Dnes je Středa, 17. 1. 2018 [Zaregistrovat se]

Děkujeme trenéru Sagačovi, doma jsme po 10 zápasech konečně vyhráli už pod novým vedením

Mirek [13. 12. 2012, 23.07]

Na konci listopadu jsme ve Stochově prodloužili sérii zápasů bez výhry už na 9 a znovu nezískali ani bod. Hned následující den jsme se proto rozhodli k zásadnímu kroku a odvolali trenéra Ivana Sagače. Novým hlavním trénerem se stal Mirek Jahoda, který tuto pozici zastával už v letech 2006 až 2008. Kapitánskou pásku od něj převzal Ondra Daniš a Mirka Jahodu už nyní budete vídat na hřišti jen výjimečně. Další ligový turnaj jsme už za 14 dní pořádali my a na domácí půdě ve Střešovicích získali 4 body za remízu s Kolínem a výhru nad posledním týmem tabulky Poison. Ale popořadě.

Proti Wildcats nás zlomila branka na 2:0 v polovině utkání. Po naší nevyužité přesilovce se soupeř prosadil z brejku po výhozu, který byl podle všeho proti pravidlům, nicméně branka platila. Ve zbytku utkání jsme podali hanebný výkon, o čemž svědčí konečné skóre 0:7 ve prospěch Wildcats.

Druhý zápas byl pak první odvetou v letošní sezoně: Falcon byl dosud jediný tým, který jsme porazili, a to hned v prvním utkání sezony. K vidění bylo ve všech ohledech ne moc pěkné střetnutí, kdy jsme na začátku třetí části dokázali srovnat na 2:2, rozhodující branku ale nakonec vsítil soupeř a oplatil nám tak zářijovou porážku.

Z naší hry se v průběhu loňské a letošní sezony postupně vytratily řád a sebevědomí, hned druhý den jsme se tak odhodlali ke změně trenérského vedení. V žádném případě to neznamená, že by veškerá vina za náš herní projev a následně výsledky padala na hlavu trenéra Sagače, tým ale potřebuje nový impuls, změnu na znamení toho, že rozhodně není současný stav v pořádku. Zodpovědnost je ale zejména na hráčích, obzvlášť v lize, ve které nastupujeme. Trenéři Sagač a Jahoda se ve svých názorech na florbal zásadně neliší, kontinuita bude tudíž zajištěna nejen tím, že jsme hlavního trenéra nahradili zevnitř. Nyní je ale nutné mužstvo nakopnout k lepším výkonům, dosud jsme hráli dost pod své možnosti. V neposlední řadě pak trenérská změna znamená mimo trochu odlišné skladby tréninků šanci přitlačit, pokud jde o řád a disciplínu.

Trenéru Sagačovi bych tímto opět rád poděkoval za jeho čas a úsilí, které našemu klubu věnoval. Součástí mužského týmu FT Sokol Břevnov byl od samého počátku v roce 2005, nejprve jako hráč a od léta 2008 jako trenér. Pod jeho vedením jsme odehráli přesně 100 ligových utkání s bilancí 47 výher, 16 remíz a 37 porážek. Postoupili jsme do 5. nejvyšší soutěže a třikrát se úspěšně účastnili letního turnaje Czech Open, kde jsme odehráli památné zápasy se Slavií Ústí nad Labem (výhra 2:1) a švédským týmem KAIS Mora (3:3).

Trenér Jahoda tak ukončil aktivní kariéru a do utkání nastoupí jen ve výjimečných případech. Ve vedení jej doplní asistenti Robin Nožina a Karel Šabršula, hlavní trenér B-týmu, který tak dostává větší prostor a pravomoce pokud jde o A-tým. Novým kapitánem byl téměř jednohlasně zvolen Ondra Daniš a je tak po Honzovi Bezouškovi, Romanu Jahodovi a Mirku Jahodovi čtvrtým hráčem v historii mužstva, který bude nosit pásku nastálo.

