Adam Pažout si seběhl do prostoru před brankou a prostřelil gólmana soupeře přízemní ranou.

Druhou přestávku opět orámovala naše neúspěšná přesilovka. Panteři hráli s blížícím se koncem utkání stále lépe, šance ale byly na obou stranách. Mirek Jahoda trefil spojnici břevna s tyčkou, Filipu Hrbkovi na druhé straně pomohlo v jedné chvíli také břevno. Dvě minuty před koncem zápasu se soupeř dočkal vyrovnání. Rozehrávku autu vzduchem usměrnil hráč Panterů povedenou tečí do branky a pěkným gólem určil konečný výsledek 2:2.

Oba sobotní duely jsme odehráli na úrovni, škoda jen, že jsme nedokázali slibně rozehrávané zápasy dotáhnout do vítězného konce. Větší bodový přínos nás stály mj. nevyužité přesilovky, přestože jsme si příležitosti dokázali vypracovat. Znovu jsme se mohli opřít o gólmana Hrbka, který chytal ve vynikající formě. Naše hra nepostrádala mimo nasazení konečně také kvalitu, k dobré pohodě nám jistě pomohly brzo vstřelené branky.

Dva body jsou určitě málo a v konečném hodnocení nám mohou scházet, herní projev však slibuje zlepšené výsledky do dalších duelů. Za 14 dní se utkáme znovu se silnou dvojicí soupeřů, tak doufejme, že v Čakovicích dokážeme proti Black Angels a béčku Nuslí na náš výkon z Děkanky navázat.