Dnes je Pátek, 17. 8. 2018 [Zaregistrovat se]

V Čakovicích jsme odehráli pěkné zápasy, nepřivezli jsme ale ani bod

Mirek [14. 11. 2012, 0.14]

V neděli 4. listopadu nás v Čakovicích čekala dvojice těžkých soupeřů. Tváří v tvář obtížnému úkolu jsme obstáli jen částečně: herně jsme nezklamali, dařilo se nám zejména v útoku, i přes vcelku dobrý pocit z předvedného výkonu ale nemáme ani bod.

Ráno proti Black Angels se ani jeden tým dlouho nerozkoukával a už po první minutě to bylo 1:1. Na konci první třetiny se soupeř prosadil 2x, za nás se trefil kanonýr Vojta Šust, pro kterého to bylo první utkání po uplynutí disciplinárního trestu. Svůj první letošní ligový turnaj odehrál s chutí a nasbíral celkem 7 bodů.

Ve druhé třetině branka nepadla a stále jsme tak ztráceli jediný gól. Nedlouho po přestávce ale soupeř navýšil své vedení a zápas dotáhl do vítězného konce. Z dobrého napadání jsme ještě vytěžili branku Ondry Korába, na zvrat už to ale nestačilo a mohli jsme jen litovat neproměněných příležitostí z předchozího průběhu utkání.

Vcelku solidní výkon byl příslibem do dalšího střetnutí. Béčko Nuslí zatím hraje velice pohledný florbal a mohli jsme se tak těšit na parádní zápas. Diváky ani jedno z mužstev nezklamalo, k vidění byla spousta gólových příležitostí a celkem 19 branek. Utkání hrané ve vysokém tempu muselo všechny přítomné bavit. Jenže za to si nic nekoupíme a po porážce 11:8 nemáme znovu ani bod.

Už po půl minutě hry otevřel skóre Šust a poté oba týmy přidaly jednu branku. V 7. minutě Start srovnal na 2:2, netrvalo dlouho a přesnou střelou nedaleko za půlkou nám vrátil vedení Michal Pozler. Hned po vhazování zabojoval Martin Volný a balonek odražený od tyčky uklidil do sítě Michal Toman. Dvoubrankový náskok jsme ale neudrželi a ještě do přestávky soupeř otočil na 5:4.

Do druhé třetiny jsme vyměnili brankáře, Nusle ale dál navyšovaly skóre. V 16. minutě vedl Start už 7:4, o všechny branky soupeře se postarali Martin a Michal Žofkové. Ve 21. minutě nám dal naději Martin Karlovský, Nusle ale ve třetí třetině rychle odskočily na 10:5. Z brejku se přesnou střelou nad nohu prosadil v 25. minutě Jan Zapadlo a soupeř tak získal větší jistotu.

Jenže krásnému utkání by slušelo trochu větší drama a když dvěma góly v krátkém sledu snižovali Karlovský a Šust ve 32. minutě na 10:8, zdálo, že bychom mohli ještě sahat po bodu. V závěru už jsme ale nic víc nepřidali a Start naopak kosmeticky upravil skóre na 11:8.

Obranná činnost našeho týmu nebyla v tomto utkání vůbec slavná a bratři Žofkové potvrdili svou kvalitu, když nastříleli 8 branek svého týmu. Dopředu se nám ale dařilo a zápas se tak zvrhl v pěknou přestřelku.

Dvě střetnutí v Čakovicích pokračovala v duchu minulého ligového turnaje na Děkance, kde jsme sebrali bod vedoucímu Benešovu. V souboji s týmy z horní poloviny tabulky jsme nakonec tahali za kratší provaz a tentokrát nepřidali ani bod, za výkony se ale nemusíme stydět. Naše hra není určitě v posledních týdnech bez výhrad a neztrácíme body náhodou, neschází trochu štěstí ani se nemůžeme vymlouvat na rozhodčí. S naším bodovým ziskem nejsme a nemůžeme být spokojení, z posledních zápasů ale nemáme důvod ztrácet sebevědomí do dalšího průběhu sezony. Oproti úvodním utkáním letošního ročníku hrajeme určitě lépe, vytváříme se mi řadu brankových příležitostí a pokud ještě ve všech směrech trochu přidáme, měli bychom brzy nějaké body přidat. Jenže ztráta mezitím narůstá a na krásu se nehraje. 25. listopadu pokračujeme, soupeřem nám budou Wildcats a Falcon, jediný tým, který jsme zatím letos porazili a soupeř nám jistě bude chtít porážku oplatit. Ze Stochova se už nesmíme vrátit z prázdnou.

Proti Black Angels jsme nastoupili poprvé v nových dresech, s logem Nadace ADRA na hrudi. Michal Toman nastoupil do 150. zápasu za A-tým a Michal Pozler v duelu proti Nuslím vstřelil svou 75. branku za FT.

Nás B-tým pořádal ve stejný den ligový turnaj své soutěže na Zličíne a po výhře a remíze drží v 5 zápasech neporazitelnost. Béčku se letos daří bodově daleko lépe než Áčku, pouhých 8 inkasovaných branek svědčí o výtečné obraně v čele s brankářem Markem Fröhlichem. Lukáš Fietzek je se 7 góly druhým nejlepším střelcem ligy a postaral se o rovnou polovinu branek, které zatím Béčko nastřílelo.

B-tým v neděli nejprve porazil 4:1 rezervu Wildcats, 4 body (2+2) zaznamenal Fietzek, ve třetí třetině se pak trefili ještě Jakub Toušek a Michal Pletánek. Proti Dynamisu získalo Béčko dvoubrankový náskok zásluhou Fietzeka a Honzy Turka, Jakub Lacina ale ve druhé části zápasu srovnal a oba týmy si tak rozdělili po bodu. B-tým je nyní na 4. místě tabulky a má jedno utkání k dobru na mužstva před sebou. Další zápasy jsou na programu 24. listopadu v Unihoc Aréně v Dejvicích, Béčko se střetne s rezervou Black Angels a s Příbramí.