Pod novým vedením jsme odehráli první utkání na domácím turnaji v neděli 9. prosince a s velmi dobře hrajícím Kolínem získali bod za remízu 3:3. Třikrát jsme se dostali do vedení, soupeř ale vždy našel odpověď. Na 2:2 jsme inkasovali jen tři minuty před koncem, prakticky hned po buly se ale parádní střelou trefil Daniš. Pitbulls ale znovu dokázali srovnat a v poslední minutě ještě měli možnost v přesilovce zlomit utkání na svou stranu, remízu už jsme ale ubránili. Soupeř byl v tomto střetnutí lepší, prezentoval se svou typicky pohlednou hrou, spoustu šancí ale zahodil nebo narážel na pozorně chytajícího Filipa Hrbka. Na druhou stranu, vedení v posledních 3 minutách bychom (dvakrát) měli být schopni udržet. Remíza je tak nakonec solidní výsledek, mezi výhrou a porážkou byla ale tentokrát hodně tenká čára.

V dalším utkání nás čekal Poison, tým, který letos platí za otloukánka soutěže. Soupeř dosud nebodoval, v prvním nedělním utkání proti Cholerics ale rozhodně nehrál špatně a o šanci na dobrý výsledek přišel až v poslední třetině. V našem stavu rozhodně nelze mluvit o podcenění jakéhokoliv soupeře, už v první minutě zápasu nám ale krásnou střelou získal náskok Vojta Šust. Hned v dalším střídání pak se zraněním ve tváři odstoupil Mirek Jahoda a mužstvu tak ve zbytku zápasu nebyl nový trenér k dispozici. Po první třetině jsme měli slibný náskok 3:1, Poison ale postupně z našeho vedení ukrajoval a dotáhl se až na 4:4. V závěrečné části pak vstřelil rozhodují gól z volného úderu Vašek Semrád a poprvé po 10 zápasech jsme se mohli radovat z vítězství. To se sice nerodilo vůbec lehce, Poison byl blízko prvním bodům v tomto ročníku, v tuto chvíli ale bereme body v jakékoli podobě.

Na jednom turnaji jsme tak téměř zdvojnásobili náš letošní bodový zisk, i tak ale máme v polovině sezony jen 9 bodů celkem. Pallotaikurit na nás sice 5 bodů ztrácí, k dispozici má ovšem rovnou 6 zápasů k dobru. Situace v tabulce není beznadějná, ztrátu jsme už ale nabrali výraznou. Šanci přidat další výhry a stoupat tabulkou výše budeme mít 19. ledna v Benešově, proti Wildcats a Pallotaikuritu se hraje bez nadsázky od 12 bodů.

Daleko lépe se v této sezoně daří našemu B-týmu, který po postupu do vyšší soutěže osm utkání v řadě neprohrál (a inkasoval jen 18 branek). Poslední dva turnaje odehrálo béčko vždy v sobotu, den před ligovými zápasy áčka. Nejprve si v kluzké Unihoc Aréně na Kotlářce připsalo bod za remízu 5:5 s rezervou Black Angels a následně v pohodě přehrálo Příbram 7:3. O čtvrtnáct dní později v Radotíně odehrálo béčko výborně zápas s vedoucí Spartou B, která do té doby porazila všechny své soupeře. Sparta ve třetí třetině dotáhla dvougólové manko na konečných 4:4, v utkání měla územní převahu a tlačila na brankáře Hrbka, ten však společně s pevnou obranou a pořádnou dávkou štěstí dokázal nakonec favorita soutěže obrat o bod. V dalším utkání už se ale vše obrátilo, série osmi zápasů bez porážky skončila pořádně. Druhý tým tabulky Dobříš si v utkání dělal, co chtěl, naprosto naše béčko předčil a zvítězil vysokým rozdílem 12:4. Další zápasy odehraje naše rezerva 5. ledna na výjzedu v Sedlčanech proti Bourbonu a Radotínu.

Všem našim kamarádům, fanouškům i soupeřům přeji pěkné a klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do Nového roku. Ať nám všem přináší florbal co nejvíce radosti z výher, ať pořážky rychle přebolí a hlavně, ať nám přeje zdraví, abychom mohli na výhry navázovat a prohry odčinit.